PDA

View Full Version : تعيين قيمت نرم افزار انبار محصول كارخانه با استفاده از سيستم باركد خوان

hamed_63
یک شنبه 22 شهریور 1388, 20:22 عصر
سلام به همه دوستان عزيز برنامه نويس
من مي خوام يه برنامه براي قسمت انبار محصول يك كارخانه تهيه كنم. برنامه من بايد اين ويژگي ها رو داشته باشد:

برنامه در يك نگاه :
1- اندازه گيري وزن كالا توسط ترازو و انتقال آن به فيلد مورد نظر در نرم افزار (برنامه به يك ترازوي ديجيتال متصل مي باشد تا وزن هر كالايي كه اپراتور روي ترازو قرار ميدهد را اندازه گيري كرده و در در نرم افزار ثبت نمايد.)
2- صدور باركد براي كالاهاي ثبت شده در سيستم
3- قراردادن باركد چاپ شده بر روي كالا و انتقال به انبار محصول
4- خواندن باركد بر روي كالاها توسط باركد خوان براي صدور حواله
5- ثبت كالاهاي خوانده شده و درج در فرم حواله
6- محاسبات و چاپ فرم حواله براي خروج كالا از انبار

قابليت هاي برنامه :
A: ثبت اطلاعات پايه نرم افزار
1- تعريف مشتريان
2- تعريف كاربران
3- تعيين سطوح دسترسي مختلف براي كاربران
4- تعريف كالاهاي انبار

B: محاسبه وزن و صدور باركد
1- امكان اندازه گيري و ثبت وزن هر كالا از طريق ترازوي متصل به نرم افزار (اپراتور با انتخاب كالا ابتدا كالاي مورد نظر را بر روي ترازو قرار مي دهد و وزن محاسبه شده توسط ترازو به نرم افزار منتقل شده و در فيلد مشخص شده درج مي شود. )
2- صدور و چاپ باركد براي كالاي وزن شده توسط نرم افزار (نرم افزار بر اساس شماره سريال كالا و وزن آن بار كد صادر خواهد كرد)
3- قرار دادن باركد صادر شده بر روي كالاي مورد نظر و قرار دادن آن در قسمت انبار محصول

C: صدرو حواله انبار
1- خواندن كالاهاي انبار محصول توسط باركد خوان
2- ثبت كالاهاي خوانده شده در فرم حواله انبار (مشخصات كالاي خوانده شده كه شامل نام كد كالا – نام كالا – وزن كالا و ... در فرم حواله ثبت مي شود)
3- محاسبه مجموع وزن و قيمت كالاهاي موجود در حواله
4- ثبت و چاپ حواله انبار جهت خروج كالا

ممنون مي شم كه دوستان بگن چه قيمتي رو براي اين برنامه پيشنهاد بدم؟

hamed_63
دوشنبه 23 شهریور 1388, 18:31 عصر
از دوستان كسي جواب نمي ده

mpmsoft
دوشنبه 23 شهریور 1388, 19:09 عصر
به نظر من 5 میلیون برای فروش
ماهیانه یه مبلغی برای پشتیبانی دریافت شود

hamed_63
دوشنبه 23 شهریور 1388, 22:03 عصر

ممنون از نظرتون. فكر نمي كنيد قيمتش كمي بالاست؟

zoofa
سه شنبه 24 شهریور 1388, 01:42 صبح
سلام

به نظر من بايد به جيب طرف مقابل نگاه كنيد

از همين اول قيمت كم نديد و قيمت زياد هم نديد يه چيزي بگيد كه نه سيخ بسوزه نه كباب يعني يه قيمتي كه نرم افزار از دستتون نره و ضرر هم نكنيد

hamed_63
سه شنبه 24 شهریور 1388, 09:09 صبح
سلام

از همين اول قيمت كم نديد و قيمت زياد هم نديد يه چيزي بگيد كه نه سيخ بسوزه نه كباب يعني يه قيمتي كه نرم افزار از دستتون نره و ضرر هم نكنيد

دوست عزیز حق با شماست. ولی می خوام اگه ممکنه دیگر دوستان محبت کنند تا بتونیم یه قیمت کارشناسی شده به طرف بدیم . مایلم از نظرات دیگر دوستان هم استفاده کنم.

golbafan
سه شنبه 24 شهریور 1388, 14:57 عصر
سلام
چند تا نکته رو باید رعایت کنی:

1- اینکه چند نفر-ساعت زمان برده
2- اینکه مشتریش کیه و چقدر مایه میزاره (مهم)
3- اینکه آیا نمونه اش در بازار هست یا نه و اگر هست حدود قیمت چقدره و اگر نیست مال شما چه امکانات برتری نسبت به بقیه داره

من فکر میکنم اگر نمونش توی بازار باشه حدود 1.5 میلیون و اگر نیست حدود 3 میلیون

اوبالیت به بو
سه شنبه 24 شهریور 1388, 20:59 عصر
نوشته شده توسط mpmsoft http://barnamenevis.org/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=805533#post805533)
ممنون از نظرتون. فكر نمي كنيد قيمتش كمي بالاست؟
بسيار عالي هم قيمت دادن.

