PDA

View Full Version : سوال: فیلد از نوع تکست کمتر از 3 حرف قبول نکند

mortezamhd
دوشنبه 23 شهریور 1388, 16:48 عصر
سلام

من زیاد به اکسس وارد نیستم و حالا میخوام تو جدول هام وقتی که یک فیلد تعریف میکنم (از نوع تکست ) در قسمت Validation Rule بیام بگم که تکستی که از کاربر میگیری نباید کمتر از سه حرف باشه خوب حالا باید چکار کنم ؟

مرسی

مهدی قربانی
سه شنبه 24 شهریور 1388, 07:39 صبح
سلام
شما بايد از Input Mask استفاده كنيد ، در اين خصوصيت 3 حرف LLL قرار بديد تا كاربر موظف به ورود 3 كاراكتر باشه

mortezamhd
سه شنبه 24 شهریور 1388, 13:10 عصر
مرسی از راهنماییتون
خوب اگر بخوام پیغام اخطار بده ( در صورت وارد کردن کمتر از سه حرف ) چکار باید کرد ؟

مهدی قربانی
سه شنبه 24 شهریور 1388, 13:43 عصر
خود اين خصوصيت در صورت عدم رعايت محدوديت تعيين شده توسط كاربر اقدام به صدور پيغام مي كنه (زماني كه شما فيلد رو ترك مي كنيد )

nabeel
سه شنبه 24 شهریور 1388, 16:12 عصر
سلام
به نظر میاد ایده استفاده از InputMask چندان درست نباشه ! البته اگه فرض زیر رو در نظر بگیریم

تکستی که از کاربر میگیری نباید کمتر از سه حرف باشه
استفاده از InputMask کاربر رو مقید به تعداد کاراکتر مشخص میکنه ( در اینجا سه عدد ) ,نه بیشتر و نه کمتر
ظاهراً سئوال محدودیتی بالایی رو در بر نداشته , اگر داشته ,باید از تابع Len استفاده بشه

موفق باشید

mortezamhd
سه شنبه 24 شهریور 1388, 16:58 عصر
مهدی قربانی (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=35416):
دوباره مرسی از جوابتون

من میخوام کاربر نتونه کمتر از 3 حرف وارد کنه و بیشتر از 3 حرف رو کاری نداشته باشه . این پوت ماسک که شما میگین کاربرو محدود میکنه فقط به وارد کردن 3 حرف درسته ؟ (من میخوام بیشتر از 3 حرفرو هم قبول کنه )

mortezamhd
سه شنبه 24 شهریور 1388, 17:03 عصر
nabeel (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=85795) :
سلام
من تازه پستتونو دیدم . مرسی
من هم همین نظر داشتم
میشه پروژه آپ کنید من دیر میگیرم :قهقهه:

mjShojaei
سه شنبه 24 شهریور 1388, 17:46 عصر
دوست عزیز سلام
برای این که کاریر از سه حرف بیشتر وارد کنه.
در Validation Rule فیلد مورد نظر عبارت داخل پرانتز رو بذار (>LLL).
و برای نوشتن پیام خطا از Validation Text استفاده کن.
موفق باشی

dadsara
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 09:01 صبح
من میخوام کاربر نتونه کمتر از 3 حرف وارد کنه و بیشتر از 3 حرف رو کاری نداشته باشه . این پوت ماسک که شما میگین کاربرو محدود میکنه فقط به وارد کردن 3 حرف درسته ؟ (من میخوام بیشتر از 3 حرفرو هم قبول کنه )

سلام
دوست عزیز این نمونه را ببینید در فرم 1 مقدار خود را در تکست0 کنترل کنید