PDA

View Full Version : مشکل با پایگاه داده در نصب برنامه

messi_66
جمعه 20 شهریور 1388, 13:37 عصر
سلام به همه دوستان ،من یه برنامه نوشتم که پایگاه داده داره و برای اون با wise برنامه نصب ساختم. حالا که اون روی کامپیوتر دیگه ای نصب میکنم به مسیر پایگاه داده گیر میده .یعنی میگه database توی اون مسیری که قبلا بوده نیست و برنامه اجرا نمیشه.ولی اگه یه کپی از پایگاه داده توی اون محل قرار بدم برنامه به درستی اجرا میشه.
سوال من اینه که چطور برنامه نصبی بسازم که آدرس پایگاه داده را خودش داشته باشه و این erorr را نده؟

messi_66
جمعه 20 شهریور 1388, 22:48 عصر
تو روخدایکی جواب بده......:عصبانی++:

xxxxx_xxxxx
جمعه 20 شهریور 1388, 23:44 عصر
قبلاً در این مورد بارها صحبت شده. اگر دیتابیس برنامه کنار فایل اجرایی اون قرار داره. آدرس دیتابیس رو به این صورت بدید:

App.Path & "\Database.mdb"

App.Path به مسیر جاری اشاره میکنه. در زمان لود برنامه این مقدار رو جایگزین آدرس دیتابیس کنید.

messi_66
شنبه 21 شهریور 1388, 00:14 صبح
ولی من از کنترل ADO استفاده میکنم مگه این چیزی که گفتید برای dao استفاده نمیشه!!!! میشه بیشتر توضیح بدید.....

xxxxx_xxxxx
شنبه 21 شهریور 1388, 00:33 صبح
فرقی نمیکنه. دستوری که باهاش به دیتابیس متصل میشید رو اینجا بنویسید.

messi_66
شنبه 21 شهریور 1388, 00:42 صبح
من از شیdata برای برقراری با پایگاه دادم استفاده میکنم وآدرسش را هم توی پنجره proprties وارد میکنم حالا متوجه منظور شما نمیشم

xxxxx_xxxxx
شنبه 21 شهریور 1388, 00:52 صبح
از قسمت proprties خاصیت DatabaseName رو خالی بزارید و در رویداد Load برنامه بنويسيد:

Data1.DatabaseName = App.Path & "\db.mdb"

db.mdb نام ديتابيس هست

messi_66
شنبه 21 شهریور 1388, 00:55 صبح
در ضمن من مشکلم فقط موقعی هست که نرم افزار را نصب میکنم.برنامه نصب اون را با wiseساختم ولی در موقع compileتوی قسمت runtimeتیک مربوط به msjet4.0رو برداشتم (به دلیل این که نتونستم دانلودش کنم) حالا می خوام ببینم مشکل میتونه به خاطر اون باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

BookWorm
یک شنبه 22 شهریور 1388, 03:11 صبح
دوست عزیز اگر برنامه اشکال در مسیر پایگاه داده میگیره همونی که جناب xxxxxx گفتند راح حل شماست ولی اگر ایراد دیگری داره کمی بیشتر توضیح بدبد .

HjSoft
یک شنبه 22 شهریور 1388, 04:04 صبح
درسته ، اما يك سوال ، آخر شما از data استفاده ميكنيد يا Ado ?
در ضمن بعضي مواقع اين مشكل زماني پيش مياد كه بانك شما در زمان compile مشكل دار شده باشه ، اگر هم ميشه متن اروري كه مشاهده ميكنيد رو بگين .