PDA

View Full Version : سوال: وارد کردن فایل متنی در فرم

maXXis
جمعه 20 شهریور 1388, 21:00 عصر
سلام دوستان,
من می خواهم اطلاعات داخل یک فایل متنی(مثلا txt) را در text box نمایش بدم.
این فایل که اطلاعاتش مربوط به 50 تا textbox میشه با \ از هم جدا شده. یعنی فاصله بین هرtext box با بعدی یک "\" هستش.
تشکر.

sari-1369
جمعه 20 شهریور 1388, 22:12 عصر
به جای c:\1.txt آدرس فایل مورد نظرتو بنویس

Dim a() As String
a = Split(System.IO.File.ReadAllText("C:\1.txt"), "\")
TextBox1.Text = a(0)
TextBox2.Text = a(1)
TextBox3.Text = a(2)
TextBox4.Text = a(3)

maXXis
دوشنبه 23 شهریور 1388, 21:03 عصر
واقاً عالی. مرسی.
شرمنده فقط من تاحالا با فایل ها کار نکردم.
چطور میتونم تو برنامم Button داشته باشم که مثل پنجره ویندوز برای دریافت فایل ذخیره شده روی سیستم باز بشه و لازم نباشه که دستی مسیر اون فایل رو وارد کنم.

sari-1369
دوشنبه 23 شهریور 1388, 23:53 عصر
برای این کار باید از شی OpenFileDialog استفاده کنی .

کد بالا رو طوری تغییر دادم که مسیر فایل رو از کاربر بگیره :

Dim a() As String
Dim filePath As New OpenFileDialog
filePath.Filter = "*.TXT|*.TXT"
If filePath.ShowDialog = Windows.Forms.DialogResult.OK Then
a = Split(System.IO.File.ReadAllText(filePath.FileName ), "\")
TextBox1.Text = a(0)
TextBox2.Text = a(1)
TextBox3.Text = a(2)
TextBox4.Text = a(3)
End If

maXXis
سه شنبه 24 شهریور 1388, 00:53 صبح
تشکر.
استفاده کردم. عالی بود.
فقط میشه یک توضیح هم بدید. آخه دوست دارم یاد بگیرم. نه مثل... فقط مصرف کننده باشم.مخصوصاً خط 3و4و5.
بازم مرسی.

sari-1369
سه شنبه 24 شهریور 1388, 01:07 صبح
خط1 : یه آرایه از نوع String تعریف میکنیم تا وقتی که متن مورد نظر رو قطعه قطعه کردیم هر مدوم رو تو یه خونه آرایه قرار بدیم .

خط 2 : یه شی به نام filePath از نوع OpenFileDialog ( پنجره ای که فایل رو از کاربر میگیره ) تعریف میکنیم .

خط 3 : مشخص میکنیم که OpenFileDialog چه نوع فایل هایی رو نشون بده تا کاربر بتونه انتخاب کنه . که اینجا فایل هایی با پسوند TXT هستن .

خط 4 : با دستور filePath.ShowDialog پنجره انتخاب فایل نمایش داده میشه و بعد از اینکه صفحه باز شد کاربر یه دکمه رو کلیک میکنه ، مثلا open یا cancel یا اون دکمه close و ... که ما به وسیله اون شرطی که گزاشتیم ، چک میکنیم اگر کاربر یه فایل رو انتخاب کرد و روی دکمه open کلیک کرد ، دستورات درون if اجرا بشن .

خط 5 : a همون آرایه ای هستش که از نوع string تعریف کرده بودیم و split هم یه تابعی هستش که یه مقدار متنی رو میگیره و به وسیله اون کاراکتری که به عنوان پارامتر دوم میگیره اون رو جدا جدا میکنه و بعدش هر قسمت رو توی یک خونه اون آرایه قرار میده .

بقیشم که دیگه چیز خاصی نداره .

ســـــــبـز باشید

ali.hojjati
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 23:25 عصر
تشکر.
استفاده کردم. عالی بود.
فقط میشه یک توضیح هم بدید. آخه دوست دارم یاد بگیرم. نه مثل... فقط مصرف کننده باشم.مخصوصاً خط 3و4و5.
بازم مرسی.
با این که دوستون جواب رو دادند ولی امید وارم از این حرفی که زیدید پایین نیایید و این حرفی رو که زدید ادامه بدید. چون برنامه نویسی کپی پیست (فقط رونوشت و جایگذاری) نیست.
یا علی.