PDA

View Full Version : کانکشن استرینگ

f_naderi
جمعه 20 شهریور 1388, 05:41 صبح
سلام
من در سی شارپ به یک بانک که با اکسس ساخته ام وصل میشم و از کانکشن استرینگ هیچ ایرادی نمی گیره ولی وقتی ستاپ درست میکنم و روی کامپیوتر دیگه ای نصب می کنم دیتابیس رو پیدا نمی کنه ، توی سایت هم گشتم و کانکشن استرینگهای زیادی پیدا کردم ولی وقتی اون کانکشن ها رو مینویسم توی کامپیوتر خودم هم اجرا نمیشه و اروور میده که نمی تونه دیتابیس رو باز کنه.

اَرژنگ
جمعه 20 شهریور 1388, 05:46 صبح
سلام
من در سی شارپ به یک بانک که با اکسس ساخته ام وصل میشم و از کانکشن استرینگ هیچ ایرادی نمی گیره ولی وقتی ستاپ درست میکنم و روی کامپیوتر دیگه ای نصب می کنم دیتابیس رو پیدا نمی کنه ، توی سایت هم گشتم و کانکشن استرینگهای زیادی پیدا کردم ولی وقتی اون کانکشن ها رو مینویسم توی کامپیوتر خودم هم اجرا نمیشه و اروور میده که نمی تونه دیتابیس رو باز کنه.
یک مثال کوچک که نشان بده شما چطوری اینکار را انجام میدید بفرستید.

f_naderi
جمعه 20 شهریور 1388, 06:34 صبح
Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source="C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\Anbar.mdb"
این کانکشن خودمه.

این هم دو تا ازکانکشن هایی که استفاده کردم
oledbConnection con = newoledbConnection("server=(local);trusted_connection=yes;");

@"Data Source=.;Initial Catalog=anbar;Integrated Security=True"
چند جای دیگه هم نحوه ی ساخت کانکشن رو خوندم و بکار بردم ولی باز هم جواب نداد .
یه جایی هم خوندم که از connectionInfo استفاده میکرد ولی توی سی شارپ دستگاه من چنین کلمه ای نیست.

mahdi_7610
جمعه 20 شهریور 1388, 10:06 صبح
وقتی بانک شما اکسس هست بهتره بانک خودتون را کنار برنامه exe قرار بدید و کانکشن استرینگ را به صورت زیر قرار بدید . کافیه به جای DatabaseName نام دیتابیس خودتون را بنویسید .

"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|DatabaseName.mdb"

موفق باشی

f_naderi
جمعه 20 شهریور 1388, 16:46 عصر
اگه برای برنامه ام بخوام setup بذارم بازم کار میکنه(روی یک کامپیوتر دیگه)

mahdi_7610
جمعه 20 شهریور 1388, 17:28 عصر
اگه برای برنامه ام بخوام setup بذارم بازم کار میکنه(روی یک کامپیوتر دیگه)
خوب وقتی شما برای برنامه خودت setup درست میکنی باید فایل exe برنامه را به همراه تمامی فایلهایی که توی پروژه بکار بردی مثل بانک اطلاعاتی ، dll ها ، ابزارهای گزارش گیری را توی setup قرار بدی تا همراه برنامه ات باشن .

وقتی کانکشن استرینگ را به اون صورتی که توی پست بالا گفتم قرار بدی و بانک اطلاعاتی را هم کنار فایل exe قرار بدی روی هر سیستمی ببری برات کار می کنه .

اگه setup را با خود vs درست می کنی باید وقتی روی Application Folder راست کلیک میکنی از گزینه Add تمامی فایلهایی که داخل پوشه debog است را انتخاب کنی . یکی از این فایلها هم میتونه بانک اطلاعاتی شما باشه .

موفق باشی

f_naderi
جمعه 20 شهریور 1388, 18:52 عصر
خیلی ممنون شما هم موفق باشید.