PDA

View Full Version : دلفی یا وی بی

seyed_27
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 07:26 صبح
سلام من قبلا تو وی بی خیلی کار کرده بودم یکی از دلیلهایی که باعث شد به دلفی رو بیارم ضعف وی بی تو استفاده از ابزار های جدید بود منظورم اینه که متاسفانه برای اکثر کارها بایت اکتیوایکس تهیه بشه ولی این کار تو دلفی احتیاج نیست و از کامپننت استفاده میشه (کامپننت در دلفی با اکتیو ایکس فرق داره . کامپننت ابزارهای کمکی هستن که مثل اکتیو ایکس عمل میکنن و بعد از کمپایل برنامه دیگه نیاز به اونا نیست مثلا برای ارسال اس ام اس از طریق کامپیوتر این کامپننت نصب میسه یه ابزار به لیست دلفی اضافه میشه و میتونی از اون تو برنامه استفاده منی به همین راحتی) و بعد از کامپایل کردن فقط یه فایل خروجی اجرایی داری جالبه. ولی تو وی بی باید اکتیوایکس های مربوطه رو ستاپ سازی کنی و ران تایم های وی بی رو داشته باشی و اکتیوایکسها رو رجیستر کنی و هزارتا دردسر دیگه از طرفی هم سرعت پایین وی بی
جالبه بدونیین برای استفاده از api در دلفی چقدر راحته مثلا برای نصب فونت فقط یه خط کافیه!!
دیگه نیاز نیست کتابخونه های ویندوز رو معرفی کنی.
البته اونایی که وی بی کار هستن برای شروع دلفی تنها مشکلی که دارن اصول اولیه دلفیه و محیط اونه که کمی گیج کننده به نظر میرسه با کمی صبر خیلی زود استاد دلفی میشین
امتحان کنین
این حرف رو از یکی که چند سال وقت تو وی بی گذاشته بپذیرین
این بود که به دلفی رو آوردم
نظر شما در این باره چیه
خواهش میکنم بدون تعصب جواب بدید

Tasiyan
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 10:01 صبح
من یکی اینقدر دیگه شنیدمVB6 خوب نیست که با تمام کردن پروژه ای که دارم مشکل دارم و وقتی می خوام کارو تحویل بدم عزاب وجدان میگیرم که چرای بجای VB 6 از یه زبان دیگه استفاده نکردم! :متفکر::شیطان:

mpmsoft
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 10:41 صبح
سلام من قبلا تو وی بی خیلی کار کرده بودم یکی از دلیلهایی که باعث شد به دلفی رو بیارم ضعف وی بی تو استفاده از ابزار های جدید بود

مثلا چی ؟

جالبه بدونیین برای استفاده از api در دلفی چقدر راحته مثلا برای نصب فونت فقط یه خط کافیه!!

این مسئله نقص وی بی به حساب نمیاد

با تمام احترام خدمت شما دوست عزیز عرض می کنم که این حرفها بیشتر شبیه شعار هست
و اگر در گوگل جستجو کنید می تونید 100 ها شعار دیگر هم در این مورد پیدا کنید

بنده نرم افزاری با وی بی نوشته ام که دات نت کاره حرفه ای هم نگاه کرده باورش نشده که با وی بی نوشته شده باشه

سادگی وی بی دلیل بر ضعف اون نیست

ali-software
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 11:12 صبح
فقط ویژوال بیسیک.دلفی را بیندازید توی سطل اشغال.وی بی با این که زبان ساده ای هست ولی من اون رو به هزار تا زبان ترجیح میدم.

powerboy2988
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 11:29 صبح
به نظر من هر دو زبان رو بايد بسپاريد به خاطره ها...............

الان شروع كنيد با net. كار كردن.. اونوقت لذت برنامه نويسي رو درك مي كنيد...

اين زبان ها جفتشون دارن فسيل ميشن......................

mpmsoft
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 11:36 صبح

متاسفانه کسانی که با دات نت شروع می کنن همانند بچه ای هستند که تو سن 7 سالگی بخوان روزنامه نوشتن یاد بگیرند نه فرا گرفتن حروف الفبا Step by Step

و این مسئله باعث کاهش سطح برنامه نویسی توی کشور ما شده

چرا به این دید نمی بینید !!!!

