PDA

View Full Version : مشکل راست چین نشدن کامبوباکس در دلفی 7

Rahyar
چهارشنبه 11 شهریور 1388, 01:39 صبح
با سلام.
من امروز متوجه شدم که توی دلفی 7 به هیچ وجه نمیشه متن یک کامبوباکس یا ادیت باکس رو با پارامترهای bidiMode راست چین کرد. هر کدوم رو هم که انتخاب میکنم بازم موقع اجرا نوشته ها سمت چپ کامبوباکس ظاهر میشن. درحالیکه توی دلفی 2009 به محض انتخاب right to left در bidiModeسریع متن راست چین میشه!
میشه بگین مشکل از کجاست؟ و راه حلش چیه؟
به نوع ویندوز مربوطه؟ من از سرویس پک 3 ایکس پی استفاده میکنم.

سعید صابری
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 09:22 صبح
كاري به نوع ويندوز نداره ولي بايد Regional and language فارسي باشه bidimode فرم را كه عوض هر چي روي فرمه عوض ميشه

جواد ملاولی
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 10:15 صبح
با سلام.
من امروز متوجه شدم که توی دلفی 7 به هیچ وجه نمیشه متن یک کامبوباکس یا ادیت باکس رو با پارامترهای bidiMode راست چین کرد. هر کدوم رو هم که انتخاب میکنم بازم موقع اجرا نوشته ها سمت چپ کامبوباکس ظاهر میشن. درحالیکه توی دلفی 2009 به محض انتخاب right to left در bidiModeسریع متن راست چین میشه!
میشه بگین مشکل از کجاست؟ و راه حلش چیه؟
به نوع ویندوز مربوطه؟ من از سرویس پک 3 ایکس پی استفاده میکنم.
سلام. دلفی 7 مشکلی نداره. ویندوز سرویس پک 3 هم مشکلی نداره. اگه برات سخت نیست دلفی رو بنداز بیرون و دوباره نصب کن، احتمالا مشکلی پیدا کرده.

Rahyar
جمعه 13 شهریور 1388, 00:01 صبح
با تشکر از دوستان.
مشکل با تنظیم کنترل پنل حل شد.ولی این سوال برام پیش اومد که این راست چین کردن پس زیاد کاربردی نخواهد داشت وقتی کاربر مثل من قسمت Regional Option کنترل پنلش روی فارسی تنظیم نشده باشه. میشه کاری کرد که اون قسمت هم توسط برنامه ما روی فارسی تنظیم بشه؟ تا صد در صد مطمئن باشم توی هر سیستمی کامبوباکس راست چین نشون داده میشه؟
ضمناً توی دلفی 2009 امتحان کردم و دیدم برنامه خروجی ،بدون تنظیم کردن Regional Option هم بدرستی کار میکنه!
لطفاً اگر راهی به نظرتون میرسه بفرمایید

vcldeveloper
جمعه 13 شهریور 1388, 01:13 صبح
مشکل با تنظیم کنترل پنل حل شد.ولی این سوال برام پیش اومد که این راست چین کردن پس زیاد کاربردی نخواهد داشت وقتی کاربر مثل من قسمت Regional Option کنترل پنلش روی فارسی تنظیم نشده باشه.
در نسخه های قدیمی دلفی، مثل دلفی 7، که یونیکد نیستند، در صورت تنظیم نبودن سیستم کاربر برای نمایش متن های فارسی در برنامه های غیر یونیکد، متون فارسی داخل برنامه قابل نمایش نخواهد بود.

در دلفی 2009 و نسخه های بعد از آن، که یونیکد هستند، این مشکل وجود نداره.

میشه کاری کرد که اون قسمت هم توسط برنامه ما روی فارسی تنظیم بشه؟
بله، سورسش در همین سایت موجود هست.

Rahyar
جمعه 13 شهریور 1388, 02:23 صبح
میشه بگین چه تگی رو جستجو کنم که پیداش کنم؟ آخه چیزی پیدا نکردم و سرعتم هم خیلی پایینه و اعصاب خورد کن.تشکر

vcldeveloper
جمعه 13 شهریور 1388, 02:28 صبح
احتمالا تاپیکش Tag نداشته باشه، چون تا حدودی قدیمی هست. با استفاده از جستجوی پیشرفته سایت، در تالار دلفی عبارت Regional را جستجو کنید، باید به تاپیک های مرتبط با این موضوع برسید. در بین آنها باید یک تاپیک چند صفحه درباره کدی که این تنظیمات را بطور خودکار اعمال کند، وجود داشته باشه. فکر کنم کد را آقای ابراهیمی نوشته باشند (اگر اشتباه نکنم).