PDA

View Full Version : سوال: Asp و Php

jafar007
سه شنبه 17 شهریور 1388, 14:39 عصر
سلام
می خواستم بدونم می شه تویه سایت که با Asp نوشته شده یک فروم با php گذاشت؟

یعنی اگر من یک وب سایت با asp طراحی کردم و بخوام از فروم های آماده php استفاده کنم (به طوری که فقط یک لینک به فروم از سایت asp داشته باشم ) امکان پذیر هست .
توی سایت می شه دوتا پروژه به زبان های مختلف داشت؟

یا هم از sql و هم از mysql استفاده کرد؟

(از فروم های php برای این استفاده می کنم چون بنظرم از فروم های asp بهتر کار می کنن مثل همین سایت برنامه نویس و ورژن های فارسیشم خیلی خوب کار می کنه و هم اینکه اکثرشون رایگانه.
حالا اگر فروم خوب asp می شناسین ممنون می شم معرفی کنید ،البته رایگان باه خیلی بهتره)

دانش آموز
سه شنبه 17 شهریور 1388, 16:49 عصر
نمیشه از هردو همزمان استفاده کرد .برای این جور کارها phpبهتره

jafar007
سه شنبه 17 شهریور 1388, 18:43 عصر
همزمان همزمان هم که نیست یکی لینک میده به دیگری .

مگه فرقی داره که لینک بعدی چی باشه ؟

دانش آموز
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 18:45 عصر
ببین تو یا باید وب سرورت iis باشه یا آپاچی دو تا وب سرور همزمان که نمیتونی بزاری یا دو جور بانک اطلاعاتی ایکه بخوای لینک بدی هم باید اصلا" دو تا سایت بزنی با دو تا هاست فرم asp هم ندیدم تا حالا

milade
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 18:58 عصر
توی سایت می شه دوتا پروژه به زبان های مختلف داشت؟
گاهناً هاستینگ هایی هستند که PHP و Asp.Net رو با هم ساپورت میکنند .
حتی اگه همچین هاستی نباشه باز هم میشه .
به این صورت که DNS ها رو طوری تنظیم کنید که در صورتی که مثلاً ادرس فروم رو بخواد ارجاع بشه به اون سرور .
اما ممکنه لازم به ایپی اختصاصی ( قیمت 2 تا 5 تومان ) لازم داشته باشید .

یا هم از sql و هم از mysql استفاده کرد؟
هم PHP و هم MySql روی ویندوز قابل نصب و اجرا هستند .

(از فروم های php برای این استفاده می کنم چون بنظرم از فروم های asp بهتر کار می کنن مثل همین سایت برنامه نویس و ورژن های فارسیشم خیلی خوب کار می کنه و هم اینکه اکثرشون رایگانه.
حالا اگر فروم خوب asp می شناسین ممنون می شم معرفی کنید ،البته رایگان باه خیلی بهتره)
اولاً همین برنامه نویس رایگان نیست .
هزینه لایسنس سالیانه داره .
ثانیاً اگه نصخه نال رو نصب کنید سر دو روز سایتتون رو تخته میکنند !!!
ثالثاً اگه برید روس سرور وارز ، امکان هر کاری اونا هست حتی سرقت اطلاعات ;)

پاینده باشید .

jafar007
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 00:42 صبح
خیلی ممنون از راهنماییتون

درباره فروم های php من یک فروم پیدا کردم که مثل همین فروم برنامه نویسه یک سایت فارسی هم پشتی بانیش می کنه . چون خیلی وقت پیش گرفتمش یادم نیست سام سایتش چی بود ولی اسم خودش SMF 1.1.14 با زبان فارسی هم هست چندتا کمپوننت هم داره . قابلا که سایت خودم با جوملا بود ازش استفاده می کردم توی همون انجومنهای جوملا هم سایتشو پیدا کردم.

لطف کنید و این فروم رو چک کنید و ببینید خوب هست نیازی به لایسن ندارد . البته تا جایی که یادم هست نیاز نداشت یعنی توی اون سایت اینجوری می گفتند.

راستی این فایلها رو همین جوری زیپ کردمشون چون 2 مگابایت بود اینجا هم که انقدر اجازه اپلود نداریم.
خودتون یجوری فایلها رو سرهم کنید.:لبخند: