PDA

View Full Version : سوال: مشکل در بازیابی از database

narges68
یک شنبه 22 شهریور 1388, 20:46 عصر
وقتی از دیتابیس سلکت میکنم با اینکه فرمت فایلم رو یوتی اف گذاشتم ولی وقتی چاپ میکنم به صورت علامت سوال داده ها رو چاپ میکند. فرمت دیتابیس هم یوتی اف است.اگه کسی میدونه چرا کمک کنه.

narges68
جمعه 27 شهریور 1388, 10:07 صبح
این کار رو امتحان کردم یه سری کلمه های اینجوری چاپ میکنه:
علیعباس ØµØ¯ÛŒÙ‚Ù‡Ù…Ø±Ø¶ÛŒÙ‡Ø§Ø ¨ÙˆØ§Ù„فضلسعیده †Ø¬Ù…Ù‡Ø§Ù…ÛŒØ¯ÙØ±ÙˆØ Ø´Ø±Ú©Øª آب Ùˆ فاضلاب استان یزدشرکت ارتباطات سیارشرکت توزیع نیروی برق استان یزدشرکت گاز استان یزدشرکت مخابرات استان یزد

مشکل از چیه؟

__ziXet__
جمعه 27 شهریور 1388, 10:17 صبح
این کار رو امتحان کردم یه سری کلمه های اینجوری چاپ میکنه:
علیعباس ØµØ¯ÛŒÙ‚Ù‡Ù…Ø±Ø¶ÛŒÙ‡Ø§Ø ¨ÙˆØ§Ù„فضلسعیده †Ø¬Ù…Ù‡Ø§Ù…ÛŒØ¯ÙØ±ÙˆØ Ø´Ø±Ú©Øª آب Ùˆ فاضلاب استان یزدشرکت ارتباطات سیارشرکت توزیع نیروی برق استان یزدشرکت گاز استان یزدشرکت مخابرات استان یزد

مشکل از چیه؟
مشکل از انکدینگ صفحه هست!
متا تگ utf-8 رو در صفحه بذارید

afi_program
جمعه 27 شهریور 1388, 13:37 عصر
منم این مشکل را پیدا کردم ولی تمام چیزهایی که گفتین را رعایت کردم به طوری که درست کار میکرد اما چند وقته درست کار نمیکنه!!!لطفا کمک کنین

alihoseini
جمعه 27 شهریور 1388, 15:42 عصر
ميتونه يكي از مشكلات زير وجود داشته باشه

اطلاعات با كاراكترست اشتباه تو ديتابيس اضافه شده
فرضاً كاراكترست جدول شما utf8 هست ولي اطلاعات بصورت latin1 در آن ثبت شده يا هر كاراكترست ديگه . براي جلوگيري از اين مشكل هم بايد فايلي كه اطلاعات از طريق اون اضافه ميشه داراي كاراكترست utf8 باشه و هم كانكشن جاري شما به ديتا بيس utf8 باشه (set names utf8) و هم متاتگ صفحه جاري براي اضافه كردن اطلاعات utf8 باشه

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

اطلاعات درست ثبت شده ولي به اشتباه نمايش داده ميشود كه مثل حالت اول هر سه مورد فوق بايد در موردش درست باشه يعني فايلي كه اطلاعات از طريق اون نمايش داده ميشه داراي كاراكترست utf8 باشه و هم كانكشن جاري شما به ديتا بيس utf8 باشه (set names utf8) و هم متاتگ صفحه جاري براي نمايش اطلاعات utf8 باشه

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />