PDA

View Full Version : سریع ترین راه لود کردن یک صفحه وب؟

مهدی رحیم زاده
سه شنبه 17 شهریور 1388, 08:13 صبح
سلام
میخواستم بدنم سریع ترین راه لود کردن یک صفحه وب چیه؟
آیا با استفاده از کنترل Web Browser میشه با سرعت خیلی بالا صفحه رو لود کرد یا نه ؟
با تشکر

emadfa
سه شنبه 17 شهریور 1388, 08:33 صبح
برای به اصطلاح لود کردن یک صفحه وب مثل یک مرورگر وب دو راه داری:
1) یا یک مرورگر وب با هسته پردازش صفحات وب بنویسی! که سرعت اون صرف نظر از سایر پیچیدگی ها بستگی به تکنیکهایی داره که خودت استفاده می کنی.
2) یا از کنترل Web Browser استفاده کنی. این کنترل براساس آخرین نسخه از هسته مرورگر IE در سیستم هدف هست و بستگی به سرعت اون داره. مثلا اگر IE 6 در سیستم کاربر نصب باشه سرعت پردازش صفحات وب با این کنترل پایینه و اگه IE 8 نصب باشه بالاست! بنابراین تو کنترلی بر سرعت و سایر ویژگی ها نداری و تنها می تونی از این کنترل استفاده کنی.

موفق باشی.

مهدی رحیم زاده
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 08:40 صبح
یا یک مرورگر وب با هسته پردازش صفحات وب بنویسی! که سرعت اون صرف نظر از سایر پیچیدگی ها بستگی به تکنیکهایی داره که خودت استفاده می کنی
میشه در این مورد برام یکمی توضیحات بدین؟

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 16:18 عصر
کسی تا به حال در مورد طراحی Browser کار نکرده یا مطلبی نخونده؟

13601360
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 17:34 عصر
سلام
میخواستم بدنم سریع ترین راه لود کردن یک صفحه وب چیه؟
آیا با استفاده از کنترل Web Browser میشه با سرعت خیلی بالا صفحه رو لود کرد یا نه ؟
با تشکر

دوست عزیز می تونید از انجین فایرفاکس استفاده کنید.
این آدرس یک مرورگر اپن سورس هست که در اون از Mozilla Activex Control استفاده شده

http://cxbrowser.sourceforge.net

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 21:04 عصر
دوست من
همونطور که دوستمون گفتن تو این حالت هم ما از هسته یک Browser دیگه داریم استفاده می کنیم و به اون وابسته ایم درسته ؟
اگه انطوره من دنبال راهی برای رهایی از اینمو اگر نه چطور می تونم این کنترل رو تغییر بدم؟
با تشکر

amir-haghighi
شنبه 21 شهریور 1388, 11:49 صبح
به یاد او ::

نوشتن یک بروزر جدید مستقل از ... :متعجب:

بیخیال بابا مگه مرور گر نوشتن کشکیه ؟ گوگل کروم حدود دو سال طول کشید تا استارت بخواره . اما از اونجایی که من خودم قبل از اینکه برنامه نویس c# بشم برنامه نویسی وب بودم و اطلاعاتی در این زمینه (مرورگر نویسی) قبلا از یک مقاله به دست آوره بودم کمی تا حدودی شما رو راهنمایی میکنم امیدوارم مسئله واستون روشن بشه .

برای نوشتن مررورگر باید سوکت ها رو خوب بتونید کنترل کنید (برنامه نویسی سوکت ها) .از این کار برای ارسال درخواست به سرور آپاچی یا iis و دریافت جواب به صورت کدهای html باشید .

سرور وب وقتی یک درخواست رو دریافت میکنه روی هارد دیسک سرور به دنبال فایل مورد نظر میگرده مثلا اون فایل index.php هستش . اگه اون رو پیدا کرد فایل رو میخونه و محتویات اون رو بعد از اینکه توسط موتور zend پردازش شد به صورت همون کدهای html برمیگردونه .

حالا تازه کار شروع میشه :لبخند: . شما باید این کدهای html رو که در اخل اونها کدهای css و java script هم وجود داره رو پردازش کنید . حتما یک سری از کدها رو باید دوباره به سرور درخواست بدید تا دوباره لود بشن . لود شدن عکس ها و فایل های فلش پیشکشتون :بامزه: .

ابنکه حالا آیا کوکی فعال باشه ؟ ایا سیشن ها فعال هستن ؟ سرور فایلی رو برای دانلود شدن بدون اجازه کاربر میفرسته ؟ امنیتش به کار ! اینکه آیا کسی داره روی شبکه از اسنیفر استفاده میکنه و ..

در ضمن شما برای شروع کار باید اینهایی رو که در پایین نام میبرم رو بلد باشی و بتونی که اونها رو در سرور دریافت کنی و بعد از پردازش اونها ، معادل سی شارپ اونها رو به وجود بیاری تا کاربر بتونه خروجی گرافیکی شما رو ببینه ::

html
xhtml
css
xml
xsl
java script
xslt
ajax
آشنایی با نحوه عملکرد سرور های وب در حالتهای مختلف
در ضمن باید با استانداردهای کنسرسیوم جهانی وب و همچنین استانداردهای مرورگرها هم به طور کامل آشنا باشی:گیج: .

حالا اگه یه هو هوس کردی وقتی نازنینت رو صرف یه همچین پروژه ای بکنی که محاله بتونی تنهایی انجامش بدی حتما خبرم کن تا منم .... :لبخند:

من که خودم از همون وب بروزر استفاده میکنم تو دو سوت همه چیزایی که بالا گفتم رو انجام میده :لبخند:

مهدی رحیم زاده
شنبه 21 شهریور 1388, 13:21 عصر
آب قند برام درست کنین بابا اینا چیه؟!؟!؟!؟!؟
البته هیچ کاری نیست که آساون باشه ، انشاالله اگه خدا بخواد از چند ماه دیگه شروع میکنم ، شاید خدا خواست و تونستم با کمک اساتید محترم یکی طراحی کنم .
با تشکر اما در عین حال من هنوزم در جست و جویم اگه توضیحات بیشتری هم داشتید ممنون میشم .
با تشکربسیار

babak2000
پنج شنبه 02 مهر 1388, 11:10 صبح
دوستان تا حالا یه مرورگر فارسی دیدید؟؟

اگه سورس مرورگر وجود داشته باشه لازم نیست تمام قسمتها از اول نوشته بشه

ولی مشکلی که من دارم : یه برنامه برپایه وب توی شبکه داخلی Lan داریم با زبان جاوا نوشته شده

و مرورگر اینترنت اکسپلوره بعضی قسمتهاشو خوب باز نمیکنه و خطا میده یا هشدار امنیتی میده امکانش هست با داشتن سورس یه مرورگر

و تغییر و تنظیم دوباره آن از دست این مشکلات رهایی پیدا کرد ؟؟ یا نه ؟؟

امکانش هست سورس یه مرورگر وب را که با دات نت نوشته شده لینکش را بذارید ؟؟

مرسی