PDA

View Full Version : مشکل در ایجاد کنترل و چاپ گرفتن از آن

(سیدشریفی)
چهارشنبه 29 مرداد 1382, 19:34 عصر
با عرض سلام
من در هنگام ایجاد کنترل جدید با استفاده از کنترل موجود با استفاده از دستور <span dir=ltr>Load</span> به یک مشکل بر خورده ام لطفا مرا راهنمایی کنید
با استفاده از کد زیر جعبه تصویرهای متعددی ایجاد کرده ام و داخل جعبه تصویرها توسط فرمان <span dir=ltr>LoadPicture</span> تصاویر مختلفی را لود نموده ام و با استفاده از فرمان پرینت تصاویر داخل این جعبه تصویرها را بر روی کاغذ چاپ نموده ام حال مشکل اینجاست که تصویر جعبه اول بر روی کاغذ چاپ شده ولی تصویر جعبه های بعدی چاپ نمیشود لطفا راهنمایی فرمایید

For i = 1 To 9
Load Picture1&#40;i&#41;
Next i

For i = 0 To 9
Picture1&#40;i&#41;.Picture = LoadPicture&#40;MyPath & "\a" & i & ".bmp"&#41;
Next i

For i = 0 To 9
Printer.PaintPicture Picture1&#40;i&#41;.Image, X, Y, 100, 100, 0, 0, 100, 100, vbSrcCopy
Next i

S.Azish
چهارشنبه 29 مرداد 1382, 19:48 عصر
کد رو به این شکل عوض کنید

For i = 0 To 9
Printer.PaintPicture Picture1&#40;i&#41;.Picture, 100, 100
Printer.NewPage
Next i

Printer.EndDoc

(سیدشریفی)
پنج شنبه 30 مرداد 1382, 13:07 عصر
آقا سعید در کدی که نوشته اید به جای <span dir=ltr>Picture1.Image</span> از <span dir=ltr>Picture1.Picture</span>استفاده نمودم ولی مشکل باز هم حل نشد و دستور دیگری که شما استفاده نموده اید ایجاد صفحه جدید میباشد که باید بگویم من میخواهم تمام تصویرهایم در یک صفحه و در محلهای <span dir=ltr>X - Y</span>چاپ شوند لطفا راهنمایی فرمایید

(سیدشریفی)
پنج شنبه 30 مرداد 1382, 13:16 عصر
آقا سعید درضمن میخواستم بگویم وقتی تک تک کنترلهای جعبه تصویر را در زمان طراحی ایجاد میکنم برنامه درست کار میکند مشکل هنگامی ایجاد میشود که این کنترلها را در زمان اجرای برنامه ایجاد کنیم شاید بگویید کنترلها را همان اول ایجاد کنم ولی تعداد آنها بیش از 100 عدد میباشد که معقول این است در زمان اجرا ایجاد شوند

قبلا از راهنمایی شما تشکر مینمایم

S.Azish
پنج شنبه 30 مرداد 1382, 13:39 عصر
به کد خودتون دقت کنید, مشکل در ایجاد کنترلها نیست بلکه شما دارید همه اونا رو در یکجا و روی هم چاپ میکنید و به همین خاطر من از NewPage استفاده کردم.

(سیدشریفی)
پنج شنبه 30 مرداد 1382, 16:27 عصر
آقاسعید من چون قسمتی از برنامه را در اینجا نوشته ام شما متوجه موضوع نبودید باعرض پوزش

دوباره توضیح میدهم :
موقعیت تصاویر بوسیله متغییرهای <span dir=ltr>X</span> و <span dir=ltr>Y</span> تغییر میکنند
من در بالا نیز شرح دادم که اگر کنترلها را در هنگام طراحی ایجاد کنیم برنامه بدرستی کار میکند و همه تصاویر در محلهای مورد نظر ما چاپ میشوند
من خودم نیز در این مسئله گیر کرده ام که هر خاصیت این کنترلها را میشود تغییر داد یا مثلا داخل کنترل جعبه تصویر میتوان تصویر مورد نظر را لود کرد ولی هنگاه چاپ گرفتن مثل این است که داخل جعبه تصویر خالی است و هیچ تصویری چاپ نمیشود
این را هم بگویم که در هنگام باز شدن فرم خاصیت دیداری این کنترلهای جعبه تصویر را فعال کرده و موقعیت آنها را بر روی فرم جابجا نموده و میتوان مشاهده کرد که تصاویر داخل این کنترلها لود شده اند
آیا این مشکل میتواند از خود ویندوز باشد یا از نسخه ویژوال بیسیک ؟
من از ویندوز ایکس پی و از ویژوال بیسیک 6 استفاده مینمایم
من که گیج شده ام :o :? :cry: :wink: :x

(سیدشریفی)
سه شنبه 04 شهریور 1382, 08:51 صبح
آقا سعید سلام
من ویژوال بیسیک را پاک کرده و از اول آن را نصب کردم و مشکل حل شد
من احساس میکنم ویژوال بیسک 6 در بعضی از موارد اشکال دارد مثلا وقتی کدی را به تنهایی نوشته و اجرا میکنیم خوب کار میکند ولی وقتی آن را به برنامه نوشته شده ای اضافه میکنیم در آنجا پیغام خطا میدهد
بهر حال از راهنمایی های شما تشکر مینمایم
:D