با وی بی می تونید چیزهایی رو تجربه کنید که در دات نت از اون محرومید

هر وقت احساس کردید نمی تونید با وی بی اونکاری که تو زحنتون هست رو انجام بدید بعد سوئیچ کنید روی دات نت یا ....

powerboy2988
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 11:45 صبح
بله درسته... اما روند برنامه نويسي داره به سمتي ميره كه برنامه نويس رو متمركز بر قوانين پياده سازي روش هاي برنامه مي كنه.. و داره كمك مي كنه به برنامه نويس كه كد كمتري توليد كنه...
كسي كه بخواد برنامه نويس باشه بايد يك سري مفاهيم رو بلد بشه... حالا اگر اين مفاهيم رو بلد باشه تو هر زباني مي تونه كار كنه و اگر بلد نباشه تو همه زبان ها مي مونه...
مثل كسايي كه قبلا با زبان هاي Visual كار كردن .. و مفهوم OOP رو بدونند مي تونند به راحتي با NET. كار كنند.
زبان هاي vb و delphi فقط به درد start زدن مي خورن اون براي كسايي كه صفر كيلومتر هستند..
واسه پياده سازي برنامه ها برن تو net. كار كنند

sh2007
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 12:41 عصر
با تمام احترامي كه به كليه اساتيد دارم من الان يه برنامه حرفه اي رو با دات نت نوشتم و دومين برنامه رو بزودي شروع مي كنم كه خيلي گسترده تر از قبليه اما تجربه من مي گه دات نت خيلي سطحش از وي بي بالاتر و اصلا چيزي نيست كه بخواي قياس كني
امتحان كنين

mpmsoft
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 14:23 عصر
با تمام احترامي كه به كليه اساتيد دارم من الان يه برنامه حرفه اي رو با دات نت نوشتم و دومين برنامه رو بزودي شروع مي كنم كه خيلي گسترده تر از قبليه اما تجربه من مي گه دات نت خيلي سطحش از وي بي بالاتر و اصلا چيزي نيست كه بخواي قياس كني

پاسخ در 2 تا پستی قبلی

هر وقت احساس کردید نمی تونید با وی بی اونکاری که تو زحنتون هست رو انجام بدید بعد سوئیچ کنید روی دات نت یا ....

زبان هاي vb و delphi فقط به درد start زدن مي خورن اون براي كسايي كه صفر كيلومتر هستند..

کمی بیشتر توضیح می شه بدید ؟ من منظورتونو متوجه نمی شم !!!!

بنده خودم 4 سال هست با VS.net بصورت کاملا حرفه ای طراحی نرم افزار انجام می دم (پروژه های ملی)

ولی هرچی امکانات بیشتر بشه درده سرها هم نیز بیشتر می شه

شما هیچ وقت نمی تونید طبق تکنولوژی جلو برید

هزینه کردن برای تکنولوژی امری اشتباست

دات نت در ایران 5 سال دیگه حرفی برای گفتن داره چون بیش از 60% از کامپیوترها هنوز P2-P3-P4 هستن

powerboy2988
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 15:24 عصر
پاسخ در 2 تا پستی قبلی

کمی بیشتر توضیح می شه بدید ؟ من منظورتونو متوجه نمی شم !!!!

بنده خودم 4 سال هست با VS‎.Net بصورت کاملا حرفه ای طراحی نرم افزار انجام می دم (پروژه های ملی)

ولی هرچی امکانات بیشتر بشه درده سرها هم نیز بیشتر می شه

شما هیچ وقت نمی تونید طبق تکنولوژی جلو برید

دات نت در ایران 5 سال دیگه حرفی برای گفتن داره چون بیش از 60% از کامپیوترها هنوز P2-P3-P4 هستن

نگاه كنيد كسايي كه كار كردن با زبان هاي برنامه نويسي اون اطلاعات پايه رو دارند و تو net. مشكلي واسشون به وجود نمياد...
حرف من اينه كه تو net. شما خيلي كمتر درگير كد نويسي هستي.. و خيلي بيشتر ميتوني به كارهاي ديگه ي پروژت برسي...

