PDA

View Full Version : چه چیز هایی رو باید یاد بگیرم؟

1485159
یک شنبه 22 شهریور 1388, 00:36 صبح
سلام
من کلی گیج شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:افسرده:
نمیدونم که چی کار کنم ، خواهش مکنم که هر کی میتونه کمک کنه
اول یکم از خودم بگم:
من الان سه زبان برنامه نویسی بلدم:

دلفی(از بیست به خودم نمره 2 میدم)
سی پلاس پلاس(و سی)(از بیست به خودم نمره 0.5 میدم)
سی شارپ(از بیست به خودم نمره 0 میدم)

که از همه بیشتر دلفی رو بلدم ، چیز هایی که توی دلفی بلدم:

کلاس چیه (خیلی کم)
آشنایی با سینتکس
یکمی ترد
اشاره گر
و...(مطالب ریز و درشت)

سی پلاس پلاس هم زیاد بلد نیستم!!!!(حتی کار با ترد رو هم بلد نستم!!!!)
خودم هم امثال میرم 2 دوم دبیرستان
کلا زیاد به برنامه نویسی علاقه دارم و...
ولی من نمیتونم تصمیم بگیرم(در این مورد) ، شاید مسغره باشه ولی من واقعا نگران هستم!!!!!

چه زبانی رو واقعا ادامه بدم ؟
زبانم رو انتخاب کردم،چه چیز هایی رو یاد بگیرم؟ و چرا ؟
آخرش چی میشم؟
میدونم شاید سوال اول مسغره باشه چون خیلی روش بحث شده!!!!!!
که فکر کنم برای من زبان سی++ و یا دلفی بهتر باشه که بین این دوتا واقعا گیر کردم ، نه میتونم از دلفی دل بکنم نه میتونم از سی ++ دل بکنم ، از سی شارپ هم خوشم نمیاد .....
پس شما باید طبق نیاز من بگین که دلفی و یا سی++

حالا سوال دوم که مهمترین سوال منه نمیتونم روش تمرکز کنم ، من اومدم و زبان مورد نظرم رو انتخاب کردم حالا باید چه چیز هایی رو یاد بگیرم؟
مسلما جواب شما اینه که برو یه پروژه رو شورع ....
حالا سوال من اینه که چه پروژه ای؟ بعضی ها میاد میگن کتابخانه ، آژانس، دفتر چه تلفن و...
آخه چرا همش پروژه های تکراری؟
چقدر دیتابیس؟
حالم به هم میخوره از دیتابیس ( و به همین دلیله که هیچی از دیتابیس نمیدونم...)
حالا از پروژه که بگزریم چی رو یاد بگیرم ؟(شاید سوال خوبی نباشه ولی من نمیدونم که چی رو یاد بگیرم؟)

سوال سوم:
آخرش چی میشم؟اومدم و تمام چیز هایی رو که گفتین رو یاد گرفتم آیا اونوقت میتونم که درامدی داشته باشم؟

حالا هدف من از برنامه نویسی اینه:
بتونم گیم بسازم
البته فعلا نمیخوام تو کار سه بعدی باشم و نمیخوام که برم دنبال کتابخانه های گرافیکی!!!!!!
میخوام فقط برنامه نویسیم رو تقویت کنم!!!!!!!
ممنون از شما
خواهش میکنم که جواب بدین!!!!!!:گریه:

emadfa
یک شنبه 22 شهریور 1388, 01:39 صبح
++C
این نظر شخصی من هست.
البته Delphi هم بسیار قدرتمنده اما نظر من ++C هست!
دلو به دریا بزن و یکی رو انتخاب کن!
فقط دو جمله مهم که متخصصان مایکروسافت همیشه تاکید دارند:
1) ++C برای بچه ها نیست! ( منظور از بچه ها افراد کمک سن و سال نیست! منظور برنامه نویسان غیر حرفه ای است! )
2) ++C یک زبان قدرتمند است و قدرت مسولیت می آورد.

