PDA

View Full Version : سوال: پر کردن دیتاگردوبو و تغییر سایز ستونها

man_iran
یک شنبه 15 شهریور 1388, 14:38 عصر
من یه دییتاگردویو دام از طریق یه جدول پرش می کنم (DataSource) ولی من می خوام تمام جدول منتقل نشه و فقط بعضی از ستون ها منتقل بشه باید چه کار کرد ؟
هر کدام از ستون های جدول را به آنها یه نام فارسی دادم و توی دیتاگرد ویو نمایش داده می شن ولی سایز هر کدام از آنها برابر 100 است اما من می خوام سایز آنها را هم تغییر بدم برای این کار باید چه کار کنم ؟

atryad
یک شنبه 15 شهریور 1388, 15:43 عصر
من یه دییتاگردویو دام از طریق یه جدول پرش می کنم (DataSource) ولی من می خوام تمام جدول منتقل نشه و فقط بعضی از ستون ها منتقل بشه باید چه کار کرد ؟
هر کدام از ستون های جدول را به آنها یه نام فارسی دادم و توی دیتاگرد ویو نمایش داده می شن ولی سایز هر کدام از آنها برابر 100 است اما من می خوام سایز آنها را هم تغییر بدم برای این کار باید چه کار کنم ؟

دوست عزیر
کد زیر رو ببین شاید کارت بشه
مربوط به یه دفترچه تلفن هست که با سه پارامتر نام و نام خانوادگی و تلفن datasource رو فیلتر می کند

string s1, s2, s3;
s1 = String.Format("{0} like '%{1}%'", this.phone_BookDataSet.Phonebook.familyColumn.Colu mnName, this.textBox1.Text);
s2 = String.Format("{0} like '%{1}%'", this.phone_BookDataSet.Phonebook.nameColumn.Column Name, this.textBox2.Text);
s3 = String.Format("{0} like '%{1}%'", this.phone_BookDataSet.Phonebook.Tel1Column.Column Name, this.textBox3.Text);
this.phonebookBindingSource.Filter = s1+" and " + s2+" and " + s3;

atryad
یک شنبه 15 شهریور 1388, 15:45 عصر
با کد زیر هم میتونی نام ستون و هم سایز اونو به دلخوا تغییر بدی

dataGridView1.Columns[0].HeaderText = "ردیف";
dataGridView1.Columns[0].Width = 75;
dataGridView1.Columns[1].HeaderText = "سریال";
dataGridView1.Columns[1].Width = 75;

shahab_ss
یک شنبه 15 شهریور 1388, 17:43 عصر
کدتون رو بدید ببینیم،
احتمالاً با یک تنظیم کوچیک مشکل حل میشه.

man_iran
یک شنبه 15 شهریور 1388, 18:20 عصر
کدتون رو بدید ببینیم،
احتمالاً با یک تنظیم کوچیک مشکل حل میشه.

کد خاصی نداره
این هم کد :

dgv.DataSource = clName.dt;

جدول داخل یه کلاسه که از آن به طور کامل می خونم. ولی من می خوام اطلاعات خاصی از آن را بخونم. (بعضی ستونها را نمی خوام)
با استفاده از حلقه هم نباشه

shahab_ss
یک شنبه 15 شهریور 1388, 21:17 عصر
شما اول باید ستون هایی که لازم داری رو بصورت دستی ایجاد کنی.و DataProperty هر ستون رو دقیقاً مثل همونی که توی دیتاسورس وجود داره Set کنی.بعد کد زیر رو توی FormLoad اضافه کنی. همین !

dataGridView1.AutoGenerateColumns = false;