PDA

View Full Version : برنامه تقسیم گر

میلاد علوی
دوشنبه 16 شهریور 1388, 01:18 صبح
سلام
فرض کنید ما سه تا عدد 3.60 - 2.25-3.45 - 6.22 - 1.25 رو داریم ومیخوایم بهترین حالت جدا کردن این اعداد رو از یه قطعه 12 واحدی در بیاریم چه طوری اینو باید به این کامپیوتر بفهمونیم
یعنی اگر 5- 6 - 2- 1- 3- 5-2 را داشته باشیم بیاد بگه 12=6+3+2+1 و دوباره 12=5+5+2
از اساتید محترم تقاضای کمک دارم

xxxxx_xxxxx
دوشنبه 16 شهریور 1388, 06:24 صبح
سلام،
من که اصلاً هیچی نفهمیدم. از همون اولش که 5 تا عدد هست نه 3 تا !
لطفاً یکم بیشتر توضیح بدید.

میلاد علوی
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 22:15 عصر
باسلام دوستان یادمون باشه که برای اینکه انگشت تمسخرمان را به سوی کسی بگیریم سه انگشت دیگر را باید به طرف خود بگیریم
حالا لطفا توجه کنید
ما یه سری متراژ داریم مثلا 1.60 و 2.50 و 1.87 و 5.90 و 1.20 و...
برنامه ای می خوام که بهترین ترکیب این اعداد را در 12 متر به من نشان دهد میخوام کامپیوتر یه جوری اعداد رو ترکیب کنه که کمترین پرت را در 12 متر داشته باشیم

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 22:49 عصر
سلام دوست عزیز، من واقعاً نمی دونم شما چطور از اون چند کلمه چنین برداشتی کردید. خب اگر توضیحات کافی می بود که حداقل یک نفر اظهار نظر می کرد. بهرحال اگر باعث ناراحتی شما شد من عذر می خوام.

اما در مورد سؤال، این سؤال مربوط میشه به بخش الگوریتم (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=40). اگر سؤالتونو اونجا مطرج کنید بهتر هست. البته این همون مسئله کوله پشتی هست. الگوریتم حل مسئله کوله پشتی رو نگاه کنید (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=56206).

موفق باشید/

MMR_1344
جمعه 20 شهریور 1388, 03:31 صبح
برای اينکار ميتونی اعدادت رو بطور مرتب از درشت تا ريز در يک ماتريس قرار بدی سپس از رديف اول اونها رو بخونی و از عدد مورد نظرت کسر بکنی (عدد 12) حال باقيمانده رو با ديگر اعداد موجود مقايسه بکنی اگر بزرگتر بود میتونی از اون عدد کسر بکنی و باقيمانده رو با ديگر اعدادت کنترل بکنی
من از اين روش برای بهتر مصرف آرماتور در کارهای ساختمانی استفاده کردم
اگر مشکلی بود و در توان من بود در خدمت هستم

میلاد علوی
شنبه 21 شهریور 1388, 00:15 صبح
برای اينکار ميتونی اعدادت رو بطور مرتب از درشت تا ريز در يک ماتريس قرار بدی سپس از رديف اول اونها رو بخونی و از عدد مورد نظرت کسر بکنی (عدد 12) حال باقيمانده رو با ديگر اعداد موجود مقايسه بکنی اگر بزرگتر بود میتونی از اون عدد کسر بکنی و باقيمانده رو با ديگر اعدادت کنترل بکنی
من از اين روش برای بهتر مصرف آرماتور در کارهای ساختمانی استفاده کردم
اگر مشکلی بود و در توان من بود در خدمت هستم
منظورتون از ماتریس چیه (در ریاضیات رو میدونم ) چه طور در ویبی پیاده کنم
در ضمن من هم برای کارهای ساختمانی می خوام اما نه درمصرف الماتور
در ضمن ممکنه من چند قطعه 12 متری داشته باشم مهم برام پرت کمه
اگه میشه یه کدی چیزی بزارید تشکر