PDA

View Full Version : سوال: طراحی و ایجاد فرم و کنترل ها توسط کاربر و ذخیره ان

moferferi
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 00:08 صبح
سلام.
من یه برنامه ای دارم که توی اون کاربر چند تکست باکس و پیکچر باکس .... به فرم اضافه میکنه و خصوصیاتیش را هم از قبیل رنگ سایز و لوکیشن اون را تغییر میده.همچنین در مورد فرم .
حالا میخواستم بدونم که میشه کاری کرد که بعد از بستن برنامه و باز کردن اون دوباره فرم به همون شکل باشه؟
البته میدونم که میشه خصوصیات کنترل ها را در جایی مثل فایل پیکر بندی برنامه ذخیره کرد .ولی اینکه کنترلی را که خود کاربر ایجاد کرده را چگونه و در کجا ذخیره کنم؟
با تشکر

sepehr_sepehr
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 08:30 صبح
منم همین مشکل شما رو دارم لطفا اگه به جواب رسیدید به منم بگید

shervin_agh67
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 09:13 صبح
در واقع شما باید یک نیمچه زبان برای خودتون بسازید . به این صورت که تمامی کنترلهای تعریف شده رو در در فایل (ترجیحا XML) با زبان قراردادی خودتون ذخیره کنید . مثلا برای دکمه ها از کلمه button و ... استفاده کنید و بقیه خصوصیاتش رو هم به همین ترتیب ذخیره کنید به نظر من XML برای این کار بهترین گزینه هست. البته کار مشکل و وقت گیری هست.

moferferi
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 10:42 صبح
در واقع شما باید یک نیمچه زبان برای خودتون بسازید . به این صورت که تمامی کنترلهای تعریف شده رو در در فایل (ترجیحا XML) با زبان قراردادی خودتون ذخیره کنید . مثلا برای دکمه ها از کلمه button و ... استفاده کنید و بقیه خصوصیاتش رو هم به همین ترتیب ذخیره کنید به نظر من XML برای این کار بهترین گزینه هست. البته کار مشکل و وقت گیری هست.

شما سورس در ایم زمینه سراغ ندارید.راستش من نمیدونم برای رسیدن به جواب این سوال چه عبارتی توی وب سرچ کنم.

shervin_agh67
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 14:20 عصر
راستش این کار رو کسی زیاد انجام نمیده . من اکثرا در برنامه شرکتهای بزرگ دیدم و همه اونا هم از XML استفاده می کنند . الان عبارت خاصی برای سرچ به نظرم نمیرسه ولی اونقدر هم کار سختی نیست . فقط طولانیه.