PDA

View Full Version : مشکل Privileges در phpMyAdmin (فوری)

Ghamnevis
شنبه 15 اسفند 1383, 16:46 عصر
سلام به همه دوستان..

چند روزی میشه که روی لوکال هاست با pma یا همون phpMyAdmin به مشکل برخوردم ! دیگه وارد قسمت Privileges نمیشد و پیغامی را که در عکس زیر میبینید میده :

http://img209.exs.cx/img209/7748/pma3ke.th.jpg (http://img209.exs.cx/my.php?loc=img209&image=pma3ke.jpg)

این مشکل را من با easyphp 1.7 داشتم و خوب بالآخره بعد از چند روز موفق شدم XAMPP را دانلود کنم !
ولی در کمال ناباوری ( :( :D :blink: :wacko: )(اگر شما هم 60 مگ را با سرعت 10 15 کیلو بایت دانلود کنید با دیدن چنین صحنه ای سکته رو زدید !!) دیدم درست همین قسمت در این یکی لوکال سرور هم جواب نمیده و دقیقا همون پیغام را میده !
من نه دست بردم توی تنظیمات و نه هیچ چیز دیگه ! چند ماهی هم میشد که بدون مشکل با ایزی پی اچ پی کار میکردم و یکباره این مشکل پیش اومد !

عزیزان کسی میتونه به من کمک کنه ؟
فقط نیاز فوری به حل این مشکل دارم !

مخلصم
سایان

oxygenws
شنبه 15 اسفند 1383, 18:54 عصر
سلام،

کاربری با نام ApwXt دارید؟؟ این کاربر اصلی سیستم MySQL شماست؟
کلا مشکل از اینجا ناشی می شه که کاربری که phpMyAdmin (یه بار دیگه ببینم گفتی pma می کشمت :mrgreen: ) با اون کار می کنه (یعنی همون ApwXt) دسترسی اش به مابقی بانک ها بسته شده (حالا به هر دلیلی) و باید این دسترسی باز بشه..... شاید کاربری با نام root بتونه کمکت کنه.
در فایل کانفیگ phpMyAdmin نام کاربری و رمز عبور root رو وارد کن ببین مشکلت حل می شه یا خیر (رمز عبور روت بستگی به سیستمی که نصب کردی می تونه متفاوت باشه، به راهنمای easyphp یا ... مراجعه کن)

موفق باشید، امید

Ghamnevis
شنبه 15 اسفند 1383, 19:36 عصر
سلام امید جان

آقا دلمون تنگ بید :mrgreen: خوبید ؟

کاربری با نام ApwXt دارید؟؟ این کاربر اصلی سیستم MySQL شماست؟

نه ! دقیقا مشکل همینه که من نمیدونم این یارو چی هست و کی هست ! اصلا نمیدونم از کجا پیداش شده !

در مورد ادامه مطلب امید جان..
ولله تا اینجاش را میدونم ...
ولی من اصلا هیچ فایلی را دستکاری نکردم.. یکدفعه همچین مشکلی پیش اومده !
من نزدیک 30 تا یوزر مختلف داشتم (شایدم 50 تا) ولی اصلی هاش یکی اسم خودم بود و یکی هم تست !

بطور کل یوزر مخصوص و دیفالت phpMyAdmin ( :mrgreen: ) را دست نزدم و عین اول سر جاش هست ! منظورم همون root هستش که پسوورد هم نداشت از اول و نذاشتم !

دیگه مخم داره سوت میکشه !
نمیدونم چرا ! ولی...
من روی یوزر sayan شاید نزدیک 100 تا دیتابیس داشتم !
هیچ کار خاصی هم نکردم ! نمیدونم ولله ! در این مورد سر رشته ای ندارم ، ممکنه اطلاعاتی روی سیستم ثبت شده باشه که موجب همچین مشکلی شده باشه ؟
چون همونطور که گفتم بعد از چند ماه کار کردن بی دغدغه با easyphp یکدفعه این مشکل پیش اومد و من هم از مدتها قبل مدنظر داشتم این xampp را دانلود کنم... بعد از نصب این بابا xampp باز هم همین مشکل پیدا شد و خلاصه حال بنده را اساسی گرفت !

دیگه چیزی به عقلم نمیرسه بگم !

بنظر شما مشکل را چجوری حل کنم ؟

ارادتمندم
سایان

oxygenws
شنبه 15 اسفند 1383, 21:32 عصر
سلام :)

من نمی دونم مشکل چرا به وجود اومده!!!
فقط با چیز هایی که نوشتی، می شه فهمید که کاربر ذکر شده، کاربری است که احتمالا یا xampp یا easyphp گذاشتند (xampp با روت کار می کنه، احتمالا کاربر easyphp است) بهتره فایل کانفیگ phpMyAdmin رو باز کنی و نام کاربری و رمز عبور مربوط به روت رو اونجا وارد کنی.

موفق باشی....
امید :)

Ghamnevis
شنبه 15 اسفند 1383, 21:51 عصر
:( نه امید جان...

مشکل دقیقا همینه ! هر دوی این برنامه ها از روت به عنوان یوزر استفاده میکنند...

تو فایل کانفیگ هم یوزر را همین گذاشته (روت بدون پسوورد) !

نمیدونم به عکس دقت کردید یا نه.. در همون صفحه اول phpMyAdmin وقتی من روی این گزینه کلیک میکنم همین صفحه میاد !

به هر حال امید جان ممنونم از وقتی که گذاشتی ، فکر میکنم این مشکل از اون دست مشکل هاست که هر یکهزار سال یکبار رخ میده و دقیقا گریبانگیر یک مفلوک مثل من میشه !

فکر میکنم تنها راه حل مشکل نصب مجدد سیستم عامل باشه و بعد نصب دوباره xampp !

باز هم مخلصیم
سایان

oxygenws
شنبه 15 اسفند 1383, 22:24 عصر
نه بابا، اون که راه حل نشد!! می گم چطوره هاردت رو هم تعویض کنی؟!!

برو تو شاخه ویندوز و فایل my.ini رو پاک کن، MySQL رو اگر قبلا نصب کردی، uninstall کن و xampp رو دوباره نصب کن.

موفق باشی

Ghamnevis
شنبه 15 اسفند 1383, 23:35 عصر
چی بگم امید..

ولله دیگه مخم کار نمیده ! هر کاری بگی کردم ! با اینکار هم نشد !

اصلا این php به من نیومده ! من باید برم دنبال همون asp.net , jsp :mrgreen: :wink:

ولی خوب !

بازم ممنونم...
خدایا خودت یه فرجی کن !