PDA

View Full Version : Setting فرم

akbar_online
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 19:25 عصر
من از setting فرم برای ذخیره آخرین تغییرات برنامه استفاده می کنم برنامه درست کار می کند ولی اگر بخوام تو یک کامپیوتر دیگه اجرا کنم آخرین تغییراتی که در کامپیوتر خودم اعمال کردم تو کامپیوتر دیگه نیست چرا وچیکار باید کرد

mlf_mlv
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 19:47 عصر
من از setting فرم برای ذخیره آخرین تغییرات برنامه استفاده می کنم برنامه درست کار می کند ولی اگر بخوام تو یک کامپیوتر دیگه اجرا کنم آخرین تغییراتی که در کامپیوتر خودم اعمال کردم تو کامپیوتر دیگه نیست چرا وچیکار باید کرد
منظورتون save setting است؟ اگه منظورتون این باشه که واضحه چون اطلاعات رو تو رجیستری خودتون save کردید.
می تونید اطلاعات را در sql server ثبت کنید.

rezaprogrammer
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 20:18 عصر
به نظرم بايد اطلاعات Setting رو تو كامپيوتر جديد براي اولين بار (موقع نصب يا اولين اجرا) ذخيره كرد تا بعد بشه از اون استفاده كرد

akbar_online
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 20:27 عصر
یعنی هیچ راهی نداره:ناراحت:

.:KeihanCPU:.
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 21:40 عصر
همونطور که دوستمون گفتن چون شما اطلاعات رو توسط Setting در رجیستری خودتون ذخیره کردید پس این تنظیمات فقط در کامپیوتر خودتون هست
برای این که این تنظیمات رو به کامپیوتر دیگه هم انتقال بدید یا تنظیمات خودتون رو در یک فایل ذخیره کنید و یا در بانک

akbar_online
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 22:09 عصر
همونطور که دوستمون گفتن چون شما اطلاعات رو توسط Setting در رجیستری خودتون ذخیره کردید پس این تنظیمات فقط در کامپیوتر خودتون هست
برای این که این تنظیمات رو به کامپیوتر دیگه هم انتقال بدید یا تنظیمات خودتون رو در یک فایل ذخیره کنید و یا در بانک
به چه صورت باید فایل ذخیره کنم

پنج شنبه 19 شهریور 1388, 22:23 عصر
در مورد ساختار فایل های ترتیبی و نحوه استفاده از آنها جستجو کنید

akbar_online
جمعه 20 شهریور 1388, 00:32 صبح
کسی دیگه ای راهی نداره

Saeed Hamed
جمعه 20 شهریور 1388, 03:26 صبح
دوست عزیز فایل تنظیمات شما در رجیستری ذخیره نمی شه بلکه در یک فایل با ساختار XML در پوشۀ User جاری ذخیره می شه. شما میتونی یک فایل Setting با همون ساختار XML خودت درست کنی و در مسیر برنامه ات قرار بدی که برای این کار خود NET. این فایل ها را آماده کرده و فقط کافیه که به پروژت اضافه کنی. راه دیگه ام اینه که از فایل INF استفاده کنی که اونم دقیقا مشابه همینه ولی توصیه من استفاده از XML برای این کاره برای اینکه NET. نیز اونو پشتیبانی می کنه.
یا علی

جمعه 20 شهریور 1388, 10:03 صبح
البته توابع Savesetting و GetSetting از رجیستری استفاده میکنن

mlf_mlv
جمعه 20 شهریور 1388, 13:18 عصر
دوست عزیز فایل تنظیمات شما در رجیستری ذخیره نمی شه

با دستور savesetting اطلاعات رو در رجیستری save می کنید. می تونید امتحان کنید!

جمعه 20 شهریور 1388, 13:23 عصر
با دستور savesetting اطلاعات رو در رجیستری save می کنید. می تونید امتحان کنید!

بله دوست عزیز
بنده هم همینو گفتم
مسیر تنظیمات ذخیره شده در رجیستری :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Vb and VBA Program Setting

akbar_online
جمعه 20 شهریور 1388, 13:36 عصر
حالا من باید چیکار کنم

Saeed Hamed
جمعه 20 شهریور 1388, 14:33 عصر
البته توابع Savesetting و GetSetting از رجیستری استفاده میکنن

شما زمانی که قصد اینو دارید که تنظیمات اعمال شده رو بر روی سیستم دیگه هم داشته باشید پس نمی تونید از رجیستری استفاده کنید و برای این کار باید با یک بانک اطلاعات کار کرد و از اونجایی که اطلاعات ما فقط تنظیمات برنامه هستش بهتره که از XML یا INF استفاده بشه.

