PDA

View Full Version : برنامه نویسی شبکه (بازی) - درخواست ایده

quiet_buzz
شنبه 21 شهریور 1388, 12:44 عصر
سلام
به دنبال پیاده سازی بازی و یا بهتر بگم ایجاد سیستمی (موتوری) برای بازی های اینترنتی هستم.

که درگیر با network programming و socket programming شدم.

عموم برنامه هایی که همراه با source دیدم تحت LAN بوده، در صورتیکه من تحت اینترنت میخوام سیستم رو آماده کنم.

متاسفانه یا خوشبختانه مشکل هم زیاد دارم

بخش اول کار رو به صورت کلی مطرح می کنم و از دوستان میخوام که ایده و راه حل پیشنهاد بدن.

1. سمت سرور تنها دیتابیس (M SQL Server) کاربران رو داریم که برای login و ورود به شبکه بازی به درد میخوره و نمیخوایم سرور درگیر بازی بشه.

2. در سمت کلاینت یا کاربر، یک بازی داریم که به صورت اینترنتی قرار هست انجام بشه (C#‎ ‎.Net win app)

(مواردی که در داخل پرانتز نوشتم راه حل هست. اونهایی که جلوشون چیزی ننوشتم از شما ایده می خوام به جز مورد آخر که باشه بعدا. مرسی)

کاربر باید login کنه (webservice)
قابلیت register داشته باشه (webservice)
کاربر بعد از ورود به سیستم وضعیتش در سیستم از offline به online تغییر کند
کاربران بعد از ورود به سیستم باید لیست کاربران login شده موجود رو ببینه، شبیه یاهو مسنجر
هر کاربری که کاربران دیگر رو به بازی دعوت کنه در حکم سرور برای کلاینت های دیگه در نظر گرفته میشه و ....
از موارد بالا، مورد 3 و 4 آیا با socket ها باید انجام بشه یا اینکه با Webservice هم میشه؟!
مثلا در web app مثل یک سایت با استفاده از Session ها میشه وضعیت کاربر رو داشت اما وقتی یک سمت webservice و سمت دیگه win app هست چه طور میشه وضعیت ورود و خروج کاربر رو داشت؟! و ...

quiet_buzz
شنبه 21 شهریور 1388, 15:36 عصر
قبل از پاسخ به این بحث سوال دیگه ای هم داشتم
آیا برنامه یا بازی که در LAN طوری اجرا میشه که هر کسی می تونه server در نظر گرفته بشه آیا در WAN هم می تونه به همین صورت اجرا بشه یا نه ؟