PDA

View Full Version : آیا کسی از دوستان برنامه ای راجع به ذخیره و حذف تصاویر دربانک اطلاعاتی دارد ؟1

sayyadhunter1366
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 11:52 صبح
آیا کسی از دوستان برنامه ای برای ذخیره وحذف تصاویر در بانک اطلاعاتی دارد به به یک نمونه از این برنامه نیاز ضروری دارم
ممنون

davood-ahmadi
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 12:22 عصر
نمونه زیر را برات آماده کردم اما فقط فانکشن SavePicFile ناقص است که خودت با توجه به تنظیمات و نوع بانک استفاده شده در این کار استفاده کنی. بعلت اینکه برای من تحت اسکیو ال و از کلاسهای آماده خودم استفاده میکردم نتونستم کامل بهت بدم.

sayyadhunter1366
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 14:05 عصر
من در vb.net مبتدی هستم وتازه وارد کار با این برنامه شدم اگه بتونیدبرنامه کاملتر وواضح تری رو برام لینک کنیدممنون می شوم.
این برنامه ای که شما قراردادین فقط آدرس روذخیره میکنه من می خوام خود عکس روهم ذخیره کنم . حالا فرق نمی کنه بانک اون اکسس باشه یا sql مهم این است که بتواند عکس ها وادرس اونها رودر بانک اطلاعاتی ذخیره و دوصورت نیاز حذف کنم
ممنون

sahele_sheni
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 14:23 عصر
Dim fs As IO.FileStream

fs = New IO.FileStream("c:\0.jpg", FileMode.Open, FileAccess.Read, FileShare.Read)

Dim myData(fs.Length) As Byte
fs.Read(myData, 0, fs.Length)

mydata رو ذخیره میکنی توی بانکت . فیلدش هم باید باینری باشه تو بانک

sayyadhunter1366
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 15:09 عصر
سلام :
راستش من اینجوری اصلا متوجه نمی شم !
اگه برنامه کاملی ومثالی دراین مورد دارد برام لینک کنید تا به کمک شما بتونم برنامه ام رو بنویسم ؟1
ممنون دوستان :

sahele_sheni
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 15:22 عصر
دوست عزیز کدی که میخوای برای ذخیره همینه ... فقط به جای c:\0.jpg آدرس فایلت رو قرار بده .....

sayyadhunter1366
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 16:45 عصر
سلام :
این کد که شما گفتید قرارداردم اما این پیغام رومیده وبرنامه اجرا نمی شه :

sahele_sheni
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 16:53 عصر
Imports System.IO
Imports System.IO.FileStream
Imports System.Drawing.Bitmap

اینا رو به ابتدای برنامت اضافه کن :متفکر:

sayyadhunter1366
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 17:39 عصر
سلام :
با قراردادن کدهای بالا تغییری حاصل نشد
برنامه دوباره همون پیغام قبلی را می دهد واجرا نمی شود
لطف کن به من بگو که برای برطرف کردن این پیغام چه کار باید انجام دهم

shocraneh
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 18:19 عصر
دوست من منتظر باش کامل برنامه شو برات می زارم

shocraneh
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 23:00 عصر
من با vb.net 2008 و sql2005 کار کردم اسم دیتابیس picو جدول pic1 با دو فیلد به ترتیب با نوع imageو (50)nvarchar.دوستان حواسشون باشه اگه اسکیوال 2005 نیست sqlcnnرو باید عوض کنن
شما باید ابتدا روی دکمه مسیر عکس کلیک و یه عکس بهش بدی بعد روی ذخیره و بعد لود کلیک کنی . هم عکس و هم مسیرش تو دیتاگرید نشون داده میشن . روی سطر های جدول که کلیک کنی عکس تو picturebox می افته
البته لود از طریق فیلد image انجام می شه اگه دوستان بگن از طریق فیلد آدرس چه طوری لود کنم ممنون می شم

sayyadhunter1366
جمعه 13 شهریور 1388, 08:43 صبح
سلام :
برنامه ای که شما نوشته اید هیج تصویری را لود نمی کند آدرس تصویر رودرtextbox نمایش می دهد ووقتی ذخیره ویا لود رامی زنم اجرانمی شود ویکباره از برنامه خارج می شود ؟1
وپیغامی هم نمی دهد لطف کنید وبگویید چه کارباید انجام دهم تااین مشکل برطرف شود با اینکه نمونه دیگری از اینمورد رابرایم لینک کنیدوفرق ندارد که بانک آن اکسس باشد یا sql
من نیاز فوری به یک نمونه از این نوع برنامه ها برای نوشتن برنامه ام دارم ؟1:عصبانی++:
ممنون؟!

alimanam
جمعه 13 شهریور 1388, 11:48 صبح
با سلام

دوست عزیز از این نمونه که توی امضام هست می تونی استفاده کنی و هر نوع فایلی رو درون بانکت ذخیره کنی .

