PDA

View Full Version : فارسی کردن کپشن

goodman2681
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 14:22 عصر
سلام

من یه نرم افزار دارم که میخوام کپشن اونو فارسی کنم .میخواستم از دوستان بپرسم که با چه نرم افزرای میشه این کار رو کرد

tdkhakpur
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 20:17 عصر
خوب هندل اون برنامه را توسط findWindow بدست بیارید و با تابع sendmessage محتوای کپشن را با متن خودتان عوض کنید

pswin.pooya
جمعه 20 شهریور 1388, 22:20 عصر
اگر برنامه برای خودت هستش و کدشو داری از تابع SetWindowTextW استفاده کن. تابع SetWindowText دو نسخه یونی کد و آنسی داره که نسخه آنسی اون با SetWindowTextA و نسخه یونی کد به صورت SetWindowTextW هستش. توی نسخه یونی کد شما باید متن پنجره رو به صورت wchar_tبفرستید:

SetWindowTextW(hwnd,L"سلام"(;

goodman2681
شنبه 21 شهریور 1388, 13:48 عصر
دوستان با تشکر از راهنمایی شما

ولی باید خدمتتون عرض کنم که نرم افزار مال من نیست و سورس اونو در اختیار ندارم

یکی از دوستان گفن با winhex میشه این کار رو کرد

آیا درسته و اگر درسته روس کار باهش چطوریه

pswin.pooya
شنبه 21 شهریور 1388, 15:37 عصر
سلام
در این صورت سوال شما مربوط به قسمت برنامه نویسی C++ نیستش. اما جواب. بعضی از برنامه ها از دیالوگهای ریسورس استفاده میکنن که از جمله اونها میشه به برنامه های تحت MFC اشاره کردش. این برنامه ها ویالوگهای داخل برنامه، رشته ها، و ... رو به صورت ریسورس نگهداری میکنن که میشه از برنامه های مثل resource hacker برای ویرایش ریوسرسها این برنامه ها استفاده کرد. ریسورس های فایلهای PE (exe ویندوز) قابلیت نگهداری متن یونی کد رو دارن به همین دلیل شما میتونید مواردی مثل زبان فارسی رو بهشون اعمال کنید البته لازمه بگم که برنامه ای رو که برای ادیت اونها استفاده می کنید باید قابلیت کار با یونی کد رو داشته باشه. برای ویرایش ریسورسها میشه از توابع API ویندوز هم استفاده کردش. که نمونه های اون داخل سایت codeproject قرار داره .

اما فایلهایی که از ریسورسها استفاده نمی کنن معمولا متن ها رو به صورت اسکی داخل محتویاتشون نگهداری میکنن که از برنامه های ویرایش باینری مثل برنامه ای که شما بهش اشاره کردین میشه برای ویرایش اون استفاده کرد. کلا این کار مربوط به هک و کرک برنامه ها میشه و به مباحث این بخش ربطی ندران.