PDA

View Full Version : سوال: یه مرجع و یه کامپایلر خوب؟

Open-Source
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 15:39 عصر
سلام.
من یه مرجع خوب برای برنامه نویسی به زبان C++ میخوام.
من خودم کد نویسی به زبون C++ رو بلدم پس نمیخوام یه مرجع برای افراد مبتدی باشه.
من یه مرجع میخوام که:
اصول برنامه نویسی
بحث خوب در مورد شی گرایی
بحث خوب در مورد کلاس ها و توضیح آنها
و...

من یه کتاب میخوام که این اصول و پایه اساس برنامه نویسی رو قشنگ توضیح داده باشه.
اگه کتاب فارسی باشه بهتره(چون این مقدمات و اصول رو میشه راحت تر فهمید) اگه نبود انگلیسی هم خوبه.

:قلب::لبخندساده:

Open-Source
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 15:44 عصر
من با TC و BC برنامه مینوشتم ولی چندجا و نیز توی همین انجمن خوندم که TCوBC رو بهتره که باهاشون کد نویسی نکرد و روبه کامپایلرها و IDE های جدید اومد.

میخواستم بدونم مشکل TC,BC چیه؟!
و از چه IDE ی استفاده کنم؟

deopen
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 19:31 عصر
بعنوان مرجعی که فارسی باشه من کتاب how to program C++‎ deitel که انتشارات غزال ترجمه خوبی ازش داره رو پیشنهاد میکنم و فقط مشکل این ترجمه عدم ترجمه فصول 19 20 و 21 و 23 اگر اشتباه نکرده باشم میباشد و این فصول به بحث در مورد برنامه نویسیه وب و ساختمان داده پرداخته اند بازهم اگر اشتباه نکرده باشم, اما در کل مرجع خوبی برای هر کسی می باشد .

Turbo cpp و boorland cpp کامپایلرهای جالبی نیستند چون بعضی کدها را بدون علت خطا میگیرند و مشکلاتی که باعث شده جز کامپایلرهای استاندارد قرار نگیرند, در اکثر مثال ها در کتابی که معرفی کردم احتمال عدم اجرا یا با مشکل مواجه شدن برنامه را با این کامپایلرها پیش بینی کردند , کامپایلر استاندارد برای لینوکس gcc و برای ویندوز VC++‎ 2008 express edition که علاوه بر کامپایلر یک IDE خوب و استاندارد بشمار میرود.

Open-Source
شنبه 21 شهریور 1388, 14:16 عصر
آیا کد نویسی توی VS 2008 با کد نویسی عادی فرق میکنه؟
آیا برنامه نیاز به دانت نت فریم ورک داره؟
آیا همون کد نویسی کنسول هستش؟
من به زبون سی شارپ کد نویسی کنسول رو بلدم.

من یه IDE میخوام که به زبون C/C++ کد بنویسیم و کامپایل کنم بدون نیاز به فریم ورک.

deopen
شنبه 21 شهریور 1388, 14:31 عصر
شما هم میتونید کد نویسی کنسول انجام بدید هم کد نویسی visual , برای کد نویسی کنسول از empty project استفاده کنید و یک آیتم cpp را add کنید , کد نویسی در empty project مانند کد نویسی عادی است که از 0 شروع میکنه, شما با این کامپایلر به مشکلی بر نمیخورید.

Open-Source
دوشنبه 23 شهریور 1388, 15:59 عصر
آیا کد نویسی توی VS 2008 با کد نویسی عادی فرق میکنه؟
آیا برنامه نیاز به دانت نت فریم ورک داره؟
آیا همون کد نویسی کنسول هستش؟
من به زبون سی شارپ کد نویسی کنسول رو بلدم.

من یه IDE میخوام که به زبون C/C++‎ کد بنویسیم و کامپایل کنم بدون نیاز به فریم ورک.

این سوال من رو جواب ندادید.
من میخوام برنامه ای که مینویسی به فریم ورک نیاز نداشته باشه مثل همون کامپایلرهای قدیمی.
چکار کنم؟؟؟

MIDOSE
دوشنبه 23 شهریور 1388, 22:14 عصر
اگه native کد بزنی نه نیاز نیست ولی برای managed بله نیاز داری.

Open-Source
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 16:33 عصر
اي كه الا وگفتي اي يعني چه؟؟!!!
ميتوني بگيد منظورت چي بود؟

deopen
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 16:44 عصر
اگه native کد بزنی نه نیاز نیست ولی برای managed بله نیاز داری.البته دوستمون کاملا درست گفتن ولی تا اونجا که من میدونم مایکروسافت با کلمه native کمی مشکل داره و سعی میکنه که از این کلمه استفاده نکنه, به کدی native گفته میشه که کاملا مستقل اجرا بشه مانند برنامه های protable , از بحث خارج نمی شم , شما وقتی در VC++‎‎ 2008 پروژه را Create می کنی در قسمت General گزینه Empty project را انتخواب کنید.

