PDA

View Full Version : سوال: خواندن فايلها در يک حلقه

yas_23
دوشنبه 16 شهریور 1388, 00:56 صبح
سلام

1- من می خوام در يک حلقه تمام textfile های ساخته شده در برنامهمو بخونم. اسم فايلهام از a.txt شروع میشه تا z.txt ( يک پروژه دفتر تلفن هستش که برای هر حرف يک فايل ساخته می شه) میشه بگيد چه جوری می تونم اينکارو بکنم؟

2- می خوام وقتی search می کنم نتيجه search در يک datagrid نمايش داده بشه. کسی می تونه کمکم کنه تا حالا با گريد کار نکردم:خجالت:

saeeedft
دوشنبه 16 شهریور 1388, 01:38 صبح
شرط سرچ رو به یک textbox اعمال کن بعد توی گرید نمایشش بده، در مورد سوال اولتون هم یک سرچ در مورد کار با فایل بزنید چیزای خوبیگیرتون میاد

Yasersadegh
دوشنبه 16 شهریور 1388, 08:44 صبح
سلام دوست عزيز

سلام

1- من می خوام در يک حلقه تمام textfile های ساخته شده در برنامهمو بخونم. اسم فايلهام از a.txt شروع میشه تا z.txt ( يک پروژه دفتر تلفن هستش که برای هر حرف يک فايل ساخته می شه) میشه بگيد چه جوری می تونم اينکارو بکنم؟

در مورد اين سوالتون بايد بگم كه مي تونيد از متغيرهاي مجموعه اي استفاده كنيد!! :متفکر:
بايد تويه مجموعه اسم تمام فايلهاتون رو قرار بديد و بعد با يه حلقه تك تك خونه هاي مجموعه رو به عنوان نام فايل به كلاس مربوط به فايل بفرستيد و اون رو باز كنيد و استفاده كنيد!!:لبخند:
موفق باشيد:چشمک:

yas_23
دوشنبه 16 شهریور 1388, 09:40 صبح
شرط سرچ رو به یک textbox اعمال کن بعد توی گرید نمایشش بده، در مورد سوال اولتون هم یک سرچ در مورد کار با فایل بزنید چیزای خوبیگیرتون میاد

می شه در مورد search بيشتر توضيح بدين يا يک نمونه کد برام بذاريد؟ چه جوری می تونم اينکارو انجام بدم؟

Open-Source
دوشنبه 16 شهریور 1388, 14:39 عصر
دوست عزیز میتونی بگی که چطوری ذخیره میکنی.
(یعنی هر فیلد رو در یک خط ذخیره میکنی یا بصورت یه رکورد ذخیره میکنی؟).

این یه نمونه برنامه ساده جستجو در یه فایل متنی هستش(البته هر فیلد در یه خط هست):

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=798611&postcount=12

yas_23
دوشنبه 16 شهریور 1388, 14:46 عصر
دوست عزیز میتونی بگی که چطوری ذخیره میکنی.
(یعنی هر فیلد رو در یک خط ذخیره میکنی یا بصورت یه رکورد ذخیره میکنی؟).

این یه نمونه برنامه ساده جستجو در یه فایل متنی هستش(البته هر فیلد در یه خط هست):

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=798611&postcount=12

هر record شامل 4 فيلد ميشه که در يک خط ذخيره می شه.

مثلا:

id ali abasi 56535252