PDA

View Full Version : تعین نقش کاربر هنگام ثبت نام

eyelash
شنبه 21 شهریور 1388, 17:53 عصر
سلام بچه ها
فکر می کنم سوالم ابتدای باشه ولی هر چقدر تو سایت سرچ کردم جوابی براش پیدا نکردم.

می خوام بدونم چه طور می تونم وقتی یک نفر توی سایت عضو می شه، نقش(Role) طرف را همون موقع ذخیره کنم.(با استفاده از Membership خود Visual Studio)

kiani_behzad
شنبه 21 شهریور 1388, 22:10 عصر
منم میخواستم با membership این کارو بکنم اما به نتیجه ای نرسیدم. کسی هم درست حسابی جواب نداد انگار همه خودشون دستی این کارو میکنن. منم دستی خودم این کارو کردم. یه جدول user تو دیتابیس ایجاد کردم و هم username و password و هم roles ها رو دخیره کردم.
اما به هر حال اگه دوستان میتونن یکی بیاد این membership رو توضیح بده ممنون میشیم.

eyelash
یک شنبه 22 شهریور 1388, 16:45 عصر
منم میخواستم با membership این کارو بکنم اما به نتیجه ای نرسیدم. کسی هم درست حسابی جواب نداد انگار همه خودشون دستی این کارو میکنن. منم دستی خودم این کارو کردم. یه جدول user تو دیتابیس ایجاد کردم و هم username و password و هم roles ها رو دخیره کردم.
اما به هر حال اگه دوستان میتونن یکی بیاد این membership رو توضیح بده ممنون میشیم.

آره این کار راحت تره
اما من قراره از Role اون کسی که LogIn می کنه برای تصمیم گیری در مورد نمایش بخش های مختللف سایت استفاده کنم. در واقع از Roleها برای مدیریت دسترسی به سایت استفاده می کنم. آیا برای این هم راه دیگه ای وجودداره؟

Saber_Fatholahi
یک شنبه 22 شهریور 1388, 17:03 عصر
دوست من در خاصیت CreatedUser کنترل login کد زیر بنویس

Roles.AddUserToRole(rolename,LoginControl.UserName )
که rolename نام نقش کاربری
و LoginControl نام کنترل لاگین شماست
موفق باشید

kiani_behzad
یک شنبه 22 شهریور 1388, 20:44 عصر
آره این کار راحت تره
اما من قراره از Role اون کسی که LogIn می کنه برای تصمیم گیری در مورد نمایش بخش های مختللف سایت استفاده کنم. در واقع از Roleها برای مدیریت دسترسی به سایت استفاده می کنم. آیا برای این هم راه دیگه ای وجودداره؟
خوب منم دقیقا همین کار شما رو دارم تو یه سایت انجام میدم به این صورت که:
وقتی شخص لاگین میکنه Roles اون رو از تو جدولی که گفتم در میارم بعدش با توجه به roles به صفحه مورد نظرش میفرستم. در ضمن توی متد page load هر صفحه هم چک میکنم که roles کاربر چیه اینحوری دیگه هر کاربری به هر صفحه ای دسترسی نداره و با توجه به roles فقط به اون صفحاتی که من میخوام دسترسی داره.
حالا مشکل شما چیه دوست عزیز؟!!

eyelash
سه شنبه 24 شهریور 1388, 00:20 صبح
خوب منم دقیقا همین کار شما رو دارم تو یه سایت انجام میدم به این صورت که:
وقتی شخص لاگین میکنه Roles اون رو از تو جدولی که گفتم در میارم بعدش با توجه به roles به صفحه مورد نظرش میفرستم. در ضمن توی متد page load هر صفحه هم چک میکنم که roles کاربر چیه اینحوری دیگه هر کاربری به هر صفحه ای دسترسی نداره و با توجه به roles فقط به اون صفحاتی که من میخوام دسترسی داره.
حالا مشکل شما چیه دوست عزیز؟!!

