PDA

View Full Version : تایین روزهای هفته و چندمین هفته سال بودن یک تاریخ

elmira_63
دوشنبه 16 شهریور 1388, 08:57 صبح
سلام
من چطور می تونم با دادن یه تاریخ شمسی مشخص کنم چندمین هفته سال است و نیز روز های هفته ای که این تاریخ در آن قرار دارد را مشخص کنم

مثلا اگرتاریخ 16/06/1388 رو بهش دادم از شنبه تا جمعه رو با تاریخش برام مشخص کنه در مورد چندمین هفته بودنم search کردم ولی ظاهرا گفته بودند که باید مشخص کنیم هفته اول سال کی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 16 شهریور 1388, 10:16 صبح
System.Globalization.PersianCalendar x = new System.Globalization.PersianCalendar();
DateTime dt = x.ToDateTime(1388, 6, 16, 0, 0, 0, 0);
int WeekOfYear = x.GetWeekOfYear(dt, CalendarWeekRule.FirstDay, DayOfWeek.Saturday);
string DayOfWeek = x.GetDayOfWeek(dt).ToString();

elmira_63
دوشنبه 16 شهریور 1388, 14:44 عصر
System.Globalization.PersianCalendar x = new System.Globalization.PersianCalendar();
DateTime dt = x.ToDateTime(1388, 6, 16, 0, 0, 0, 0);
int WeekOfYear = x.GetWeekOfYear(dt, CalendarWeekRule.FirstDay, DayOfWeek.Saturday);
string DayOfWeek = x.GetDayOfWeek(dt).ToString();

توی این کد به dayofweek.saturday ارور میگرفت که declare نشده منم بجاش صفر گذاشتم فعلا جواب داد

حالا من توی یه کامبو باکس چندمین هفته سال رو مشخص میکنم و توی یکی دیگش سال رو ، چطور میتونم تاریخ اولین روز هفته مورد نظر را بدست بیارم ؟؟؟؟؟
چون اگه بتونم تاریخ اولین روز هفته رو در بیارم تا آخر هفته مورد نظر تاریخ ها رو میتونم در بیارم.

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 16 شهریور 1388, 16:38 عصر
کد زیر رو امتحان کن ببین کارتو راه میندازه!
DateTime dt = x.ToDateTime(1388, 1, 1, 0, 0, 0, 0);
dt = dt.AddDays(12 * 7);
MessageBox.Show(x.GetYear(dt) + " " + x.GetMonth(dt) + " " + x.GetDayOfMonth(dt));
به جای 12 شماره هفته مورد نظرت رو بذار.

mohsenashkboos
سه شنبه 17 شهریور 1388, 17:54 عصر
من یک برنامه کوچیک نوشتم که فکر کنم کاری که میخواید می کنه.دانلوش کنید.

elmira_63
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 07:38 صبح
من یک برنامه کوچیک نوشتم که فکر کنم کاری که میخواید می کنه.دانلوش کنید.

ممنون ولی این فایل پسورد داره که؟؟؟؟؟؟؟

asd_moghadas
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 10:59 صبح
سلام
چی شد این پسورد؟
l

mohsenashkboos
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 16:47 عصر
معذرت میخوتم که پسوردش رو یادم رفت بزارم.اینم پسوردش : www.ashkboos.ir (http://www.ashkboos.ir)