PDA

View Full Version : سوال: مزایای استفاده از کلاس در برنامه چیست؟

smerdis1
جمعه 13 شهریور 1388, 20:41 عصر
لطفا" مزایای استفاده از کلاس در برنامه ها بگویید.

emadfa
جمعه 13 شهریور 1388, 22:06 عصر
همون مزایایی که OOP داره!
قابلیت استفاده مجدد از اشیا به عنوان component های قابل استفاده, درک بهتر روند برنامه, تصحیح و تغییر سریع تر کد و از همه مهتر مدل سازی کلاس و اشیا با دنیای واقعی...

majid325
جمعه 13 شهریور 1388, 23:12 عصر
اصولا توی c# به غیر از داخل کلاس جای دیگه نمیتونید برنامه نویسی کنید.

nasime_shomal
شنبه 14 شهریور 1388, 01:44 صبح
سلام دوست عزیز یکی از مزایای کلاس کپسوله کردن هست. شما کپسوله میکنید تا کار برنامه نویسی شما راحت تر بشود فرض کنید شما یک جزوه آموزشی #c تالیفکرده اید و این جزوه هنوز صحافی نشده و جزوه شما دارای بخش و فصل و صفحه میباشد شما چطور این برگه ها را کنار هم می گذارید؟ طبیعتا به صورت زیر
بخش 1
فصل1
صفحه 1 الی 20
فصل2
صفحه 21 الی 50
بخش 2
فصل3
صفحه 51 الی 70
...
چرا ؟ چون راحت تر بتوانید به مطالب دسترسی داشته باشید. اگر برگه های شما همه در یک فصل و یک بخش باشد پیدا کردن مطالب هم سخت تر میشود. تا اینجا در مورد اهمیت کپسولی کردن بود یعنی جلو گیری از سر در گمی.
شما برای تولید یک شی یک کلاس می نویسید تا بتوانید آن را تولید کنید. مثلا شما کلاس یک ماشین حساب را می نویسید تا یک ماشین حساب از روی این کلاس درست کنید
مثل کد زیر
Mashinhesab Mashinhesab1 = new Mashinhesab
که Mashinhesab یک کلاس است (که ما کد تعریف آن را به دلیل کمبود زمان نیاوردیم) و Mashinhesab1 یک شی ماشین حساب است که به وسیله سمت راست تساوی مقدار دهی شده است( البته اگر این کد را نفهمیدید مهم نیست مهم این است که بدانید Mashinhesab1 از روی Mashinhesab تولید میشود).
کلاس ماشین حساب در حقیقت یه تعریف از خود ماشین حساب است که به وسیله کد سی شارپ نوشته میشود تا از روی آن یک شی به نام ماشین حساب باز سازی شود.
توجه: شما در حقیقت از یک تعریف (کلاس) یک ماشین حساب(شی) میسازید.
تمام مواردی رو که دوستان گفتند صحیح است ولی من فکر میکنم که مشکل شما روی فهم کلاس بود که بنده سعی کردم تا آنجایی که امکان دارد برای شما بازش کنم و اگر بازم جایی برایتان مجهول بود بگید تا براتون توضیح بدم.