PDA

View Full Version : تشخیص قطع ارتباط مودم در برنامه ارسال SMS

reza6384
یک شنبه 22 شهریور 1388, 16:47 عصر
سلام.

من چون این مبحث در رابطه با برنامه نویسی هست اونرو در تالار Vb.Net مطرح کردم ، اما اونجا چون بحث تخصصیش این نیست جوابی نگرفتم ، حتما دوستانی که برای ارسال Sms برنامه نوشتن جواب این مشکل رو می دونند.

مشکل من اینه که اگر در وسط اجرای برنامه ارسال sms مودم رو از Usb جدا کنند به جای اینکه بتونم یه پیام بدم کلا یک Error با تیتر "Safe handle has been closed" میده و از برنامه خارج میشه.

دلیلش هم اینکه که میگه آبجکتی که از کلاس Io.Ports.SerialPorts ساختیم یک آبجکت Disposed شده هست.

این هم لینکی هست که مشکلم رو مطرح کردم :

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=178773

در ضمن اگر شما موقعی که دارین در Hyper Terminal از مودم استفاده می کنید کابل Usb رو قطع کنید اون متوجه میشه و دیگه نمی تونید چیزی اونجا تایپ کنید. من هم میخوام متوجه قطع شدن کابل Usb بشم ، آیا Interrupt یا Event ای وجود داره که بتونم ازش استفاده کنم ؟

noorsoft
دوشنبه 30 شهریور 1388, 04:44 صبح
شما باید از try خطاهای برنامه را چک کنید و از روی کد خطا تشخیص بدین باید پورت شما Close بشه و دیگه با پورت کار نکنید

reza6384
یک شنبه 19 مهر 1388, 18:39 عصر
شما باید از try خطاهای برنامه را چک کنید و از روی کد خطا تشخیص بدین باید پورت شما Close بشه و دیگه با پورت کار نکنید

سلام.

مشکل اینه که در این حالت وارد قسمت Try هم نمیشه ، نمی دونم چرا. کلا توی کار با پورت سریال یکی دوبار به این مشکل خوردم که وقت خطا وارد بخش Catch نمیشه ، یکی اینه ، یکی هم وقتی که پورت COM1 رو برای وجود مودم چک میکردم.