PDA

View Full Version : گفتگو: رفع مشکل تاریخ برای همیشه

bastakboys
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 19:32 عصر
دوستان من نمیدونم از چه روشی برای تاریخ در پروژه ها استفاده کنم که از همه راحت تر باشه و تمام کارهای من را با تاریخ انجام بده
پیشنهاد خودم اینه که تاریخ را در بانک میلادی وارد کنیم و در برنامه اونو به شمسی تبدیل کنیم
با این کار کاربر همیشه تاریخ را شمسی می بیند اما تحلیل بر مبنای تاریخ میلادی است
اما چند تا مشکل هم دارد که مثلا وقتی بخواهیم یک ستون از جدول را که تاریخ است را به شمسی تبدیل کنیم باید از حلقه استفاده کنیم که باعث کندی برنامه می شود.

پیشنهاد شما چیست ؟ چرا؟

Saeed Hamed
جمعه 13 شهریور 1388, 01:06 صبح
دوست عزیز پیشنهاد من اینه که شما به همون صورتی که می خوای کاربر ببینه در بانکتم همونطوری ذخیره کن و فقط در زمان پردازش بر روی اونها اونارو به شمسی تبدیل کن. چون معمولاً حجم اطلاعات برای پردازش معمولاً کمتره تا اطلاعات واسۀ نمایش برای همین معقولتر فکر می کنم این باشه که به صورت شمسی در بانک ذخیره کنی.

Navid Asadi
جمعه 13 شهریور 1388, 14:19 عصر
من برای این کار تاریخ رو به صورت یک عدد 8رقمی ذخیره می کنم

alimanam
جمعه 13 شهریور 1388, 16:15 عصر
با سلام

دوست عزیز نظر بنده اینه که تاریخ رو به صورت 1388/02/12 در بانک ذخیره کن ( به صورت رشته ایی ساده ) اینجوری نه مشکلی برای تبدیل اون به تاریخ میلادی داری چون اصلاٌ تاریخ رو به صورت شمسی وارد کردی و نه اینکه در گزارش سازی برنامه ات اگه نیاز باشه مشکلی پیش میاد .

من همیشه از این روش استفاده کردم وهر کاری که شما فکرش رو بکنی با همین روش انجام دادم ( فیلتر بر اساس تاریخ & فیلتر بر اساس فاصله بین 2 تاریخ & تهیه گزارش ووو )

این نظر بنده است دوستان هم نظرشون محترم و درست .

یا علی

bastakboys
جمعه 13 شهریور 1388, 21:09 عصر
دوستان میشه از روش هاتون یک سورس ساده بگذارید تا بتونیم با هم مقایسه کنیم.
اینطوری می تونیم بهترین روش را انتخاب کنیم

alimanam
جمعه 13 شهریور 1388, 22:10 عصر
با سلام

اینم سورس نمونه . یا علی

ACorvinus
جمعه 13 شهریور 1388, 22:44 عصر
با سلام

دوست عزیز نظر بنده اینه که تاریخ رو به صورت 1388/02/12 در بانک ذخیره کن ( به صورت رشته ایی ساده ) اینجوری نه مشکلی برای تبدیل اون به تاریخ میلادی داری چون اصلاٌ تاریخ رو به صورت شمسی وارد کردی و نه اینکه در گزارش سازی برنامه ات اگه نیاز باشه مشکلی پیش میاد .

من همیشه از این روش استفاده کردم وهر کاری که شما فکرش رو بکنی با همین روش انجام دادم ( فیلتر بر اساس تاریخ & فیلتر بر اساس فاصله بین 2 تاریخ & تهیه گزارش ووو )

این نظر بنده است دوستان هم نظرشون محترم و درست .

یا علی

سلام .

منم با این روش که تاریخ رو به صورت رشته نگهداری کنی موافقم .

viper2009
شنبه 14 شهریور 1388, 01:58 صبح
با سلام

اینم سورس نمونه . یا علی

ممنون

یک سوال اگر از کامپوننت تاریخ استفتده نکنیم باز هم می تونم به همین روش فیلتر کنم؟
یعنی یک تاریخ در تکست باکس.

alimanam
شنبه 14 شهریور 1388, 12:41 عصر
با سلام

بله خیلی راحت امکان پذیر است . یا علی