PDA

View Full Version : سوال: بروزرساني سريع سايت

aaa1983
جمعه 13 شهریور 1388, 13:17 عصر
سلام و خسته نباشد
من مي خواهم سايتي طراحي كنم وبتوانم مطالبش را سريع آپديت كنم . چطوري ؟؟؟؟
خواهش مي كنم بيشتر راهنمايي كنيد. ( مثل درج مطلب در وبلاگها)
ممنون ميشم. علي يارتان

farmande
جمعه 13 شهریور 1388, 13:42 عصر
شما با طراحی یک cms می تونید با سرعت وبه راحتی
سایت بروز کنید

aaa1983
جمعه 13 شهریور 1388, 22:05 عصر
طراحي cms را مي توانيد توضيح دهيد ؟ يا يك پروژه خاص داريد براي دانلود بزاريد؟

benyaminj
جمعه 13 شهریور 1388, 23:29 عصر
شما اول بايد ببينی تو چه زمينه ای ميخوای فعاليت داشته باشی..
cms های متعددی وجود داره..word press , joomla , datalife , php nuke و...

aaa1983
یک شنبه 15 شهریور 1388, 12:33 عصر
ضمن تشكر از راهنماييتان. من يه مقاله ي خوب در اين زمينه مي خواهم كه به من كمك كند. فكر مي كنم شما بتوانيد مقاله اي خوب براي من كه مي خواهم از مقدماتي شروع كنم ارائه دهيد . باز هم تشكر از سايت جالب و اعضاي محترم آن.

سلیمانی پور
یک شنبه 15 شهریور 1388, 23:42 عصر
سلام
ایجاد یک وب سایت که بتوان توسط آن اطلاعاتی را به صورت داینامیک در فضای وب ارائه نمود از دو راه امکان پذیر است:
الف: طراحی یک cms بر پایه یکی از زبان های برنامه نویسی وب مانند Php - Asp - Asp‎‎‎.Net و ... که این خود مستلزم مهارت های برنامه نویسی عمومی و برنامه نویسی وب می باشد و طی یک دوره زمانی نسبتا طولانی قابل دستیابی می باشد.
ب:استفاده از cms یا همان سیستم های مدیریت محتوا که گرچه این نیز نیازمندبعضی توانایی های مقدماتی می باشد اما در مجموع برای کسانی که مایلند در یک مدت زمانی کوتاهی سایت خود را راه اندازی نمایند گزینه خوبی است.
من cms جوملا (http://joomfa.ir/) را برای یک سایت کامل و wordpress (http://wp-persian.com) را برای وبلاگ پیشنهاد می کنم.
ابتدا cms مورد نطر را از یکی از دو سایت بالا دانلود کرده و پس از اعمال تغییرات مورد نطر آن را در فضای وب خود نصب و استفاده کنید.راهنمایی های لازم در مورد هر کدام از آنها در سایت های فوق با زبان فارسی موجود است.
موفق و پیروز باشید.

aaa1983
دوشنبه 16 شهریور 1388, 11:47 صبح
دوست عزيز از راهنمايي شما بسيار ممنون هستم.
آيا ميشه با كد HTML يا نرم افزار dreamweaver مي توان مديريت محتوا ايجاد كرد ؟؟؟؟؟؟ اگر جواب مثبت است راه حلشو زحمت بكش . در ضمن من يه كمي هم ASP و SQL كار كردم نمي دانم از كجا شروع كنم؟؟ لطف كنيد مراحل ايجاد يك سايت داراي مديريت محتوا را برام بنويسيد ممنون ميشم . در ضمن اگر يك نمونه سايت نيز برام در مورد توضيحاتتان لينك كنيد ممنون ميشم. با تشكر فراوان از زحمتهايتان.پيروز و سربلند باشيد.

سلیمانی پور
دوشنبه 16 شهریور 1388, 15:13 عصر
HTML تنها صفحات وب STATIC یا ایستا را تولید می کند، یعنی صفحاتی که برای تغییر محتویات متنی یا غیر متنی آن می بایست آن صفحه وب را توسط یک ویرایشگر باز کرده و از بین تگ های HTML محتوای مورد نظر را تغییر داد و این داستان تا همیشه ادامه خواهد داشت؛ اما به کمک زبان برنامه نویسی وب دیگری مثل PHP یا ASP و ترکیب و تعامل یکی از آنها با صفحه وب مورد نظر می توان محتویات آن صفحه وب را به صورت داینامیک تغییر داد. یعنی ساز و کاری ارائه نمود که کاربر بدون دردسر و در یک فرایند ساده بتواند محتوای آن صفحه وب را مدیریت کند. نکته قابل ذکر اینکه در این پروسه یکی از مهمترین ابزارها، Database یا پایگاه داده می باشد. بنابراین صرفا با HTML نمی توان چنین کاری را انجام داد.
مراحل اصلی ایجاد یک سیستم مدیریت محتوا یا یک وب سایت بسیار ساده با استفاده از PHP و دیتابیس Mysql:
1_ ایجاد یک دیتابیس.
2_ یک فایل PHP که در آن به Mysql متصل شده و دیتابیس مورد نظر را انتخاب کنیم و محتویات آن را در صفحه اصلی سایت نمایش دهیم.
3_ یک فایل PHP که بوسیله آن بتوانیم محتویات جدید به دیتابیس insert کنیم.
4_ چند فایل PHP دیگر که توسط آنها بتوانیم محتویات موجود در دیتابیس را حذف یا ویرایش کنیم.
این ساده ترین حالت یک cms است، و در صورتی که بخواهیم به صورت مفصل همه جوانب امر را بررسی و برنامه ریزی کنیم خودش یک کتاب مطلب می شود.
پیشنهاد می کنم کتاب آموزش PHP یا ASP تهیه کرده و با آن پیش بروید.با علاقه ای که در شماست ان شاالله پس از مدتی تمرین و کسب تجربه به راحتی می توانید برنامه مورد نظرتان را پیاده سازی کنید.
برای شروع کار و آشنایی با چگونگی عملکرد یک سیستم مدیریت محتوا به نظرم یکی از همان cmsهایی که معرفی کردم مناسب است.
موفق و سربلند باشید.

aaa1983
سه شنبه 17 شهریور 1388, 13:52 عصر
با تشكر از راهنماييتان . حتما اما به كمك شما خيلي نياز دارم.
در ضمن مي توني يك سايت آماده شده به همين صورت را برام لينك كنيد مثلا سايت فروشگاه الکترونیک. تا از الگو هاي آن بتوانم در اموزش و يادگيري استفاده كنم. ممنون ميشم.