PDA

View Full Version : برنامه هفتگی در دیتاگرید

elmira_63
شنبه 14 شهریور 1388, 15:52 عصر
سلام دوستان
من یه برنامه دارم می نویسم برای کارگاه های تولیدی که یه قسمتش مربوط می شه به برنامه هفتگی دستگاه ها

من دوتا جدول دارم یکیش مربوط به مشخصات دستگاهها میشه که می تونه هر کارگاهی nتا دستگاه داشته باشه که توی این جدول ذخیره می شه

یه جدولم دارم که مربوط اختصاص یک دستگاه برای تولید سفارش یک مشتریه که توی این جدول هر دستگاهی تویه یه تاریخ معین به سفارشی معین اختصاص داده می شه

حالا من میخوام توی یه دیتا گرید اطلاعات رو جوری نشون بدم که نام ستونهای دیتاگریدم نام دستگاهها از جدول اول باشه و نام سطر ها روزهای هفته که اگه مثلا روز دوشنبه دستگاه شماره 2 اختصاص داده شده به یک سفارش نشون داده بشه اگه هم توی اون روز به سفارشی اختصاص نداده شده هم مشخص بشه

درواقع یه برنامه هفتگی برای کار دستگاه هام می خوام ولی نمی دونم چطوری این دیتاگریدم رو پر کنم که به این صورت برنامه ریزی بشه چون باید از دوتا جدول اطلاعات رو بخونه و خیلی دنگ و فنگ داره :ناراحت:

z_bluestar
شنبه 14 شهریور 1388, 16:06 عصر
خوب مي توني نام ستونهات اين طوري باشه
دستگاه---سفارش---شنبه---يكشنبه---دوشنبه---سه شنبه--- چهارشنبه---پنج شنبه---جمعه
21 ----------- دوم ----- آره ----- آره ------- نه --------- آره ----------- نه ---------- نه ------- نه

مي توني بجاري آره / نه هر چيز ديكه اي بذاري مثلا تيك بذاري

elmira_63
یک شنبه 15 شهریور 1388, 07:43 صبح
من در واقع یه دیتاگرید نیاز دارم که تعداد ستون هاش و نام ستون هاش رو از یه جدول بخونه و سطرهاش رو هم نسبت به ستون هاش از یه جدول دیگه سوال من اینه که چطور این کار رو بکنم

برای مثال اگه ما 5 تا دستگاه داشتیم دیتاگرید ما هم 5 تا ستون داشته باشه خوب مثلا

http://up.iranblog.com/2/1252250011.jpg

جدول من به این صورت باید باشه که نام ستونهاش رو از جدول دستگاهها میخونه به نام Tbl_Press و تاریخ و نام کالایی که باید تولید شود رو از جدول دیگه به نام Tbl_Order حالا میخوام بدونم چطوری اولا ستونهای دیتاگریدم رو درست کنم و نام گذاری کنم و چطور سطرهای جدولم رو نسبت به نام ستون های دیتاگریدم پر کنم چون تو جدول Tbl_Order اطلاعات مربوط به شماره سفارش ، نام کالای سفارش داده شده ، تاریخ سفارش ، دستگاهی که باید این سفارش رو انجام دهد و ... در آن ذخیره می شود .
امید وارم تونسته باشم منظورم رو برسونم ، خواهشا راهنماییم کنید کارم لنگ این یه تیکه شده :گریه:

z_bluestar
یک شنبه 15 شهریور 1388, 11:10 صبح
براي اين كار بايد Table هاتون رو با هم Join كنيد بوسيله Primary Key ها
مثلا اگه در Tbl_order ستوني براي نام دستگاه داريد بايد اين ستون به Tbl_press وصل بشه
واگر اين كار رو انجام بدين ديگه كاري خاصي نمي خواهد با Grid انجام بدين .
و اين كار رو مي تونيد با يك View تو DataBase انجام بدين و در C#فقط View رو به Grid وصل كنيد.

ايجا فقط طريقه Join كردن مهمه كه اونم به Sql بلد بودن بر ميگرده نه C#

saeeedft
یک شنبه 15 شهریور 1388, 12:10 عصر
همون طور که دوستمون در بالا اشاره کرد شما با گرید کاری ندارید و باید جدولها باهم جوین بشن که این از طریق sql انجام میشه

elmira_63
یک شنبه 15 شهریور 1388, 13:09 عصر
جدول ها با هم join شدند تو SQL ولی چطور یه سری اطلاعات رو تو نام ستونها وارد کنم یه سریش رو تو سطر ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعد مثلا من توی جدول سفارشم سه تا سفارش دارم که یکیش روز شنبه باید انجام بشه یکیش دوشنبه یکیش پنج شنبه چطور می تونم این فاصله بین این روز ها رو با cel های خالی نشون بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟

z_bluestar
یک شنبه 15 شهریور 1388, 13:42 عصر
اين كار هم با كد نويسي ميشه انجام داد .اطلاعات رو از DataBase بخونيد و بعد متناسب با اطلاعاتتون ستون هاتون رو بسازيد .
ولي به نظر من شما داريد راه سختر رو انتخاب مي كنيد .
شايد لازم نباشه همه اين اطلاعات رو در يك Grid نمايش بديد .
ميتونيد در Grid با كليك كردن بر روي سطر مورد نظر اطلاعاتش رو در يك Label كنار Grid نشون بديد
يا از Grid هاي مرتبط بهم استفاده كنيد كه با كليك بر روي يك Grid بقيه اطلاعات در گريد بعدي نشان داده بشه.

اين ديدي كه شما از Data هاتون داريد غير منطقي ،كه بخواهيد يه سري از اطلاعاتتون رو به عنوان Header Name استفاده كنيد

alireza_tavakol
یک شنبه 15 شهریور 1388, 14:00 عصر
به نظر من شما باید یک لیست باکس بزاری واسه اینکه لیست تمام دستگاه ها رو نشون بده

یک کامپونتت هم طراحی کن یک فقط سال و ماه و هفته رو از کاربر دریافت کنه

در نهایت یک جدول ثابت هم داشته باش واسه اینکه توی عنوانش نام دستگاه انتخاب شده از لیست رو نشون بده و در row header هم روز های هفته رو به صورت ثابت قرار بده

در نهایت یک table نیاز داری واسه ذخیره اطلاعات با سه تا ستون یک ستون واسه ذخیره تاریخ ، یک ستون واسه ذخیره کردن نام دستگاه و یک ستون هم برای ذخیره کد سفارش ( کد سفارش به یک جدول دیگه اشاره میکنه که مثلا نام مشتری و نوع سفارش و مبلغ پیش پرداخت و... ذخیره کرده )

فقط باید توی کد select item لیست باکس و date change اون کامپنت محتویلات grid به روز رسانی کنی

موفق باشید/