PDA

View Full Version : سوال: ماسک چیست

brownbear
یک شنبه 15 شهریور 1388, 18:22 عصر
با سلام می خواستم بدانم ماسک چیست وچگونه اعمال می شود
من یک text box دارم که می خواهم برای آن از نوع currency باشد و هر سه رقم را یک ممیز بگذارد آیا باید از ماسک استفاده کنم و اگر درست است چگونه

mlf_mlv
یک شنبه 15 شهریور 1388, 18:41 عصر
من یک text box دارم که می خواهم برای آن از نوع currency باشد و هر سه رقم را یک ممیز بگذارد آیا باید از ماسک استفاده کنم و اگر درست است چگونه
اگه بدونید با چند تا کاراکتر سرو کار دارید می تونید از maskedtextbox استفاده کنید که یکم باهاش ور برید حتما می فهمید مسکش چطوری تنظیم میشه.راحته

ACorvinus
یک شنبه 15 شهریور 1388, 19:24 عصر
سلام .

نه حاجی، نمیخوتد از ماسک اینا استفاده کنی .
بگرد دنبال یه Numeric textbox .

اینجوری تا آخر عمرت راحت میشی، من دارم ولی مال شرکتی هستش که دارم اونجا کار می کنم .
نمیتونم بدم .

ولی بگردی میتونی پیدا کنی .

alireza_s_84
یک شنبه 15 شهریور 1388, 20:28 عصر
سلام :
ماسک یک نوع الگو برای وارد کردن داده هاست. برای اینکه از فرمت پول یا همون currency استفاده کنید باید رشته رو بصورت زیر فرمت کنید:

String.Format("{0:C}" ,2000000000)

باز هم مشکلی بود مطرح کنید.
alireza.salemian@gmail.com

viper2009
دوشنبه 16 شهریور 1388, 01:28 صبح

برای این کار از کامپوننت مخصوصش استفاده کن که سه رقم سرقم بطور خودکار جدا می کنه
اگر از ماسک استفاده کنی خیلی سخت و بد فرم میشه
چون اگر یکبار رقم وارده سه رقمی باشه و رقمهای بعد نه رقمی و یا بیشتر آنوقت تعریفی که از قبل براش کردی ناهماهنگ در میاد

اگر اشتباه نکن در همین مورد آقای Anooshiran یک کامپوننت تو تالار گذاشته .

naser_feb8646
دوشنبه 16 شهریور 1388, 04:23 صبح
سلام
دوست عزیز شما یه TextBox بزار روی فرم و در رویداد TextChanged اون کد زیر رو بنویس

TextBox1.Text = Format(Val(TextBox1.Text.Trim.Replace(",", "")), "#,0")
TextBox1.SelectionStart = TextBox1.TextLength

faravani
دوشنبه 16 شهریور 1388, 07:07 صبح
با سلام
البته میتونید از کامپننتهای آماده مانند کنترلهای DECEXPRESS استفاده کنید و از TextBox های اونا استفاده کنید که textbox اونا خودشون فرمت دارند

milad.biroonvand
دوشنبه 16 شهریور 1388, 08:27 صبح
سلام دوست عزیز

کنترل ماسک یک نوع کامپونت هست که باعث می شود تا بعضی از لامت ها را مانند / و ... را اتوماتیک بذارد و باعث می شود تا یک فرمت را مانند روز -ماه -سال یا روز/ماه/سال یا سال/ماه/روز و فرمت های دیگر را برای کاربر معرفی بکنید .