PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل در مقدار دهی اولیه دادن يك متن برای یک Edit Control :

amin-z
دوشنبه 23 شهریور 1388, 14:55 عصر
سلام به همه

من بعد از اینکه برای یکEdit Control متغیر تعریف كردم موقع مقدار دهی اولیه دادن يك متن بهEdit Control با ارور زیر مواجه مي شوم .

error C2679: binary '=' : no operator found which takes a right-hand operand of type 'const char [6]' or there is no acceptable conversion

در msdn نوشته :
To use the operator, you must overload it for the specified type or define a conversion to a type for which the operator is defined.
ولي من متا سفانه منظورش را نمي فهمم.:ناراحت: اگه شما مي فهمي مشكل چيه لطفا بفرماييد .

عكس ارور در ضميمه است .

mehdi.mousavi
دوشنبه 23 شهریور 1388, 16:02 عصر
سلام به همه

من بعد از اینکه برای یکEdit Control متغیر تعریف كردم موقع مقدار دهی اولیه دادن يك متن بهEdit Control با ارور زیر مواجه مي شوم .

error C2679: binary '=' : no operator found which takes a right-hand operand of type 'const char [6]' or there is no acceptable conversion

در msdn نوشته :
To use the operator, you must overload it for the specified type or define a conversion to a type for which the operator is defined.
ولي من متا سفانه منظورش را نمي فهمم.:ناراحت: اگه شما مي فهمي مشكل چيه لطفا بفرماييد .

عكس ارور در ضميمه است .

سلام.
اگر متغیر مزبور رو از نوع CEdit تعریف کرده‌اید، باید از SwtWindowText برای Set کردن مقدار کنترل استفاده کنید:

m_ctrlTextBox.SetWindowText(_T("Whatever text goes here"));

پاورقی: روش دیگه Set کردن مقدار مزبور، Bind کردن یک CString به CEdit Control و استفاده از متود UpdateData با پارامتر FALSE هستش.

amin-z
سه شنبه 24 شهریور 1388, 03:48 صبح
سلام
خيلي ممنونم "mehdi6755" ، با روش اول مشكل حل شد , لطفا روش دوم " Bind کردن یک CString به CEdit Control و استفاده از متود UpdateData با پارامتر FALSE" را هم توضيح بدين .

موفق باشيد

A_Salimi
سه شنبه 24 شهریور 1388, 09:27 صبح
لطفا روش دوم " Bind کردن یک CString به CEdit Control و استفاده از متود UpdateData با پارامتر FALSE" را هم توضيح بدين .

منظور اينه كه شما يك متغير CString را به Edit Control نسبت دهيد. (با كليك راست روي آن و انتخاب گزينه Add و سپس Variable) .

اگر بخواهيد با اجراي برنامه مقدار اوليه داده شود مي توانيد در همان سازنده كلاس مقدار اوليه بدهيد.

UpdateData با پارامتر FALSE هم باعث نمايش متن موجود در رشته درون باكس ويرايشي ميشود.