1485159
یک شنبه 22 شهریور 1388, 14:00 عصر
++C
این نظر شخصی من هست.
البته Delphi هم بسیار قدرتمنده اما نظر من ++C هست!
دلو به دریا بزن و یکی رو انتخاب کن!
فقط دو جمله مهم که متخصصان مایکروسافت همیشه تاکید دارند:
1) ++C برای بچه ها نیست! ( منظور از بچه ها افراد کمک سن و سال نیست! منظور برنامه نویسان غیر حرفه ای است! )
2) ++C یک زبان قدرتمند است و قدرت مسولیت می آورد.
من میخوام سی ++ و دلفی رو باهم بخونم
مشکلم اینه که نمیدونم که چه چیز هایی رو باید یاد بگیرم!!!!
یه سوال دیگه که جواب دادن بهش واجب نیست:
پایتون چطوره؟(برای گرافیک)

1485159
یک شنبه 22 شهریور 1388, 23:36 عصر
چرا کسی چیزی نمیگه؟

MIDOSE
دوشنبه 23 شهریور 1388, 00:59 صبح
چقدر حال می ده گیج ترت کنم:لبخند:

من به این اتفاق می گم اثرات پس از big bang یا به قول یکی از بچه ها سیر تکامل داروینی(ورژن 3.1 که کلن به هر چیزی که ربط نداره مربوط می شه).

من میخوام سی ++ و دلفی رو باهم بخونم
منم دوست دارم پایتون، هاسکل، رابی،رانندگی ماشین های رالی، drift زدن، اهنگری، بوکس حرفه ای و ... را یاد بگیرم ولی این دلیل بر این نمی شه همه را با هم قاطی کنم. علاقه و هدف دو تا بحث جداست پس در اینجا اول باید این دو را قاطی نکنی.

مشکلم اینه که نمیدونم که چه چیز هایی رو باید یاد بگیرم!!!!
رک می گم، اول باید یاد بگیری جو گیر نشی، هیجاناتت که مخصوصن تو این سن خیلی رخ می ده را کنترل کنی دوم از همه باید بفهمی واقعن استعدادت چیه،نه علاقت(منظورم به رشته ی تحصیلیت هم هست).

علاقه یکسری احساسات زودگذره ولی استعداد واقعیت زندگیته!من به شخصه خودم سی کارم ولی به همه پیشنهاد نمی کنم این زبان را یاد بگیرند، می دونی چرا؟ چون اگه واقعن نیاز نداشته باشی بعد از چند وقت خستت می کنه و احساس می کنی بازدهی لازمه را نداره، چون برای یک UI ساده باید به ملکوت اعلا بپیوندی:لبخند:

اونوقت میتونم که درامدی داشته باشم؟
برای این سوالت یه افرین جایزه داری:چشمک:
ببین پس فردا که بزرگتر شدی مطمئنن به پول برای مخارج زندگیت نیاز داری.این مخارج از طریق همین برنامه های تکراری بدست میاد،مسئله ی بازی سازی به این سادگی ها هم نیست.

پس شما باید طبق نیاز من بگین که دلفی و یا سی++
نه این حرف اشتباه، من نمی تونم حرفی بزنم، شاید بشه کمی از راه را نشونت داد ولی در اخر این خودت هستی که باید انتخاب کنی.

++C برای بچه ها نیست!
به شخصه با دوست عزیزم emadfa در این مورد موافقم! البته بلد بودن سی پلاس نشان از حرفه ای بودن نداره ولی یاد گرفتنش نیاز به ممارست زیادی داره(نباید زود جا بزنی) در غیر این صورت من چیزی به جز اتلاف وقت نمی بینم.

در اخر بهت پیشنهاد می کنم به جای جهش های جسته و گریخته ببینی واقعن می خوای اینده چطوری کسب در امد کنی. سی پلاس و دلفی هر دو قدرتمندند(مساوی)، ولی تنها تفاوتشون اینه که با سی پلاس می تونی برنامه های سطح کرنل بنویسی که قطعن نیازت نیست،در ضمن من دلفی را راحت تر می بینم مخصوصن به خاطر توانایی زیادش در ارتباط با فراخوانی توابع api. هر کدوم را انتخاب کردی تا اخرش برو وگرنه بعد از چند سال به قول معروف میشی همه کاره و هیچ کاره.

پایتون چطوره؟
این مسئله به خاطر سردرگمیت است که فکر کنم در اخر باعث بشه از این زمینه(برنامه نویسی) زده شی(مراقب باش).