مشکل من این بود که میخواستم وقتی کاربر ثبت نام می کنه نقشش را تعین کنم و این کار را هم با membership خود ASP انجام بدم و نه دستی چون نه تجربه این کار را دارم و نه متأسفانه وقت انجام اون را. که با راهنمایی آقای Saber_Fatholahi مشکلم حل شد.:لبخندساده:

eyelash
سه شنبه 24 شهریور 1388, 00:49 صبح
دوست من در خاصیت CreatedUser کنترل login کد زیر بنویس

Roles.AddUserToRole(rolename,LoginControl.UserName )
که rolename نام نقش کاربری
و LoginControl نام کنترل لاگین شماست
موفق باشید

ممنون از راهنمایتون ولی...
کنترل Login نه بلکه کنترل CreateUserWizard و خاصیت CreatedUser هم نه رویدار CreatedUser.

niksoft
پنج شنبه 02 مهر 1388, 10:43 صبح
با سلام
آیا دوستانی که تجربه کار با membership رو دارند از 2 دیتابیس برای نگهداری اطلاعات استفاده میکنند ؟

چون خود asp.net برای نگهداری اطلاعات membership از دیتابیس aspnetdb استفاده میکند
و مسلما دیتابیس دومی هم توسط شما برای نگهداری اطلاعات پروژه ساخته شده است!!!

آیا به این شیوه عمل میکنید ؟

اگر بدین شکل عمل شود چگونه بین user که در دیتابیس aspnetdb است و دیتابیس دوم ارتباط برقرار میکنید ؟

emad_ban
شنبه 04 مهر 1388, 22:12 عصر
شما می تونید با دستور aspnet_regsql جدولها membership رو به دیتابیست اضافه کنی

saina2006
یک شنبه 05 مهر 1388, 07:43 صبح
شما میتونید با دستور membership.createuser کاربرت رو خودت بسازی و بعد به role مورد نظرت اضافه کنی بدون نیاز به کنترلهای asp.net

emad_ban
یک شنبه 05 مهر 1388, 07:59 صبح
شما میتونید با دستور membership.createuser کاربرت رو خودت بسازی و بعد به role مورد نظرت اضافه کنی بدون نیاز به کنترلهای ASP.NET
خوب براي اضافه كردن به رول چي بايد بنويسيم:متفکر:

Saber_Fatholahi
یک شنبه 05 مهر 1388, 10:15 صبح
خوب براي اضافه كردن به رول چي بايد بنويسيم:متفکر:
توی کلاس Roles متد های

AddUsersToRole
AddUsersToRoles
AddUserToRole
AddUserToRoles

برای اطلاعات بیشتر هم
این لینک (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.web.security.roles_members.aspx) نگاه بنداز
موفق باشی

hjran abdpor
یک شنبه 05 مهر 1388, 10:37 صبح
کسی میدونه اطلاعات memebership کجا نگه داری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

golagha_program
یک شنبه 05 مهر 1388, 11:06 صبح
بايد خودت كدشو بنويسي و از كلاس membership ارث بري كني

اينو تو MSDN جستجو كن
How to: Sample Membership Provider Implementation

Saber_Fatholahi
یک شنبه 05 مهر 1388, 11:35 صبح
منظورت از اطلاعات چیه؟ کجا ذخیره میشه؟
دو تا جدول به نام membership,user

hjran abdpor
یک شنبه 05 مهر 1388, 15:05 عصر
با سلام دوباره ....................
میشه در مورد membership و profile توضیح بدید ، من این دو مقوله را قاطی کردم
ممنونم میشم اقا صابر توضیح بدید ...، کسی جوابمون را نمیده؟؟؟؟؟؟

Saber_Fatholahi
یک شنبه 05 مهر 1388, 15:15 عصر
دوست من Membership اطلاعات کاربران ثبت نامی توی سایته که دارای فیلد های ثابتی هست
ممکنه یک نفر برخواد برای کاربرانش فیلد های اضافی مانند نام پدر، تحصیلات، علاقه مندی هاو... را ذخیره کند که برای این کار میتونه از پروفایل استفاده کنه نحوه کار هم به این صورته که باید توی وب کانفیگ اون فیلد ها تعریف بشه
توی پروژه ای که روی سایت گذاشتم بگیر نگاه کن ایده بگیر
موفق باشی