اگه اينطوره بايد فروشنده ماشين هم به جيب ما نگاه كنه. املاك مسكن هم بايد به جيب ما نگاه كنه. كارخونه دار هم به جيب ما نگاه كنه.

اگر از دست بره چيزي رو از دست نداده مهم تر از همه اينكه حمالي نكرده، پس برنامه نويس فقيري نخواهد بود.

hamed_63
سه شنبه 24 شهریور 1388, 21:15 عصر
سلام
چند تا نکته رو باید رعایت کنی:

1- اینکه چند نفر-ساعت زمان برده
2- اینکه مشتریش کیه و چقدر مایه میزاره (مهم)
3- اینکه آیا نمونه اش در بازار هست یا نه و اگر هست حدود قیمت چقدره و اگر نیست مال شما چه امکانات برتری نسبت به بقیه داره

من فکر میکنم اگر نمونش توی بازار باشه حدود 1.5 میلیون و اگر نیست حدود 3 میلیون

با تشكر از آقاي گلبافان
بله من هم خودم دنبال اين هستم تا بتونم قيمت مشابه اين برنامه رو به دست بيارم. ولي به نظرم قيمت شما منطقي تر به نظر مي ياد
بازم از بقيه دوستان مي خوام تا نظرشونو اعلام كنند

مهران موسوی
سه شنبه 24 شهریور 1388, 21:38 عصر
بسيار عالي هم قيمت دادن.

اگه اينطوره بايد فروشنده ماشين هم به جيب ما نگاه كنه. املاك مسكن هم بايد به جيب ما نگاه كنه. كارخونه دار هم به جيب ما نگاه كنه.

اگر از دست بره چيزي رو از دست نداده مهم تر از همه اينكه حمالي نكرده، پس برنامه نويس فقيري نخواهد بود.

نظر شما واقعا قابل تحسین هست . نمیدونم تا کی این بچه ها میخوان برنامه نوسیی که بعضی وقتا ممکن باعث بشه از خواب شبمون و غذا خوردن به موقع بزنیم و با چشم خسته پشت سیستم بشینیم و 24 ساعته روی پروژه کار کنیم بی ارزش کنن !!!

اونایی که این کار رو میکنن چوبش رو به موقش میخورن . الان تازه کارن بدنشون داغه نمیدونن دارن جوونیشون رو پای این کار میدن . بعدها میفهمین که اگه اینجوری پیش برین در امدتون از یک کارگر روز مزد هم کمتر خواهد بود . :اشتباه:

دوست عزیز بر اساس شرایط مشتریت قیمت بهش بگو ولی از 2 میلیون کمتر ندی بهتره . خود دانی .

یا حق ...

zoofa
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 00:07 صبح
بسيار عالي هم قيمت دادن.

دوست عزيز من نگفتم كه مفتي انجام بده
من گفتم الكي يك قيمتي نپرونه كه كارفرما پيشمون شه از نوشتن نرم افزار و به نظر من 4 - 5 تومان قيمت خوبيه + هزينه پشتيباني سالانه جدا

نظر شما واقعا قابل تحسین هست . نمیدونم تا کی این بچه ها میخوان برنامه نوسیی که بعضی وقتا ممکن باعث بشه از خواب شبمون و غذا خوردن به موقع بزنیم و با چشم خسته پشت سیستم بشینیم و 24 ساعته روی پروژه کار کنیم بی ارزش کنن !!!

اونایی که این کار رو میکنن چوبش رو به موقش میخورن . الان تازه کارن بدنشون داغه نمیدونن دارن جوونیشون رو پای این کار میدن . بعدها میفهمین که اگه اینجوری پیش برین در امدتون از یک کارگر روز مزد هم کمتر خواهد بود . :اشتباه:

یا حق ...

منم با شما موافقم قبول كردن يك كار با قيمت كم نه تنها ظلم به خود بلكه ظلم به ديگران هم هست چون باعث خراب شدن بازار مي شه

hamed_63
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 10:24 صبح
با تشکر از همه دوستان
واقعا دلسوزانه نظر دادید و کاملا هم به شما حق می دم. درسته اگه برنامه از دست بره چیزی رو از دست نمی دم. اما به نظر من برای برنامه نویسی که تازه شروع به کار کرده و نیاز داره تا یه رزومه خوب جمع کنه، یه مقدار هم باید با مشتری کنار بیاد تا خودشو جا بندازه.
اما بعد از اینکه توی بازار شناخته بشی حالا این شما هستی که قیمت آخر رو تعیین می کنی و مشتری شما یا قبول می کنه و یا نمی کنه.

hamed_63
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 10:48 صبح
جناب Mehran ممنون از نظرتون
من یه توضیح کلی دادم. درسته که در ابتدا ممکنه یه مقدار قیمت کمی بدی. اما برای کسی که تازه کاره و می خواد یه رزومه خوب جمع کنه، باید حرفش یک کلام باشه ؟ آیا نباید در ابتدا یه مقدار هم به مشتری فکر کرد ؟
به نظر من بعد از اینکه شما سابقه خوبی پیدا کردید و جا افتادید ، حالا این تو هستی که قیمت آخر رو تعیین می کنی و بر اساس تجربه و سابقه ای هم که داری ، مشتری ها خیلی بیشتر بهت اعتماد می کنند و حاضرند قیمت شمارو قبول کنند.
اما اینو هم بگم که اگه بخوای قیمت خیلی پایین هم بدی در درجه اول به خودت ظلم کردی.

saleh_fartash
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 05:55 صبح
دوست عزیز من باقیمت 2-2.5 موافقم.همچنین بعد از اینکه کارتون به امید خدا به نتیجه رسید مشخصات نرمافزار و درصورت امکان تصویر محیطبرنامه در فایل فشرده و قیمت تمام شده و لینک این تاپیک را در امضای من قرار دهید تا بعد از این دوستانی که سوال دارن را به این بخش بفرستیم.
با تشکر

hamed_63
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 09:43 صبح
دوست عزیز من باقیمت 2-2.5 موافقم.همچنین بعد از اینکه کارتون به امید خدا به نتیجه رسید مشخصات نرمافزار و درصورت امکان تصویر محیطبرنامه در فایل فشرده و قیمت تمام شده و لینک این تاپیک را در امضای من قرار دهید تا بعد از این دوستانی که سوال دارن را به این بخش بفرستیم.
با تشکر

جناب فرتاش عزیز سلام
با تشکر از شما
به امید خدا اگه کار به نتیجه برسه، حتما این کارو خواهم کرد.

hamidinejad
دوشنبه 30 شهریور 1388, 10:27 صبح
اين برنامه 4 تومن بيشتر نمي ارزه در ضمن به جيب طرف هم نگاه نكنيد مگه اين پولها خوردن داره مگه ميشه بگيم طرف مايه داره پژو 14 تومني 30 تومن بهش بديم اگه طرف اينكاره باشه از چند تا شركت قيمت مي گيره

hamed_63
پنج شنبه 02 مهر 1388, 17:27 عصر
با تشکر از همه دوستان عزیز
دوستان خواستم بدونم که اگه همین برنامه رو بخواهم به عنوان یک محصول نرم افزاری به چند تا شرکت مشابه بفروشم ، چه قدر واسش قیمت تعیین کنم؟

hamidinejad
پنج شنبه 02 مهر 1388, 18:08 عصر
قیمتی بین 700 تا 1 میلیون تومن

hamed_63
یک شنبه 05 مهر 1388, 13:11 عصر
دوستان دیگه کسی نظره دیگه ای نداره که بگه. قیمت نرم افزار برای چندتا شرکت حدودا چقدر می ارزه؟

arminnnnnnnn
سه شنبه 19 آبان 1388, 15:36 عصر
اقا حامد سلام نرم افزاری که شما میگی همون نرم افزار حسابداری هلو میشه قیمتش هم 130.000 تومنه خودم میخواستم واسه کتابفروشیم بخرم گرون بود
حالا اگه کسی یه بارکد خوان مجانی میشناسه یه گوشه چشمی به ما بکنه والا کتابفروشی سود نداره

arminnnnnnnn
سه شنبه 19 آبان 1388, 15:43 عصر
اقا حامد سلام نرم افزاری که شما میگی همون نرم افزار حسابداری هلو میشه قیمتش هم 130.000 تومنه خودم میخواستم واسه کتابفروشیم بخرم گرون بود

حالا اگه کسی یه بارکد خوان مجانی میشناسه یه گوشه چشمی به ما بکنه والا کتابفروشی سود نداره