PDA

View Full Version : كندي برنامه در خواندن اطلاعات ديتابيس

afshin61
دوشنبه 23 شهریور 1388, 15:25 عصر
سلام

من يك برنامه براي يكي از سازمانهاي دولتي نوشتم كه با استفاده از VB.NET 2008 و از طريق linQ به ديتابيس SQL Server 2000 متصل ميشه ... برنامه هم به صورت شبكه اي كار ميكنه .... از طريق ConnectionString !!!!!
مشكل من اينه كه وقتي از طريق يكي از كامپيوترهاي توي شبكه -- كه به ديتابيس روي Server متصل ميشه -- وارد برنامه ميشم در اولين بار بازيابي يكي از جدولها از بانك سيستم خيلي كند عمل ميكنه ( حدود 30 ثانيه ) - فرقي هم نميكنه كه چه جدولي رو اول بخوني ! - ولي بعد از آن و در اتصالهاي بعدي برنامه به ديتابيس خيلي سريع كار ميكنه .....
و تا وقتي برنامه بسته نشده سريع كار ميكنه .....

در ضمن برنامه در اتصال Local به ديتابيس هيچ مشكلي نداره .... و از همون اول سريع به بانك وصل ميشه ....
ميخواستم بدونم كسي تا به حال به اين مشكل بر خورده ؟؟
آيا اين موضوع طبيعي هست و آيا راه حلي براي كند بودن اولين اتصال وجود داره ؟؟؟

لطفا" تجربتون رو به كمك من بفرستيد .....

راستي اين هم رشته اتصال به بانك مورد استفاده من :

"Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=DBSazman;Data Source=SERVER;timeout = 50;"

afshin61
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 06:24 صبح
كسي نميتونه كمكم كنه ؟؟؟

sh2007
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 09:04 صبح
فكر كنم اين قضيه مربوط به insialising برنامه مي باشد كه برنامه براي بر اول توي حافظه مقيم مي شود و بعد اگه اونو اجرا كني سريع اجرا مي شه يه برنامه ديگه من خارج از شبكه نوشتم و تقريبا همينطوريه براي بار دوم سريع اجرا مي شه پس اين فقط مربوط به اينشيالايزينگ ميباشد

afshin61
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 10:01 صبح
دوست عزيز اين كندي مربوط به insialising نيست .... چون برنامه من در حالت Local اين مشكل رو نداره و حتي برنامه روي كامپيوتر server كه ديتابيس روي اون قرار داره هم خيلي سريع اطلاعات رو مياره _ حتي در اولين ارتباط با ديتابيس !!! _

من برنامه رو هم روي كامپيوتر هاي دگر كه اطلاعات رو از Server ميخوندن هم Trace كردم كندي دقيقا" مربوط به اولين باريه كه برنامه به ديتابيس راه دور وصل ميشه و داده ها رو ميخواد كه بخونه !!! اونم تا وقتي برنامه رو نبستم در ادامه كار با ديتابيس هيچ كندي وجود نداره ....

من ميخوام بدونم اين كندي به چه دليله ؟؟؟ و از طرف كيه ؟ ---> ديتابيس سرور يا موتور ديتابيس روي كامپيوتر Client و يا به دليل شناسايي اوليه كلاينت توسط سرور و يا ......

كسي برنامه شبكه اي ننوشته ؟؟؟ با همچين مشكلي مواجه نشديد ؟؟؟