حالا من باید چیکار کنم

به نظر من شما با فایل های setting.setting کار کنی هم معقول تره هم راحتره و هم مشکلت حل می شه

موفق باشی

akbar_online
جمعه 20 شهریور 1388, 15:27 عصر
شما زمانی که قصد اینو دارید که تنظیمات اعمال شده رو بر روی سیستم دیگه هم داشته باشید پس نمی تونید از رجیستری استفاده کنید و برای این کار باید با یک بانک اطلاعات کار کرد و از اونجایی که اطلاعات ما فقط تنظیمات برنامه هستش بهتره که از XML یا INF استفاده بشه.

به نظر من شما با فایل های setting.setting کار کنی هم معقول تره هم راحتره و هم مشکلت حل می شه

موفق باشی
می شه بیشتر راهنمایی کنید

akbar_online
جمعه 20 شهریور 1388, 20:34 عصر
حالا من باید چیکار کنم :متفکر:

tabatabaeefar
شنبه 21 شهریور 1388, 12:19 عصر
سلام
من متوجه شدم وقتي با notepad فايل exe برنامه رو باز ميكنم، مقادير موجود در properties/settings برنامه ديده ميشه.
به نظرتون اين چطوري قابل توجيحه؟

akbar_online
شنبه 21 شهریور 1388, 12:35 عصر
اگر با یک user دیگه وارد ویندوز شویم وبرنامه را باز کنیم باز همین مشکل وجود دارد پس باید یک جایی تنظیمات ذخیره شده باشد

Saeed Hamed
شنبه 21 شهریور 1388, 17:45 عصر
اگر با یک user دیگه وارد ویندوز شویم وبرنامه را باز کنیم باز همین مشکل وجود دارد پس باید یک جایی تنظیمات ذخیره شده باشد

سلام.
تمام تنظیماتی که شما اعمال می کنید داخل پوشۀ کاربر جاری در مسیر C:\Users\Saeed\AppData\Local قرار می گیره.
شما می تونید همین کار رو با یک فایل config دست ساز خودتون در مسیر برنامه انجام بدین. من قبلاً یک کلاس خودم نوشته بودم برای این کار ولی الان هرچی می گردم پیداش نمی کنم و به عنوان سر نخ خدمتتون عرض کنم با استفاده از نیم اسپیس XML اینکار رو می تونید بکنید. زیاد سخت نیست. اگه بگردین توی اینترنت حتماً یک نمونه پیدا می کنید.

mlf_mlv
شنبه 21 شهریور 1388, 18:26 عصر
حالا من باید چیکار کنم :متفکر:
همون که گفتم از sql server استفاده کن. تو که واسه برنامه ات به sql نیاز دازی خوب یه table هم برای setting در نظر بگیر.

akbar_online
شنبه 21 شهریور 1388, 18:26 عصر
سلام.
تمام تنظیماتی که شما اعمال می کنید داخل پوشۀ کاربر جاری در مسیر C:\Users\Saeed\AppData\Local قرار می گیره.
شما می تونید همین کار رو با یک فایل config دست ساز خودتون در مسیر برنامه انجام بدین. من قبلاً یک کلاس خودم نوشته بودم برای این کار ولی الان هرچی می گردم پیداش نمی کنم و به عنوان سر نخ خدمتتون عرض کنم با استفاده از نیم اسپیس XML اینکار رو می تونید بکنید. زیاد سخت نیست. اگه بگردین توی اینترنت حتماً یک نمونه پیدا می کنید.
من اگر همین فایل را در user دیگر قرار بدم درست می شود بدبختی اینجاست که از Xml چیزی نمی دونم:ناراحت:

akbar_online
دوشنبه 23 شهریور 1388, 13:28 عصر
کسی نیست به ما کمک کنه

akbar_online
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 13:53 عصر
این نمونه ای که گذاشتم نگاه کنید بعد بگید چیکار کنم که تو ریجستری آخرین تغییرات ذخیره نشود

akbar_online
جمعه 27 شهریور 1388, 11:18 صبح
کسی برا جواب دادن نیست

akbar_online
شنبه 28 شهریور 1388, 16:07 عصر
فکر کنم دیگه کسی پیدا نشه :گریه:

ali_ahr7
جمعه 11 دی 1388, 22:04 عصر
سلام مشكل استفاده از

gigidagostino
جمعه 11 دی 1388, 22:21 عصر
سلام
من همین مشکل رو دارم.برای چند تا فرم تو یک پروژه.منم خواستم تو یک فایل تکست بریزم اما خیلی طولانی میشه و کلی تبدیل باید انجام داد.اما کلیت نوشتن و خوندن فایل تکست ساده بود.اگر به جواب رسیدی منم راهنمایی کنید لطفا