PDA

View Full Version : سوال: در مورد Setup برنامه

Mos_Zamani
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 19:12 عصر
سلام

یه پروژه با C# نوشتم که می خوام براش Setup درست کنم. از بانک اطلاعاتی اکسس استفاده کردم. یه گزارش دارم که به یه DataSet وصل می شه. DataSet رو از طریق Add Item ایجاد کردم. حالا می خوام بدونم چطور Connection String رو تغییر بدم تا اگه بانک رو توی پوشه Debug بزارم بهش وصل بشه.

یه سئوال دیگه یه کلاس connection دیگه هم دارم که تنظیم کردم به پوشه Debug. میخوام بدونم اگه Access روی کامپیوتری نصب نباشه باز برنامه جواب می ده یا نه؟ چون که اینطوری نوشتم:
public OleDbConnection objConnection =

new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Data Source=Mission.mdb");

متشکرم

مصطفی زمانی

solidilos
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 19:54 عصر
اول سوال دومتو جواب میدم: بله میشه، بطور پیش فرض MDAC روی اکثر ویندوزها نصبه و این همون رابط برنامت با دیتابیس اکسسه.

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 20:00 عصر
دوست عزیز
برای بانک Access اگه شما دستور مورد نظرتون « کوئری » رو خودتون بنویسید و نتیجش رو تحت عنوان یک DataTable یا DataSet ارسال کنید ، درست میشه و نیازی به آددرس دهی ندارید . موفق باشید

solidilos
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 20:03 عصر
اگه از Visual Studio 2008 استفاده می کنی خودش اینکارو واسط می کنه... اگه نه Connection String تو اینجوری تنظیم کن

"connectionString="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Data Source=|DataDirectory|Mission.mdb

امیدوارم جواب بده.

Mos_Zamani
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 23:05 عصر
اگه از Visual Studio 2008 استفاده می کنی خودش اینکارو واسط می کنه... اگه نه Connection String تو اینجوری تنظیم کن

"connectionString="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Data Source=|DataDirectory|Mission.mdb

امیدوارم جواب بده.
ببینید دوستان مشکل این نیست. من از Server Explorer استفاده کردم. جدول های مورد نظرمو کشیدم انداختم توی DataSet. برای گزارشم از کلاسی که دستی نوشته بودم استفاده نکردم. حالا توی server explorer که آدرس دیتابیسم را از روی هارد و درایو مشخص گرفته مشکل دارم. چون پوشه Debug برنامه رو نمی شناسه. مشکل اینه.

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 23:07 عصر
|DataDirectory|
اگه اینو هم نزاره جواب میده.
وقتی شما مسیری رو تعیین نکنید مسیر اصلی برنامه درنظر گرفته میشه.
پس کانکشنشون مشکلی نداره.

Mos_Zamani
جمعه 13 شهریور 1388, 17:29 عصر
مشکل حل شد. ولی متأسفانه دوستان به متن سئوال دقت نکردن. موقع کشیدن از dataset خودش یه سئوال می پرسه که با جواب بله به همون سئوال بانک اطلاعاتی به solution اضافه می شه.
با تشکر