PDA

View Full Version : سوال: استفاده از دیتا ستها یا پروسیجر برای چند لایه سازی؟؟

ali_yousefian19
دوشنبه 16 شهریور 1388, 23:27 عصر
سلام دوستان،خسته نباشین
برام چندین سوال پیش اوومده ولی متاسفانه مرجعی پیدا نکردم که راهنماییم کنه،امیدارم شما دوستان راهنمایی کنین
تو یک کتاب مرجع خوندم که از دیتا ستها هم برای چند لایه سازی پروژه استفاده میکنند،
سوال 1) با توجه به اینکه من در پروژهام برای ارتباط و کار با دیتا بیسها با پرویسجرها کار میکنم نمیدونم که الزامی داره که کار با دیتا ستها هم یاد بگیرم یا نه؟چه سودی میتونه داشته باشه؟؟
سوال 2) تا اوونجایی که فهمیدم در هر دیتا ست ما چندتا دیتا آداپتر داریم و کار با اوون مثل کلاسهاست که برای هر جدول چندین متد تعریف میکنیم و ... آیا این درسته که اگر ما 20 جدول در دیتابیس داشته باشیم باید 20 جدول همراه با متدهایش را در دیتاست بگذاریم؟؟حجم دیتا ست خیلی زیاد نمیشه؟؟
سوا 3)اگر در یک صفحه ام سه تا dropdownlist هام از سه جدول متفاوت پر شوند بهترین راه برای پر کردن این دیتاستها چیه؟(سه تا sqldata source داشته باشم یا سه تا sqllDataObject یا بروش کد نویسی در پیج لود و استفاده از پروسیجرها؟سرعت کدوم بهتره؟چه روشی استاندارده؟

ببخشید سوالام زیاد شد،امیدوارم باعث این نشه که جواب هیچ کدوما ندین

با تشکر،موفق باشین

ali_yousefian19
سه شنبه 17 شهریور 1388, 21:32 عصر
دوباره سلام ، من این سوالا برام خیلی مهم بود !!!یعنی شما این سوالا را ساده تر از این میدونین که جواب بدین یا کسی نمیدونه یا؟؟؟
لطفا اگه میتونین راهنمائی کنین

saeeedft
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 02:20 صبح
سلام دوست عزیز،شما همون پروسیجر رو ادامه بده و اصلا شکی تو بهتر بودنش نسبت به دیتا ست نداشته باش،پروسیجر ها زمانی که کامپایل میشن توی کش بانک اطلاعاتی میمونند و برای بار دوم نیازی به کامپایل مجدد نیست و این سرعت را بالا می بره،از طرفی کد های شما توی بانک ذخیره میشه و کسی نمیتونه با دسترسی به اینترفیس شما اونا رو ببینه و تغییر بده، بعدشم شما هزار تا جدول هم که داشته باشید با استفاده از دستورات sql میتونید اطلاعات اونا رو بازیابی کنید و در اینجا یک دیتاست هم داشته باشید جواب میده،دیگه نیازی نیست برا هر کدوم یک دیتا ست ایجاد کنید، این حرف شما در صورتی هست که بخواهیم به صورت ویزاردی جداول رو ایجاد کنیم، وگرنه همون یک دیتاست کافی هستش
موفق باشید

hadi000333
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 09:05 صبح
ددوست من در مورد بهتر بودن صحبتی ندارم اما من خودم همیشه با Dataobject کار می کنم در مورد حجم دیتاست باید بگم من 25 جدول به اضافه کلی queryAdapter واسه یه سایت زدم سرعت قابل قبولی داره.
توی dataset از پروسیجر هم می تونی استفاده کنی .
اگه خواستی در مورد پیاده سازی چند لایه با dataset مطلب رو بخونی یه سر به این جا بزن
http://www.asp.net/learn/data-access/

iman_ad
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 09:12 صبح
من به همه توصیه می کنم اگه کارتون می خواید حرفه ای باشه از Type dataset استفاده نکنید.
چیزی که شما داری ازش حرف می زنی در واقع همینهType dataset
اگه یک الگوی خوب می خوای آقای راد یک پروژه GIRIDVIEW FUNCTION دارن سعی کن مثل اون عمل کنی

ali_yousefian19
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 13:42 عصر
ممنون دوستان، پس با این حساب بهتره من پروسیجر بنویسم و در وب سایت اوونا را صدا بزنم ;)