و اولين بار هست كه از كسي اين حرف رو مي شنوم.
و با نظر شما موافق نيستم دوست عزيز

saeid12
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 15:56 عصر
من هم بر این عقیده ام که تا کجا میخوایم در جا بزنیم و چقدر باید از دنیا عقب باشیم
الان دیگه همه دنیا به دات نت رو آورده اما هنوز فروم های وی بی 6 پر بازدید تر از دات نت هستش......
و اینکه ویبی 6 از دات نت سر تر باشه رو به هیچ وجه قبول ندارم ضمن اینکه منکر بالا بودن دلفی از ویبی 6 نیستم.

seyed_27
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 16:13 عصر
مثل اینکه این حرفا باعث آزده خاطریه بعضیا شده منکه قصدی نداشتم یه کم عجولانه تصمیم نگیریم
اومندیم اینجا تا پیشرفت کنیم نه اینکه ......
این حرفایی که زدم اصلا بوی شعار نمیده قصدم ارائه تجربه های کوچیک شخصی بود
متاسفانه چون کار با وی بی خیلی راحته و محیط کم دردسری داره خیلیا اول رو به این برنامه میارن وقتی که حسابی کارکردن و فکر کوچ کردن به سرشون میزنه . یه وحشتی تو دلشون هست اونم اینه که : باز دوباره باید از اول شروع کنن. این وحشت فکر کوچ رو از سر بیرون میکنه.
من که کوچ به دلفی کردم یه ماه طول کشید که مسلط بشم. اولش سخت بود ولی الان خیلی راضیم اما هر برنامه ای ضعف های خودش رو داره منم منکر این مسئله نیستم ولی یه شعار رو همیشه میگم
" داری عمرت رو میزاری پس درست انتخاب کن "
بخاطر همین به توصیه بچه ها گوش میکن و یه نگاهی هم به دات نت میندازم
تعصب مال آدمای کم عقله

majid325
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 18:20 عصر
بنده نرم افزاری با وی بی نوشته ام که دات نت کاره حرفه ای هم نگاه کرده باورش نشده که با وی بی نوشته شده باشه
سادگی وی بی دلیل بر ضعف اون نیست

اینطوری مقایسه کنید:
چه محیطی به درد تولید چه نرم افزاری میخوره!

فقط ویژوال بیسیک.دلفی را بیندازید توی سطل اشغال.وی بی با این که زبان ساده ای هست ولی من اون رو به هزار تا زبان ترجیح میدم.

خوب این نظر شخصی شماست من خودم با vb شروع کردم ولی چقدر خوب میشد اگه با دلفی شروع میکردم ، جالب بدونید کسی که دلفی رو به وجود آورد ،کسی هست که الان به عنوان پدر C#‎ ازش نام میبرند(آندرس هلزبرگ)

به نظر من هر دو زبان رو بايد بسپاريد به خاطره ها...............

اين زبان ها جفتشون دارن فسيل ميشن......................

رجوع شود به جواب من به نقل قول اول

متاسفانه کسانی که با دات نت شروع می کنن همانند بچه ای هستند که تو سن 7 سالگی بخوان روزنامه نوشتن یاد بگیرند نه فرا گرفتن حروف الفبا Step by Step
....

اصول برنامه نویسی oop هست ، که تو معدود زبانی مثل vb رعایت نمیشه .

با وی بی می تونید چیزهایی رو تجربه کنید که در دات نت از اون محرومید
....

البته برعکس این چیزی که شما میگید رو من تجربه کردم، میشه چند تا مثال بزنید؟

و داره كمك مي كنه به برنامه نويس كه كد كمتري توليد كنه...

کمتر کد نوشتن ایجاد برتری نمیکنه، باید طوری کد نوشت که با کمترین وقت بشه تغییرات رو اعمال کرد.

