PDA

View Full Version : سوال: ذخیره متن در فایل

shytonak
جمعه 13 شهریور 1388, 11:55 صبح
سلام دوستان.
من یه متنی دارم که می خوام توی یه فایل ذخیره کنم و این فایلو فقط با برنامه بشه باز کرد.و به طریق دیگه ای نشه باز کرد. یعنی به غیر از برنامه یه سری متن بی معنی نمایش داده بشه.ممنون میشم بگید چطوری یا یه برنامه مشابه برام بزارید.

mahdi_7610
جمعه 13 شهریور 1388, 12:33 عصر
راهی که به ذهن من میرسه با استفاده از Serialization متن را به صورت رشته ای از بایتها ذخیره کنید و سپس با استفاده از Deserialization اونها را به حالت اولیه در بیارید و بخونید

atryad
جمعه 13 شهریور 1388, 13:17 عصر
سلام
دوست عزیز میتونی خودت فایل رو با یه الگوریتم خاصی به کد تبدیل کنی و توی یه فایل بنویسی
ضمیمه رو ببین

Beyondsoft
جمعه 13 شهریور 1388, 13:21 عصر
راهی که به ذهن من میرسه با استفاده از Serialization متن را به صورت رشته ای از بایتها ذخیره کنید و سپس با استفاده از Deserialization اونها را به حالت اولیه در بیارید و بخونید

در این حالت، روش به راحتی قابل پیش بینی است. اگر واقعاً اینکه هیچ کس نتواند فایل شما را بخوانید برای شما از اهمیت بسیار بالایی برخواردار است. توصیه می کنم، یکی الگوریتم، خودتان بسازید. فقط دقت کنید:

اگر به جای حرف ها، یک حرف جدید بگذارید: مثال آ --> $ با راحتی این روش نیز قابل حدث می شود. پس شما کار سختی را پیش رو دارید.
در نتیجه پیشنهاد من به شما، استفاده از یک روش ترکیبی است، یعنی ابتدا خودتان به یک روش ساده، اما شخصی فایل را به رمز در باورید، سپس به یکی از روش های مرسوم آن را مجدد به رمز کنید.

Open-Source
جمعه 13 شهریور 1388, 14:58 عصر
از الگوریتم PlayFair و چندتا الکوریتم دیگه بصورت تر کیبی استفاده کنید.

shytonak
جمعه 13 شهریور 1388, 15:06 عصر
ممنون دوستان.
من تا حالا روی این موضوع کار نکردم.
ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید با کد البته.
این که چطور دکمه ها رو عوض کنم که برنامه بیاد حرف a توی تکست باکس رو با یه عدد مثلا 1 جایگزین کنه و بعد اونو ذخیره کنه.
اگه هم بتونید یه برنامه ساده برام بزارید که فقط متن درون یک تکست باکس رو رمزی کنه و بعد از رمز دربیاره به همون روش های معمول ممنون میشم.
بازم از راهنماییتون ممنون

z_bluestar
جمعه 13 شهریور 1388, 15:08 عصر
از الگوریتم PlayFair و چندتا الکوریتم دیگه بصورت تر کیبی استفاده کنید.

اي كاش دوستاني كه مي يان براي كمك يه ذره توضيحاتشون رو كامل تر قرار بدن :لبخندساده:

shytonak
جمعه 13 شهریور 1388, 15:16 عصر
دوستان خودم یه چیزایی توی اینترنت پیدا کردن میزارم شاید بدرد شما هم بخوره
http://forum.codecall.net/csharp-tutorials/7918-tutorial-visual-studio-2008-c-serialization.html

z_bluestar
جمعه 13 شهریور 1388, 15:27 عصر
وقتي رو لينك تون كليك مي كنم Address Not Found ميزنه مي شه دوباره لينكتون رو چك كنيد ؟؟

alireza_tavakol
جمعه 13 شهریور 1388, 16:19 عصر
اگه هم بتونید یه برنامه ساده برام بزارید که فقط متن درون یک تکست باکس رو رمزی کنه و بعد از رمز دربیاره به همون روش های معمول ممنون میشم.

یکی از دوستان این فایل رو از سایت code project گرفته بود

ببین به دردت میخوره:لبخندساده:

البته با VB.NET 2005 نوشته شده:عصبانی++:

Salar Ashgi
جمعه 13 شهریور 1388, 17:07 عصر
سلام ، بنظر من میشه از دو روش زیر استفاده کرد :

1) متن (اطلاعات) خودتون رو که قراره بصورت محرمانه باشه ، میتونید اولا متن رو با الگوریتم

های رمزنگاری (RSA , AES ) ، رمز گذاری (Encrypt ) کنید و متن رمز گذاری شده رو تو فایل

ذخیره کنید که طبیعتا متن قابل فهمی نخواهد بود و برای خواندن متن توسط برنامه خودتان ،

آن متن رو رمز گشایی (Decrypt ) کنید و ازش استفاده کنید !!!

2) میتونید برای فایلی که قراره اطلاعات توش ذخیره بشه پسوند (Extension) ای رو در نظر

بگیرید که واسه ویندوز نا آشناست ، که در این صورت هم خواندن محتویات فایل ، امکان پذیر

نخواهد بود !!!

موفق و پیروز باشید !!!

shytonak
جمعه 13 شهریور 1388, 17:13 عصر
خوب دوست من ، من می خوام اطلاعات یه جور خیلی ساده رمزی بشن که در حالت عادی نشه اونا رو خوند.

shytonak
جمعه 13 شهریور 1388, 17:15 عصر
اینم لینک

http://www.google.com/#hl=en&q=text+serialization+C%23+forum.codecall%E2%80%8E .Net&aq=&aqi=&oq=text+serialization+C%23+forum.codecall%E2%80%8E ‎.Net&fp=d9ca629f83f82f8a

http://www.google.com/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=2&url=http%3A%2F%2Fforum.codecall.net%2Fcsharp-tutorials%2F7918-tutorial-visual-studio-2008-c-serialization.html&ei=mhKhSouDGajJ_ga3nvnxCw&rct=j&q=text+serialization+C%23+forum.codecall%E2%80%8E. Net&usg=AFQjCNGj8ryt7v3GC9IQD9vzYCe91pvyTA

elec645
سه شنبه 02 آذر 1389, 19:27 عصر
من هم چنین مشکلی دارم
این سوال جواب ها رو خوندم چیزی متوجه نشدم
اخر چطوری میشه تو یک فایل txt نوشت و تو برنامه فقط بشه خوندش و با یک برنامه نشه فهمید چی توش نوشته شده:عصبانی++:

shytonak
چهارشنبه 03 آذر 1389, 00:07 صبح
دوستان برنامه زیر میاد فایلو انکریپت میکنه.واسه دیکریپت کردنش هم شما نیاز به فایل key نیاز دارید این فایلو وقتی که دارید فایلو encrypt می کنید ایجاد میکنید.
فکر کنم بشه باهاش ور رفت و یه برنامه کامل از توش در آورد.