1485159
دوشنبه 23 شهریور 1388, 14:46 عصر
خوب حالا من سی ++ رو انتخاب کردم چه چیز هاش رو یاد بگیرم؟البته با سینتکسش و مطالب اولیه آشنا هستم..)
ممنون از توضیحتون.

1485159
دوشنبه 23 شهریور 1388, 22:39 عصر
MIDOSE (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=86226) جان منظورت از جو گیر شدن چیه؟

MIDOSE
دوشنبه 23 شهریور 1388, 23:48 عصر
MIDOSE (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=86226) جان منظورت از جو گیر شدن چیه؟ ببین منظور از جوگیر شدن اینه که بر اثر صحبت های خاص دیگران طرف چیزی بری.
فرضن، من از یکی در مورد انتخاب زبان راهنمایی می خوام و اون طرف می گه:
سی پلاس خیلی قدرتمنده و هیچ زبانی به پاش نمی رسه، هر کسی نمی تونه این زبان را یاد بگیره، اون قدر قویه که می تونی باهاش یه سیستم عامل بنویسی...(جملاتی از این دست)
ببین این گونه کلمات باعث می شه من به قول معروف جوگیر بشم و بدون هیچ موقعیت سنجی برم طرف این زبان،به قول معروف شرایط محیط رو من تاثیر می ذاره.
این انتخاب در حالی است که حتی نمی دونم سیستم عامل چیه و فقط چون می شه با این زبان سیستم عامل نوشت طرفش می رم، حتی نمی دونم قدرت یعنی چی!

اگه دلیل انتخابت مشابه است بهت توصیه می کنم اصلن طرفش نری، اون نیازت(هدف) هست که معلوم می کنه باید چه زبانی را انتخاب کنی.

الان جوانی و زمان زیادی داری پس چه بهتر از این وقتی که در اختیار داری به نحو احسن استفاده کنی، نه این که چند سال وقت صرف کنی اخرش متوجه بشی که راهت اشتباه بوده.

ببین قدرت همش ارتباط با پردازنده، سرعت اجرا و ... نیست. قدرت شامل راحتی سرعت ارائه محصول هم می شه.
این که بخوایی به صرف سرعت سی پلاس و ارتباطش با سطوح پایین طرفش بری و خودت را درگیر بیت و بایت کنی(و این مسئله برات مهم نباشه) اصلن ارزش نداره براش وقت بذاری.

به عنوان نکته ی اخر:
این که یه روز شخصی مدعی برتری لینوکس از xp می شه و فرداش بر عکس یا یکی می گه فقط سی پلاس و یکی دیگه می گه فقط سی شارپ و...از این دست مسائل تو بازار(کلن جامعه) زیاد هست،این خودت هستی که باید منطقی نگاه کنی و سعی کنی تحت تاثیر حرف های کسی قرار نگیری.

پیشنهاد شخصی:
چند روزی بی خیال برنامه نویسی بشو، مخصوصن الان که فکر کنم تعیین رشته هم می خوایی بکنی(اگه اول را تموم کرده باشی). برو با خانواده و خودت بدون رودربایستی و رک در مورد ایندت فکر کن(ببین استعداد واقعیت چیه)،نه سی پلاس جایی میره نه دلفی، سعی کن الان بیشتر رو درسات تمرکز داشته باشی تا این گونه مباحث،بذار اصلن کمی استراحت کنی تا مغزت ارامش و امادگی لازم برای یک سال دیگه را پیدا کنه.(پس فردا اضطراب کنکور هم به جونت می افته)این عجله و نبود انسجام تو ذهنت داغونت می کنه.:چشمک:

موفق باشی

professional2009
سه شنبه 24 شهریور 1388, 11:37 صبح
سلام چه تاپیک خنده داریه:لبخند:
ببین فرقی نمی کنه چی کا ر می کنی.
اما دلفیو بذار کنار، حیف از سی شارپ و جاوا نیستتتتتتتتتتتتتت؟:متعجب:
اون هم بد نیست اما به روز بودن لذت خاص خودشو داره.
اگر بر دلفی مسلط هستی هر زبان دیگری رو هم با مطالعه می تونی یاد بگیری.
موفق و پیروز باشی