واسه پياده سازي برنامه ها برن تو net. كار كنند

دوستان لطفا این دید اشتباه رو عوض کنید(رجوع شود به پاسخ نقل قول اول این پست)

شما برای تکنولوژی هزینه نمکنید ، شما برای یاد گیر تکنولوژی هزینه میکنید تا هزینه کل رو پایین بیارید (که بستگی به نوع کار داره) درست مثل این میمونه که من به دوستان پیشهاد بدم که با GWBasic کار کنند.

اما هنوز فروم های وی بی 6 پر بازدید تر از دات نت هستش......

به چه مستنداتی رجوع کردین؟

بخاطر همین به توصیه بچه ها گوش میکن و یه نگاهی هم به دات نت میندازم

کلا تجربه محیط های مختلف یک تجربه بزرگ هست ، حتی اگه بخوای با یک محیط هم برنامه نویسی کنی ولی داشتن این تجربه بهت کمک میکنه.

در آخر هم خواهشن این جور برداشت نکنید که با تمام مطالب مخالفت کردم ، مطالب پر محتوایی هم در این تاپیک بود که من فقط مطالبی رو که به نظرم مشکل داشت رو عنوان کردم ، قبلا تو همین پست گفتم که خودم با vb شروع کردم (اینو گفتم که سو تفاهم نشه) ولی لطفا در مورد دلفی اینجوری قضاوت نکنید ، و یه پیشنهاد برای تازه کار ها جاوا رو هم فراموش نکنید

Felony
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 18:36 عصر
:قهقهه:پاسخ های بسیار جالبی که طبق منطق و علم و ... هستند ، بسیار بسیار پر بار بود !!!
دوست عزیز بهتره یه نگاهی به انجمن ها و آمار دلفی بندازید ببینید دوباره در حال رشد هست ، هنوز داره ازش پشتیبانی میشه ، هنوز نسخه ی جدید داره و هنوز با تکنولوژی های روز جلو میره ( شاید کمی سریعتر از دیگر زبان ها ) ، فکر نمیکنم شرکت تولید کننده ی این IDE بیکار باشه برای چیزی که براش سود نداشته باشه این همه سرمایه گزاری کنه .

powerboy2988
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 19:14 عصر
:قهقهه:پاسخ های بسیار جالبی که طبق منطق و علم و ... هستند ، بسیار بسیار پر بار بود !!!
دوست عزیز بهتره یه نگاهی به انجمن ها و آمار دلفی بندازید ببینید دوباره در حال رشد هست ، هنوز داره ازش پشتیبانی میشه ، هنوز نسخه ی جدید داره و هنوز با تکنولوژی های روز جلو میره ( شاید کمی سریعتر از دیگر زبان ها ) ، فکر نمیکنم شرکت تولید کننده ی این IDE بیکار باشه برای چیزی که براش سود نداشته باشه این همه سرمایه گزاری کنه .

خنده نداره....
اين زبان هاي برنامه نويسي به درد برنامه هايي در حد دانشجويي مي خوره

جديدا كدوم برنامه هاي بزرگ ميان با vb يا delphi مينويسند؟؟؟؟

به خاطر اينكه اينقدر اين زبان ها ساده اند كه كسي تمايل پيدا نمي كنه بره سمت net. .....

اینطوری مقایسه کنید:
چه محیطی به درد تولید چه نرم افزاری میخوره!

دوستان لطفا این دید اشتباه رو عوض کنید(رجوع شود به پاسخ نقل قول اول این پست)

در آخر هم خواهشن این جور برداشت نکنید که با تمام مطالب مخالفت کردم ، مطالب پر محتوایی هم در این تاپیک بود که من فقط مطالبی رو که به نظرم مشکل داشت رو عنوان کردم ، قبلا تو همین پست گفتم که خودم با vb شروع کردم (اینو گفتم که سو تفاهم نشه) ولی لطفا در مورد دلفی اینجوری قضاوت نکنید ، و یه پیشنهاد برای تازه کار ها جاوا رو هم فراموش نکنید

حرف شما متين و قبول دارم...
اما كسي كه با تا بخواد با net. كار كنه... خيلي اذيت ميشه ...

vcldeveloper
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 19:32 عصر
برنامه ایی مثل Skype ، AutomatedQA AQTime, TestComplete, Ad-Aware, MySQL Administer, Tune up Utilities, Avant Browser, Total Commander, InstallAware, FinalBuilder, خودِ IDE دلفی، و بسیاری از پروژه های وزارت دفاع آمریکا رو با دلفی می نویسند. باز هم بگم یا کفایت میکنه؟!