از MSDN هم حتما استفاده کن چون مرجع کامل و خوبیه.

Open-Source
جمعه 27 شهریور 1388, 16:37 عصر
نتیجه::لبخندساده:
از همه دوستان تشکر میکنم که کمک کردند.
من یه منبع و یه کامپایلر مناسب پیدا کردم.

1.منبع: How to program C++‎‎‎ deitel از انتشارات کتاب غزال(ترجمه نسبتا خوبیه-فقط به در افرادی که بخوان از صفر شروع کنند نمیخوره).

2.کامپایلر+ IDE : از IIII Dev-C++‎ IIII

از این سایت گرفتم
http://www.bloodshed.net/ که از کامپایلر معروف لینوکس به اسم mingw استفاده میکنه.

MIDOSE
جمعه 27 شهریور 1388, 17:39 عصر
ميتوني بگيد منظورت چي بود؟
این که الان گفتم یعنی این (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=464699&postcount=2)

انتشارات کتاب غزال
اگه هنوز نخریدیش بی خیالش بشو. انتشارات غزال در اکثر مواقع(همیشه) خائن عمل می کنه.(همون دیتل + ترجمه ی غلزم )

alamate_aoal
شنبه 28 شهریور 1388, 00:37 صبح
ا
. . .تا اونجا که من میدونم مایکروسافت با کلمه native کمی مشکل داره و سعی میکنه که از این کلمه استفاده نکنه, . . .
چه مشگلی داره؟

Open-Source
شنبه 28 شهریور 1388, 14:39 عصر
این که الان گفتم یعنی این (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=464699&postcount=2)

اگه هنوز نخریدیش بی خیالش بشو. انتشارات غزال در اکثر مواقع(همیشه) خائن عمل می کنه.(همون دیتل + ترجمه ی غلزم )

منظورتون چیه؟؟
من دیگه خریدم.
یه عده گفتند ترجمه غزال از غلزم بهتره.:افسرده:

یه خورده ازش خوندم بد نبوده ولی ترجمه عالی هم نبوده.
همونطور که گفتم به در افراد مبتدی نمیخوره.
مخلص کلوم من که راضی هستم(ممکنه بعدا ناراضی بشم؟؟:متفکر:).

MIDOSE
یک شنبه 29 شهریور 1388, 00:42 صبح
مخلص کلوم من که راضی هستم(ممکنه بعدا ناراضی بشم؟؟:متفکر:)
تا اونجا که من یادمه خیانت کاری های غزال از سال 1380 الی 1381 شروع شد(در راستای اهداف پیچوندن لقمه دور سر).
به این صورت که کلمات را به شکل کاملن مسخره ای به فارسی بر می گردونه.

تو اکثر کتابهاش از عرف مترجمین پیروی نمی کنه، مثلن کلمه ی کد را رمز می گه و این مطمئنن بعدن برات دردسر می شه.(مخصوصن تو مفاهیم مهم ارث بری دخلت را میاره و بعدن که می خوایی کتاب های دیگه را بخونی دچار مشکل می شی)

غلزم، من اغلب ترجمه هاش را دارم(سی و سی پلاسش) تا حالا کارش درست بوده.

همونطور که گفتم به در افراد مبتدی نمیخوره.
کتاب های دیتیل به خاطر پوشش مبتدی و متوسط(و یه کوچولو پیشرفته) معروفند پس این ربطی به موضوع نداره.(البته این حرف ها در حالیست که من تقریبن یک سال پیش کتاب های غزال را دیدم مگه این که عوض شده باشند)

توصیه:
برو همین غزال را روخوانی وار یه نگاه بنداز(مخصوصن کلمات کلیدی و فهرست مطالب) بعدش با غلزم یه مقایسه ای کن اگه تفاوتی حس نکردی(یا اگه می تونی با مشکلاتش کنار بیایی) همون غزال را بخون و اگر نه غلزم.

موفق باشی

deopen
یک شنبه 29 شهریور 1388, 12:22 عصر
به این صورت که کلمات را به شکل کاملن مسخره ای به فارسی بر می گردونه.

تو اکثر کتابهاش از عرف مترجمین پیروی نمی کنه، مثلن کلمه ی کد را رمز می گه و این مطمئنن بعدن برات دردسر می شه.(مخصوصن تو مفاهیم مهم ارث بری دخلت را میاره و بعدن که می خوایی کتاب های دیگه را بخونی دچار مشکل می شی)من این کتاب را با ترجمه غزال کامل مطالعه کردم , من هم از این خیانتکاری بدم میاد ولی حرف شما در این مورد درست نیست چون کلمات به فارسی برنگردونده شدند بلکه از همان اصطلاحات اصلی استفاده شده