PDA

View Full Version : پر کردن ستون Combobox در DataGridView

AmirAlimadadi
شنبه 21 شهریور 1388, 11:13 صبح
با سلام به همه
من یه DataGridView دارم که یکی از ستونهای اون از نوع Combobox هست، من از یکی از جدولهای دیتابیس رو می خونم و به صورت دستی (توی یه حلقه) مقادیر سطرها رو توی گرید می ریزم. هنگامی که حلقه من اجرا می شه هیچ مشکلی از من نمی گیره اما موقع نمایش یه پیام می ده مبنی بر اینکه مقدار این سلول valid نیست. چی کار باید بکنم

AmirAlimadadi
شنبه 21 شهریور 1388, 11:25 صبح
دوستان من با حالت Bind کردن به یه جدول رو هم امتحان کردم، اما بازهم همین مشکل رو گرفت

saadi2
یک شنبه 22 شهریور 1388, 20:40 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=804070&postcount=9

mtaboy
دوشنبه 23 شهریور 1388, 00:25 صبح
شما یه اون کومبو باکس رو به یه binding source وصل کن و binding source رو به یک دیتاست

atryad
دوشنبه 23 شهریور 1388, 03:17 صبح
دوست عزیز
اینو امتهان کن

this.dataGridViewTextBoxColumn4.DisplayMember = "Reshte";

reshte نام ستون هست

AmirAlimadadi
دوشنبه 23 شهریور 1388, 09:46 صبح
دوستان ممنون از راهنماییتون، مشکل من حل شد، اما یه مشکل دیگه ای که هست اینه که من می خوام موقعی که کاربر داره توی ComboBox موجود در گرید مطلب می نویسه، اون ComboBox باز بشه و رشته هایی که شبیه به اون رشته ورودی هست انتخاب بشن، من برای این کار AutoComplete رو روی True گذاشتم اما کاری که می کنه اینه که فقط رشته ای که کاربر وارد کرده رو به نزدیک ترین رشته موجود می بره.

captain_black81
شنبه 25 مهر 1388, 17:00 عصر
دوستان ممنون از راهنماییتون، مشکل من حل شد، اما یه مشکل دیگه ای که هست اینه که من می خوام موقعی که کاربر داره توی ComboBox موجود در گرید مطلب می نویسه، اون ComboBox باز بشه و رشته هایی که شبیه به اون رشته ورودی هست انتخاب بشن، من برای این کار AutoComplete رو روی True گذاشتم اما کاری که می کنه اینه که فقط رشته ای که کاربر وارد کرده رو به نزدیک ترین رشته موجود می بره.

اول پراپرتی Autocomplete mode رو sugest append کن
پراپرتی Autocomplete sourceرو custum sourceکن
بعدشم

AutoCompleteStringCollection a = new AutoCompleteStringCollection();
a.Add(name1);
a.Add(name2);
a.Add(name3);
a.Add(name4);

comboBox1.AutoCompleteCustomSource = a;