برادر، اگر در ایران جو دات نتی وجود داره، دلیل نمیشه که همه کاسه و کوزه خودشان را جمع کرده باشند، و رفته باشند. شاید شما فقط در عمر خودت با VB و VB.Net کار کرده باشی. حقیقتا هم دات نت برای برنامه نویسانی که عمری را در VB گذراندن محیط شگفت انگیزی هست. برای برنامه نویسان VC++ هم که همیشه از یک محیط RAD محروم بودن، محیط جذابی هست. ولی این دلیل نمیشه که شما درباره چیزهایی که درباره شون اطلاع ندارید هم اظهار نظر کنید.
الان دلفی 2010 پشتیبانی گسترده ایی از ویندوز 7 ارائه میکنه، از Direct2D پشتیبانی میکنه، قابلیت کار با صفحات Touch و تشخیص Gesture را مثل آب خوردن کرده. اینها حتی الان در نسخه های اخیر Visual Studio که محصول خودِ مایکروسافت هست، وجود نداره! دلفی قابلیت هایی برای اتصال به انواع بانک های اطلاعاتی غیر مایکروسافتی به شما میده که در Visual Studio شما یا باید خوابشان را ببینید، یا باید با هزار زور و زحمت برنامه دات نتی خود را وادار کنید با محصولی غیر از محصول مایکروسافت کار کند.

دلفی کد Native تولید میکنه، نه کد Manage شده مثل دات نت. برای اجرای یک برنامه نوشته شده با دلفی 7 روی لینوکس نیازی نیست دست به دامن Mono بشید. بسیاری از قابلیت هایی که شما در دات نت براش کف می زنید از دلفی به دات نت منتقل شده.
شرکت سازنده VB خیلی راحت پشتیبانی خودش از شما را قطع کرد، و شما از VB به دات نت مهاجرت کردید، و تازه متوجه شدید که شی گرایی چی هست، و دات نت این امکان را برایتان فراهم کرد که خیلی از قابلیت های سیستم عامل را بدون آنکه اصلا بدونید چی هستند و چطور کار می کنند، در برنامه استفاده کنید، و بخاطر استفاده از آنها احساس حرفه ایی بودن کنید، این دلیل نمیشه که درباره زبان ها و محیط های توسعه ایی که اصلا از آنها اطلاع ندارید، اظهار نظر کنید.

دات نت یک پیشرفت بزرگ برای مایکروسافت بود، البته آن هم فقط در حوزه نرم افزارهای تحت وب و نرم افزارهای Enterprise، ولی در همه جای دنیا مثل ایران تب دات نتی وجود ندارد، و مردم مثل شما تصور نمی کنند دات نت سبک جدیدی از برنامه نویسی را ارائه کرده است!

به فرض هم اگر یک برنامه نویس دلفی نیاز داشته باشه برای یک پروژه از سکوی دات نت استفاده کنه، میتونه خیلی راحت این کار را با استفاده از Delphi Prism که نسخه دات نتی دلفی هست، انجام بده.

آخه چرا بدون اطلاع کافی حرف نسنجیده می زنید؟!

دوستان یا بحث فنی کنند، یا تاپیک قفل خواهد شد.

majid325
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 19:34 عصر
خنده نداره....
اين زبان هاي برنامه نويسي به درد برنامه هايي در حد دانشجويي مي خوره

نمیگم دلفی خوبه یا .net بده !
البته با توجه به سیاستی که ماکروسافت پیش رو گرفته و توسعه سریع محیط .net برنامه های تجاری بیشتر با .net نوشته میشن و البته به نوع پروژه هم همان طوری که گفتم بستگی داره.
یه دسته بندی تجربی از خودم :
برنامه های متوسط با محیط های .net نوشته میشن .
برنامه های بزرگ با جاوا.
البته من و شما داریم راجع به برنامه نویسی در سطح ویندوز نگاه میکنیم ،اگه یکم فراتر بریم میبینیم که در محیط های آزاد ،پلت فرم ها تغییر میکنه و اکثر سرورهای دنیا به دلیل قانون کپی و رایت ،دست به دامن لینوکس میشن.

