PDA

View Full Version : قرار دادن تکست باکسی که مکان نما در آن قرار دارد با يک مقدار ثابت

Vahid Alikhani
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 13:35 عصر
با سلام خدمت دوستان عزيزمی خواستم بدانم می توان با يک کد VB آبجکت فعال و جاری را برابر با مقداری ثابت قرار داد ؟ برای توضيح بيشتر چطوری می شه يک تکست باکس يا کمبو باکسی که مکان نما در آن قرار دارد يا فوکوس برنامه روی آن شی است را برابر مقداری ثابت قرار داد . و برای توضيح بيشتر مثلاً با زدن يک دکمه بر روی يک فرم ، اکسس به صورت خودکار تکست باکس فعال ( تکست باکسی که مکان نما در آن قرار دارد ) در فرم را تشخيص داده و آنرا برابر با مقداری ثابت قرار دهد .با تشکر

dadsara
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 13:50 عصر
سلام
شما می توانید با استفاده از تابع Me.ActiveControl.Name نام فیلد فعال را استخراج کنید و بعد هر کاری را که قصد دارید روی آن انجام دهید

if Me.ActiveControl.Name= text0 then text0 = 'ali'

Vahid Alikhani
یک شنبه 22 شهریور 1388, 12:49 عصر
با تشکر از پاسخ گويی شما ولی من نتوانستم با کد شما به هدفم برسم برای همين نمونه ای از فايل را در اين تاپيک قرار می دم تا به من کمک کنيد در فايل اکسس توضيحات بيشتر در فرم مربوطه داده شده است با تشکر

dadsara
یک شنبه 22 شهریور 1388, 13:14 عصر
سلام
منظورت مشابه نمونه ضمیمه است

Vahid Alikhani
یک شنبه 22 شهریور 1388, 16:06 عصر
با تشکر
ولی منظور من اين نبود چندين بار اين را توضيح دادم که اگر مکان نما در تکست باکس اول بود (ثابت اول )مقدار HASSAN در آن قرار گيرد و اگر مکان نما در تکست باکس دوم بود ( ثابت دوم ) مقدار ثابت در آن قرار گيرد به طور کلی هر تکست باکسی که مکان نما در آن قرار داشت با زدن کليد مربوطه مقدار ثابت در آن قرار گيرد با تشکر

dadsara
دوشنبه 23 شهریور 1388, 10:03 صبح
دوست عزیز هنگامی که شما کلید موجود را فشار می دهید عملا مکان نما از روی تکست باکس مورد نظر منتقل شده است پس مجبورید از روش دیگری استفاده کنید
برای همین منظور من با استفاده از شورت کی (کلید میانبر) استفاده کردم ، برای این منظور شما روی فیلد a1 قرار بگیرید و کلید F2 را فشار دهید یا روی a2 و یا روی a3 نیز به همین ترتیب عمل کنید