PDA

View Full Version : تغیییر مکان عناصر بر روی فرم

yaserjvani
سه شنبه 17 شهریور 1388, 10:21 صبح
با سلام
1-دوستان عزیز چطور می تونم جای عناصر رو روی فرم تغییر بدم .هر کاری می کنم عناصری که به تنهایی یا روی کانتینر هستند جاشون عوض نمی شه
2-چطوریمی تونم به پس زمینه فرم افکت اضافه کنم این کار رو با rectangle انجام دادم با کمکliner gradiant اما بعدش دیگه نمی تونستم هیچ عنصری رو روی فرم قرار بدم
از کمکتون خیلی ممنون

رضا عربلو
سه شنبه 17 شهریور 1388, 10:39 صبح
محيط ویژوال استودیو برای طراحی wpf بسیار ضعیف است. (Rad نیست).
بهتر است با نوشتن مستقیم در فایل های xaml کار کنید.

yaserjvani
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 18:24 عصر
با سلام
دوست عز یز منظورتون رونفهمیدم
بهتر است با نوشتن مستقیم در فایل های xaml کار
کنید.
اگربراتون امکان داره توضیح بدید منظورتون چیه ایا منظورتون نوشتن مستقیم توی ادیتور xamlاست اگراین طور است جه فرقی با چه فرقی با قرار دادن مستقیم ابجکت ازtoolbox روی فرم دارد

yaserjvani
دوشنبه 23 شهریور 1388, 18:36 عصر
با سلام
تا اون جایی که خودم فهمیدم اگر عناصر رویفرم رو داخل تگ های
<grid> </grid>
قرار بدیم مشکلی نداریم لااقل من مشکلم حل شد

sajad_3dmax
سه شنبه 24 شهریور 1388, 12:14 عصر
سلام دوست من.برای تغییر مکان عناصر اگه با کدنویسی کارکنی راحت تر هستی.چون اونجا دیگه همه چیز دست خودته.
هر عنصری رو که تو XAML تعریف کردی یه خاصیت به اسم Margin میتونی بهش اضافه کنی که 4تا مقدار عددی میگیره.اولین عدد فاصله عنصر از لبه سمت چپ عنصر پدر،دومین مقدار فاصله از بالا بعدی فاصله از سمت راست و بالاخره آخرین مقدار هم فاصله از پایین رو مشخص میکنه.
همچنین هر کنترلی دو تا خاصیت دیگه داره.HorizontalAlignment که4تامقدار میگیره.Top,Center,Stretch,Bottom و دیگری VerticalAlignment با مقادیر Left,Right,Center,Stretch که اینها هم نسبت به عنصر پدر تعریف میگردند.

همه بشرند اما بعضی ها انسان اند.
معلم شهید دکتر علی شریعتی