حرف شما متين و قبول دارم...
اما كسي كه با تا بخواد با net. كار كنه... خيلي اذيت ميشه ...

بله هر ‎.Net کاری هم بخواد بره سمت دلفی باید سختی بکشه، اصلا عوض کردن محیط برنامه نویسی با سختی هست و یا حتی پایین تر بریم ، هر کی بخواد برنامه نویسی رو یاد بگیره باید سختی بکشه.

powerboy2988
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 19:41 عصر
برنامه ایی مثل Skype ، AutomatedQA AQTime, TestComplete, Ad-Aware, MySQL Administer, Tune up Utilities, Avant Browser, Total Commander, InstallAware, FinalBuilder, خودِ IDE دلفی، و بسیاری از پروژه های وزارت دفاع آمریکا رو با دلفی می نویسند. باز هم بگم یا کفایت میکنه؟!

برادر، اگر در ایران جو دات نتی وجود داره، دلیل نمیشه که همه کاسه و کوزه خودشان را جمع کرده باشند، و رفته باشند. شاید شما فقط در عمر خودت با VB و VB‎.Net کار کرده باشی. حقیقتا هم دات نت برای برنامه نویسانی که عمری را در VB گذراندن محیط شگفت انگیزی هست. برای برنامه نویسان VC++‎ هم که همیشه از یک محیط RAD محروم بودن، محیط جذابی هست. ولی این دلیل نمیشه که شما درباره چیزهایی که درباره شون اطلاع ندارید هم اظهار نظر کنید.
الان دلفی 2010 پشتیبانی گسترده ایی از ویندوز 7 ارائه میکنه، از Direct2D پشتیبانی میکنه، قابلیت کار با صفحات Touch و تشخیص Gesture را مثل آب خوردن کرده. اینها حتی الان در نسخه های اخیر Visual Studio که محصول خودِ مایکروسافت هست، وجود نداره! دلفی قابلیت هایی برای اتصال به انواع بانک های اطلاعاتی غیر مایکروسافتی به شما میده که در Visual Studio شما یا باید خوابشان را ببینید، یا باید با هزار زور و زحمت برنامه دات نتی خود را وادار کنید با محصولی غیر از محصول مایکروسافت کار کند.

دلفی کد Native تولید میکنه، نه کد Manage شده مثل دات نت. برای اجرای یک برنامه نوشته شده با دلفی 7 روی لینوکس نیازی نیست دست به دامن Mono بشید. بسیاری از قابلیت هایی که شما در دات نت براش کف می زنید از دلفی به دات نت منتقل شده.
شرکت سازنده VB خیلی راحت پشتیبانی خودش از شما را قطع کرد، و شما از VB به دات نت مهاجرت کردید، و تازه متوجه شدید که شی گرایی چی هست، و دات نت این امکان را برایتان فراهم کرد که خیلی از قابلیت های سیستم عامل را بدون آنکه اصلا بدونید چی هستند و چطور کار می کنند، در برنامه استفاده کنید، و بخاطر استفاده از آنها احساس حرفه ایی بودن کنید، این دلیل نمیشه که درباره زبان ها و محیط های توسعه ایی که اصلا از آنها اطلاع ندارید، اظهار نظر کنید.

دات نت یک پیشرفت بزرگ برای مایکروسافت بود، البته آن هم فقط در حوزه نرم افزارهای تحت وب و نرم افزارهای Enterprise، ولی در همه جای دنیا مثل ایران تب دات نتی وجود ندارد، و مردم مثل شما تصور نمی کنند دات نت سبک جدیدی از برنامه نویسی را ارائه کرده است!

به فرض هم اگر یک برنامه نویس دلفی نیاز داشته باشه برای یک پروژه از سکوی دات نت استفاده کنه، میتونه خیلی راحت این کار را با استفاده از Delphi Prism که نسخه دات نتی دلفی هست، انجام بده.

آخه چرا بدون اطلاع کافی حرف نسنجیده می زنید؟!

دوستان یا بحث فنی کنند، یا تاپیک قفل خواهد شد.

شرمنده فكر مي كردم اطلاعات كافي دارم....
از همه عذرخواهي مي كنم:ناراحت::خجالت::خجالت::خج لت::خجالت:

saeid12
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 20:02 عصر

به نظر من باید با توجه از بازار امروز و آینده حرکت کرد....
وقتی به قول شما دات نت بازار ایران رو گرفته... پس دیگه نمیشه راجع به قدرتش حرف زد چون اگر ضعیف هم باشه فعلا حرف اول رو میزنه..........

butterfly8528
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 20:44 عصر
سلام . واقعا بعضی از پست ها واسم خیلی جالب بود !

یه دسته بندی تجربی از خودم :
برنامه های متوسط با محیط های ‎.Net نوشته میشن .
برنامه های بزرگ با جاوا.

با جاوا میشه برنامه تحت دکستاپ - ویندوز نوشت ؟

به نظر من هم دلفی از ویبی بهتره . همین یک ویژگی Stand Alone بودن برنامه هاش و وابسته نبودنش به کتابخانه و . . . های ویندوز قدرت دلفی رو نشون میده . ولی در ویبی . . .

و اینکه نوشتن برنامه شاید در محیط IDE های مختلف آسان یا سخت تر باشه ولی همه چیز به IDE و قدرت اون زبان ختم نمیشه ! بلکه از همه مهم تر خلاقیت ، هوش ، درک و قدرت کد نویسی برنامه نویس است .

موفق باشید .

vcldeveloper
جمعه 13 شهریور 1388, 01:29 صبح
به نظر من باید با توجه از بازار امروز و آینده حرکت کرد....
وقتی به قول شما دات نت بازار ایران رو گرفته... پس دیگه نمیشه راجع به قدرتش حرف زد چون اگر ضعیف هم باشه فعلا حرف اول رو میزنه..........نه لزوما. اولا در دنیای IT همه جا ایران نیست، مثلا من تعداد پروژه هایی که برای افراد خارج از ایران انجام میدم، بیش از پروژه هایی هست که برای مشتریان داخل کشور انجام میدم. ثانیا، در ایران دلفی هنوز جایگاه بسیار خوبی داره، چون حجم زیادی از پروژه های انجام شده در ایران در چند سال گذشته با دلفی بوده، مثل تعداد زیادی از محصولات شرکت هایی مثل همکاران سیستم، و این پروژه ها همچنان نیاز به نگهداری و آپدیت دارند. علاوه بر آن، همه افراد و شرکت ها مد گرا نیستند، هر چند اکثریت همچین خصوصیتی دارند، بسیاری از شرکت ها و سازمان ها همچنان با توجه به نیازشان ابزار مورد نظر خودشان را انتخاب می کنند، نه با توجه به مد بازار. ثالثا، مابقی زبان ها، و سکوهای نرم افزاری در جا نمی زنند که دات نت پیشرفت کند. مثلا همین دلفی با پشتیبانی گسترده از ویندوز 7، سعی داره همچنان خودش را در صدر لیست بهترین ابزارهای تولید نرم افزار Native برای ویندوز نگهدارد. همگان هم می دانند که همچنان بیشترین حجم برنامه های تولید شده برای سکوی ویندوز Native کد هستند، و برنامه های دات بخش بسیار کوچکی از برنامه های تولید شده برای این سیستم عامل را به خود اختصاص دادند. البته همین دلفی به شدت روی بهینه سازی کدهای تولید شده، و قابلیت تولید نرم افزار برای سکوهای غیر مایکروسافتی، و استفاده از ابزارهای غیر مایکروسافتی فعالیت میکنه، مثل پشتیبانی از بانک های اطلاعاتی Oracle, MySQL, Interbase, Firebird، و غیره؛ یا امکان تولید کد Native برای سکوهای لینوکس و MacOS.

پس اولویت همه همان چیزی نیست که شما فکر می کنید، و... همه ساکن ننشسته اند که دات نت پیشرفت کند، و آنها درجا بزنند.

با جاوا میشه برنامه تحت دکستاپ - ویندوز نوشت ؟بله، میشه.

saeid12
جمعه 13 شهریور 1388, 21:02 عصر
نه لزوما. اولا در دنیای IT همه جا ایران نیست، مثلا من تعداد پروژه هایی که برای افراد خارج از ایران انجام میدم، بیش از پروژه هایی هست که برای مشتریان داخل کشور انجام میدم. ثانیا، در ایران دلفی هنوز جایگاه بسیار خوبی داره، چون حجم زیادی از پروژه های انجام شده در ایران در چند سال گذشته با دلفی بوده، مثل تعداد زیادی از محصولات شرکت هایی مثل همکاران سیستم، و این پروژه ها همچنان نیاز به نگهداری و آپدیت دارند. علاوه بر آن، همه افراد و شرکت ها مد گرا نیستند، هر چند اکثریت همچین خصوصیتی دارند، بسیاری از شرکت ها و سازمان ها همچنان با توجه به نیازشان ابزار مورد نظر خودشان را انتخاب می کنند، نه با توجه به مد بازار. ثالثا، مابقی زبان ها، و سکوهای نرم افزاری در جا نمی زنند که دات نت پیشرفت کند. مثلا همین دلفی با پشتیبانی گسترده از ویندوز 7، سعی داره همچنان خودش را در صدر لیست بهترین ابزارهای تولید نرم افزار Native برای ویندوز نگهدارد. همگان هم می دانند که همچنان بیشترین حجم برنامه های تولید شده برای سکوی ویندوز Native کد هستند، و برنامه های دات بخش بسیار کوچکی از برنامه های تولید شده برای این سیستم عامل را به خود اختصاص دادند. البته همین دلفی به شدت روی بهینه سازی کدهای تولید شده، و قابلیت تولید نرم افزار برای سکوهای غیر مایکروسافتی، و استفاده از ابزارهای غیر مایکروسافتی فعالیت میکنه، مثل پشتیبانی از بانک های اطلاعاتی Oracle, MySQL, Interbase, Firebird، و غیره؛ یا امکان تولید کد Native برای سکوهای لینوکس و MacOS.

پس اولویت همه همان چیزی نیست که شما فکر می کنید، و... همه ساکن ننشسته اند که دات نت پیشرفت کند، و آنها درجا بزنند.

منظور من بازار ایران بود......
در ثانی باید عرض کنم که الان با پیشرف چشمگیر دلفی ولی بازم بازار کار به دست دات نت هست و من خودم در این باره تجربه دارم.....
در آخر باید بگم من به قدرت دلفی شک ندارم و اینایی که شما هرباره تکرار میکنید رو میدونم اما بحث من چیز دیگه هستش...(تاپیک قبلی)

reza_wolf
دوشنبه 23 شهریور 1388, 20:10 عصر
كسي كه بخواد برنامه نويس باشه بايد يك سري مفاهيم رو بلد بشه... حالا اگر اين مفاهيم رو بلد باشه تو هر زباني مي تونه كار كنه و اگر بلد نباشه تو همه زبان ها مي مونه...

میشه لطف بفرمایید بگید این مفاهیم چی هستند؟؟؟

seyed_27
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 04:14 صبح
میشه لطف بفرمایید بگید این مفاهیم چی هستند؟؟؟
مثلا ساختار دستورات ، که فقط تو برنامه های مختلف کمی تغییر میکنه
یا تعریف توابع و زیر برنامه ها و مفاهیمی چون دستورات گرافیکی و API و رویدادهای ویندوز و .....
خلاصه اگر کسی برنامه نویس واقعی باشه زیاد معطل نمیشه و زود میتونه تو برنامه جدید راه بیفته
ولی کو مرد راه....؟؟؟
یا علی

sh2007
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 10:59 صبح

و این مسئله باعث کاهش سطح برنامه نویسی توی کشور ما شده

چرا به این دید نمی بینید !!!!

اينقدر با اطمينان صحبت نكن اما استانداردهاي برنامه نويسي توسط شركت سازنده اون برنامه ها ارائه مي شه نه جنابعالي