یا علی

ali_md110
جمعه 13 شهریور 1388, 17:05 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=127548

mononok
جمعه 13 شهریور 1388, 18:07 عصر
سلام دوستان
منم يه راهي رو پيشنهاد مي كنم .من خودم تو پروژم از اين راه استفاده كردم و خيلي راحته!

openimg.ShowDialog()
openimg.Filter = "all graphic format|*.jpg;*.gif;*.ico;*.wmf"
picfile = openimg.FileName
If picfile = ""Then
ExitSub
EndIf
pic1.Load(picfile)

اين كدو مي تونيد تو يه دكمه بذاريد و يه فيلد هم تو پايگاهت از نوع nvarchar يا همون string خودمون بستگي به نوع پايگاهتون بذاريدبا اين كد آدرس عكس رو به دست مي ياريد و خودشو هم تو pic1 نشون ميده حالا مثل همه فيلدهاي ديگه فيلد پايگاهتون رو كه از نوعstring هست رو با picfile مقدار دهي كنيد و وارد جدولتون بكنيد با اين روش تنها به جاي عكس آدرس عكستون در پايگاه ذخيره مي شه كه كار كردن باهاش راحت تره!
راحت مي تونيد اين آدرس رو دوباره تغيير بديد يا حذفش بكنيد مثل بقيه فيلدها و در pic1 لودش كنيد
موفق باشيد

viper2009
دوشنبه 16 شهریور 1388, 01:15 صبح
سلام

دوستان من این برنامه را نوشتم ولی چند تا مشکل داره لطف کنید ببینید و اشکالاتم رو رفع کنید.

1 - حذف رکورد
2 - ویرایش تصویر (UPDATE)

shocraneh
دوشنبه 16 شهریور 1388, 10:00 صبح
سلام :
برنامه ای که شما نوشته اید هیج تصویری را لود نمی کند آدرس تصویر رودرtextbox نمایش می دهد ووقتی ذخیره ویا لود رامی زنم اجرانمی شود ویکباره از برنامه خارج می شود ؟1
وپیغامی هم نمی دهد لطف کنید وبگویید چه کارباید انجام دهم تااین مشکل برطرف شود با اینکه نمونه دیگری از اینمورد رابرایم لینک کنیدوفرق ندارد که بانک آن اکسس باشد یا sql
من نیاز فوری به یک نمونه از این نوع برنامه ها برای نوشتن برنامه ام دارم ؟1:عصبانی++:
ممنون؟!

گفتم شاید درست آپ نشده برای همین دانلودش کردم . روی سیستم من درست اجرا می شه . فکر کنم مراحل اجرای برنامه رو اشتباهی رفتی . من تاپیکمو ویرایش کردم .یه نگاه بنداز

parsehvb
دوشنبه 16 شهریور 1388, 14:01 عصر
این یکی رو هم امتحان کنید
باید ابتدا در بانک خودت جدولی رو با مشخصات زیر ایجاد کنی

نام فیلد = pic_id نوع فیلد = int
نام فیلد = pic_name نوع فیلد = nvarchar(30)
نام فیلد = pic_image نوع فیلد = image

بعد از اون کانکشن استرینگ خودت رو براساس مشخصات بانک خودت تنظیم کنی یعنی :

your server = نام کامپیوتر مورد نظر
your data = نام بانک اطلاعاتی مورد نظر
username = نام کاربری
password = کلمه عبور

حالا کانکشن رو جایگزین کن و بعد از حالشو ببر

Dim pic_con AsNew SqlConnection("data source = your server;" & _
" Initial Catalog= your data ;" & _
" user id= username" & _
";password= password")

shocraneh
سه شنبه 17 شهریور 1388, 18:58 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=800557#post800557

MahmoudiNik
سه شنبه 17 شهریور 1388, 19:38 عصر
سلام
به اين لينك يه نگاهي بنداز
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=173086&highlight=%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF+%D8 %AF%D9%81%D8%AA%D8%B1%DA%86%D9%87+%D8%AA%D9%84%D9% 81%D9%86