PDA

View Full Version : نحوه استفاده از Ribbon Control در دلفی 2010

Batman
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 23:39 عصر
با سلام
زمانیکه از Ribbon Control استفاده میکنم خطای زیر رو میده
لطفا راهنماییم کنید.
ممنونم.

vcldeveloper
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 03:08 صبح
زمانیکه از Ribbon Control استفاده میکنم خطای زیر رو میدهشما نمی تونید هر چه دلتون خواست رو همینطوری روی Ribbon بزارید. هر صفحه Ribbon میتونه چندین Ribbon Group داشته باشه، و اون Group ها هم می تونند کنترل هایی روی خودشون داشته باشند.

قبل از اینکه از Ribbon در یک پروژه جدی استفاده کنید، حتما Guidline مایکروسافت درباره چگونگی طراحی و استفاده از Ribbon در نرم افزارها را مطالعه کنید، تا ببینید Ribbon در چه مواردی کاربرد داره، و چطور باید آن را به شکلی طراحی کرد که برای کاربر مفید باشه.

بعدش هم می تونید درباره چگونگی کار با Ribbon در دلفی تحقیق کنید؛ مثلا با مطالعه فصل مربوط به Ribbon در Delphi 2009 Handbook.

بدون یادگیری اصول طراحی رابط کاربر با Ribbon از آن در برنامه خودتون استفاده نکنید، چون بیشتر موجب سردرگمی کاربر میشید، تا اینکه کمکی بهش کرده باشید.

fahimi
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 05:55 صبح
بایستی ابتدا در اکشن منیجر منو ها را ایجاد و در ribonn دراگ کنید

ehp_kz6597
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 12:09 عصر
قبل از اینکه از Ribbon در یک پروژه جدی استفاده کنید، حتما Guidline مایکروسافت درباره چگونگی طراحی و استفاده از Ribbon در نرم افزارها را مطالعه کنید

microsoft ribbon guidelines (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/cc872782.aspx)

BORHAN TEC
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 15:37 عصر
البته در این مورد یک فیلم هم در CodeRage 5 تحت عنوان UI Design with Ribbons توسط آقای Ray Konopka وجود دارد که مشاهده آنرا نیز به شما توصیه می کنم. :چشمک: