PDA

View Full Version : سوال: مشکل کوچک در برنامه ماشین حساب

nasime_shomal
دوشنبه 09 شهریور 1388, 23:52 عصر
با سلام خدمت دوستان
من برای نوشتن یه ماشین حساب به یه مشکل بر خوردم اگه دوستان لطف کنند راهنمایی کنند ممنون میشم.
برنامه از این قراره که ما به وسیله کیبورد یه عدد به برنامه میدیم که روی این عدد باید یکی از چهار عمل اصلی انجام بشه. اما اینجاش موندم که مثلا وقتی دکمه جمع رو میزنیم و بعد عدد دوم رو وارد میکنیم چه جوری به برنامه بفهمونم که باید عمل جمع رو انجام بده نه ضرب؟
با تشکر فراوان.

mohsen_f_b
سه شنبه 10 شهریور 1388, 00:08 صبح
سلام
می تونی یه متغیر تعریف کنی که وقتی هر یک از علامت ها فشرده شد تو اون متغیر علامت رو بزاری و وقتی مساوی زد چک کنه که چه علامتی و چه کاری باید بکنه.

یه کد ماشین حساب که خودم نوشتم میزارم.

mohsen_f_b
سه شنبه 10 شهریور 1388, 00:25 صبح
دوست عزیز دستت درد نکنه ولی من تقریبا این کاری رو که شما گفتید انجام دادم ولی نشد.
من اومدم عدد اولی رو با عدد دومی به صورت رشته در آوردم بعد اونو به دوبل تبدیل کردم. مثل این:

string a
double b
a = "2*2"
b=double.parse(a)

اگه منظورتون چیز دیگست لطف کنید بگید با تشکر

من کد ماشین حساب رو تو پست قبلی اضافه کردم ببینید اگه مشکل دیگه بود بگین.

gerdioz
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 06:44 صبح
سلام شما باید برای رویداد جمع کدی شبیه زید بنویسید و یک متغیر رشته ای بصورت عمومی نیز تعریف کرده باشید و هنگام فشرده شدن کلید جمه رشته + را داخل آن بریزد و مقدار داخل تکس باکس را داخل یک متغییر عمومی دیگر از نوع دابل ریخته و باکس را خالی کند و هنگام فشرده شدن کلید مساوی اگر مقدار رشته ای + بود مقدار بکس را با مقدار قبلی که ذخیره شده جمع کند فقط باید در نظر داشته باشید که تبدیل عدد به رشته انجام شود اگر مشکل شما حل نشو به .وبلاگ من سر بزنید نمونه ان را دارم ممنون
Gerdioz.PersianBlog.ir:تشویق: