PDA

View Full Version : ارتباط فرم و سابفرم

rasool123
دوشنبه 17 اسفند 1383, 10:12 صبح
با سلام
من یک فرم ساخته ام که دارای دوقسمت است.یک فرم و یک ساب فرم
مثلا من یک جنس دارم اطلاعات اصلی را در بالا و اطلاعات فرعی خرید را در ساب فرم وارد می نمایم .
حالا من یک جنس را وارد مینمایم . و آنگاه آن را خریداری مینمایم
برای بار دوم که میخواهم آن را بخرم باز اطلاعات قبلی درون ساب فرم نمایش داده میشود. من میخواهم دیگر این اطلاعات نمایش داده نشود و من بتوانم از یک جنس چندین مرتبه خریداری نماییم لطفا راهنمایی فرمائید.

شاپرک
دوشنبه 17 اسفند 1383, 10:24 صبح
من فکر میکنم شما برای فیلد هاتون defaultvalue قرار دادین که نباید اینکارو میکردین

rasool123
دوشنبه 17 اسفند 1383, 11:42 صبح
من وقتی نام جنس را وارد مینمایم خریدهای قبلی که انجام شده در ساب فرم به من نشان میدهد من میخواهم وقتی که میخواهم جنس را خریداری نمایم خریدهای قبلی نمایش داده نشود

payam59
دوشنبه 17 اسفند 1383, 14:03 عصر
معمولا وقتی که شما در فیلد کلید اولیه(Primary Key) اطلاعات تکراری وارد می کنید به این مشکل بر میخورید.

MM_Mofidi
سه شنبه 18 اسفند 1383, 09:22 صبح
شما اینها را بهم link کردی در جدولی که نام جنس را انتخاب میکنی باید کلید را کد مثلا خرید در نظر بگیری و اجازه تکرار شدن به نام جنس را بدهی(میتوانی از جدول ثالث برای نگهداری لیست اصلی اجناس قابل فروش استفاده کنی) :موفق:

rasool123
سه شنبه 18 اسفند 1383, 10:41 صبح
با تشکر از راهنمایی شما
برنامه من جوری است که جنس نباید تکرار شود مثلا من یک آچار به سایز 20 دارم به تعداد زیاد
حالا من میخواهم این آچار را چند بار بفروشم
مشکل من این است که یکبار که آن را میفروشم برای بار دوم اسم آچار را که وارد مینمایم اطلاعات فروش اول
را نیز به من نشان میدهد من میخواهم دیگر اطلاعات بار اول را نشان ندهد.

Nightbat
سه شنبه 18 اسفند 1383, 13:29 عصر
معمولا وقتی که شما در فیلد کلید اولیه(Primary Key) اطلاعات تکراری وارد می کنید به این مشکل بر میخورید.
تو فیلد Primary Key که نمی شه اطلاعات تکراری وارد کرد !!!! :strange: :strange: :strange:

Nightbat
سه شنبه 18 اسفند 1383, 13:37 عصر
Relation بین table هات رو بنویس ببینیم چه خبره :sunglass:

MM_Mofidi
چهارشنبه 19 اسفند 1383, 14:47 عصر
rasool123 جان جواب مرا دوباره با دقت صد چندان بخوان اشکال از طراحی دیتا بیس و ارتباط جداول است
:موفق:

rasool123
یک شنبه 23 اسفند 1383, 13:56 عصر
با تشکر از راهنمایی شما اشکال من رفع شد اشکال از ارتباط جداول بود متشکرم