PDA

View Full Version : سوال: از بین رفتن بی دلیل session

leilaaaaa
دوشنبه 23 شهریور 1388, 03:43 صبح
سلام دوستان
درباره مشکلی که دارم کلی تو سایت سرچ کردم اما بازم نفهمیدم باید چه کار کنم!!!!:ناراحت:
من تو سایتی که طراحی کردم از session برای لاگین کاربران استفاده کردم مشکل اینجاست که این session ها بعد از مدتی از بین میرن مثلا یه مدت که تو سایت کلیک نشه یا شایدم به این ربط نداشته باشه . و بعد از از بین رفتنشون هم به صفحه error می پره و خلاصه حالمو می گیره !!:عصبانی++:
این مشکل هم اتفاقی هست . یعنی اگر یه بار دیگه برنامه رو اجرا کنم و همون کارهایی که دفعه قبل کردمو بکنم ممکنه session از بین نره و خطا نده.
در ضمن مطمئنا به خاطر time out شدن هم نیست.
لطفا برای حل این مشکل راهنماییم کنید
مرسی

alireza_s_84
دوشنبه 23 شهریور 1388, 04:48 صبح
دوست عزیز شما کدت رو بذار تا بچه ها نظر بدن
موفق باشید
alireza_s_84@yahoo.com

hassanf
دوشنبه 23 شهریور 1388, 16:09 عصر
سلام
تغییرات زیر رو تو WenConfig انجام بده:

<sessionState mode="StateServer" timeout="20" ></sessionState>

اگه درست نشد، مشکل از سروره. با جایی که ازش هاست گرفتی تماس بگیر.

Alireza Orumand
دوشنبه 23 شهریور 1388, 16:41 عصر
سلام
مشکل دقیقا همون چیزی هست که خودت گفتی. یعنی بعد از مدتی که کاربر کاری انجام نده در هر صورت session expireمیشه و خالی میشه.
اما دلیل اینکه به صفحه خطار میره اینه که احتمالا شما میخای مقدار رو از session بخونی در صورتی که expire شده و دیگه وجود خارجی نداره. به همین دلیل در برنامه exeption ایجاد میشه و شما به صفحه خطا فرستاده میشید.
راه حلش اینه که هرجا خواستی از این session استفاده کنید اول تست کنید که مقدارش مخالف null باشه و اگر null بود به صفحه login بفرستیدش تا مجددا لاگین کنن.
موفق باشید.

aminkk
دوشنبه 23 شهریور 1388, 23:17 عصر
راه حلش اینه که هرجا خواستی از این session استفاده کنید اول تست کنید که مقدارش مخالف null باشه و اگر null بود به صفحه login بفرستیدش تا مجددا لاگین کنن.
ايا شرطش اينوري ميشه؟؟؟؟

if (session["key"]!=null)
//code