PDA

View Full Version : جمع مقادیر یک ستون از گرید ونمایش آن

fereshteh_m
جمعه 13 شهریور 1388, 17:18 عصر
سلام .من تو فرم فاکتورم یه ستون دارم که مبلغ کل یک تعدادکالا را نشان میده. می خو ام مقادیر تمام این ستون رو جمع کنه با هم . داخل یک lable ویا textbox تو برنامه نشون بده .
البته این ستون اصلا داخل دیتابیس ذخیره نمیشه و فقط برنامه اونو نشون میده. یعنی محاسبات داخل برنامس. کسی میتونه کمکم کنه؟

atryad
جمعه 13 شهریور 1388, 21:24 عصر
سلام .من تو فرم فاکتورم یه ستون دارم که مبلغ کل یک تعدادکالا را نشان میده. می خو ام مقادیر تمام این ستون رو جمع کنه با هم . داخل یک lable ویا textbox تو برنامه نشون بده .
البته این ستون اصلا داخل دیتابیس ذخیره نمیشه و فقط برنامه اونو نشون میده. یعنی محاسبات داخل برنامس. کسی میتونه کمکم کنه؟
با سلام
اگه تویdata grid است میتونی با کد زیر به سلول خواصی از data grid دست پیدا کنی
sh4.Text = dataGridView1.Rows[dataGridView1.SelectedCells[0].RowIndex].Cells[14].Value.ToString();
p
این کد سطر صفر و ستون چهاردهم از data grid رو توی یه تکس باکس میریزه که میتونی با یکم بسط دادن این کد تمام مقادیر یه ستون رو جمع کنید.

fereshteh_m
شنبه 14 شهریور 1388, 14:59 عصر
مرسی از این که جواب دادی ولی من بلدم که چه جوری یه خونه خاص را بریزم تو textbox .ولی من الان می خوام مجموع یک ستون را به دست بیارم. مشکل من در به دست آوردن این مجموع هستش. یکی کمک کنه لطفا

shahab_ss
شنبه 14 شهریور 1388, 15:17 عصر
private void Total()
{
double totbed = 0;
double totbes = 0;
int i = 0;
for (i = 0; i < dgv_Article.Rows.Count; i++)
{
totbed = totbed + Convert.ToDouble(dgv_Article.Rows[i].Cells["col_bed"].Value);
totbes = totbes + Convert.ToDouble(dgv_Article.Rows[i].Cells["col_bes"].Value);

}
lbl_TotBed.Text = string.Format("{0:0000}", totbed.ToString());
lbl_TotBes.Text = string.Format("{0:0000}", totbes.ToString());
lbl_Balance.Text = string.Format("{0:0000}", (totbes - totbed ).ToString());
if ((totbes - totbed) < 0)
lbl_Balance.ForeColor = Color.Green;

if ((totbes - totbed) > 0)
lbl_Balance.ForeColor = Color.Black;
else