PDA

View Full Version : سوال: چسباندن دو تکست در یک تکست و ...

mortezamhd
دوشنبه 23 شهریور 1388, 16:49 عصر
دوباره سلام

توی فرمم دوتا تکست دارم که یکیش نام و دیگری نام خانوادگی هست حالا اومدم این دو تا تکس رو به هم توی یک تکست دیگه چسبوندم ("نام" فاصله " نام خانوادگی") خوب حالا میخوام وقتی کاربر داره یک مقدار جدید وارد میکنه بیاد توی همون تکستی که "نام" فاصله " نام خانوادگی" هست باید اطلاعات رو وارد کنه ولی به صورتی که نام بره تو فیلد نام ذخیره شه و نام خانوادگی هم توی فیلد خودش (فاصله جداساز هست) خوب دوستان حالا باید چکار کنم ؟؟؟

چقدر زیاد شد . ببخشید

پیشاپیش ممنون:قلب::چشمک:

nabeel
دوشنبه 23 شهریور 1388, 18:55 عصر
سلام
کاری نمیشه کرد و احتمال روی دادن موارد نقض زیاده .
متاسفانه نحوه ترکیب اسامی در فارسی به گونه ای هستش که فاصله معیار مناسبی برای تفکیک و تشخیص نام و نام خانوادگی نیست و به مشکل بر میخورید

موفق باشید

dadsara
سه شنبه 24 شهریور 1388, 08:56 صبح
سلام
بجای فاصله اگر بتونی از خط تیره استفاده کنی و بگی هرجا به خط تیره رسیده نام می باشد و آنرا داخل فیلد نام بریز و باقی را در نام خانوادگی

mortezamhd
سه شنبه 24 شهریور 1388, 13:07 عصر
مرسی از دو دوست عزیز
آخه این سوال کشوری نهمین دوره مسابقات ملی مهارته (World Skills) یعنی با فاصله هیچ راهی نداره
با خط تیره چجوری میشه ؟ بیزحمت فایل آپ کنید

msm111
سه شنبه 24 شهریور 1388, 13:30 عصر
ُسلام
در build تکس باکس در فرم و یا در فیلد کوئری مانند زیر بنویس
[اسم فیلد نام] & " " & [اسم فیلد نام خانوادگی]

mortezamhd
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 15:57 عصر
دوستان برای ذخیره میشه یک فایل آپ کنین؟

mortezamhd
جمعه 27 شهریور 1388, 02:01 صبح
دوستا گرامی میشه یک پروژه برام آپ کنید ؟؟؟؟؟؟
من منتظرماااااا:تشویق:

nabeel
شنبه 28 شهریور 1388, 23:15 عصر
ضمن سلام

یه نمونه فایل بر اساس جدا کننده "-" که شما میتونید اون رو به جدا کننده دلخواه خودتون تغییر بدید

37183

ولیکن در خصوص World Skills , تصور میکنیم سئوالات بر مبنای الگوی های انگلیسی مطرح میشه

به طور مثال نمیخوان از شما که نام و نام خانوادگی این آقا رو از هم جدا کنید

حاج سید حسین کربلایی اصل پشت کوهی جیرندهی !!
خدا شاهده اینجور اسم گذاری فقط و فقط در ایران دیده میشه و بس , این اسم واقعاً وجود داره و خودم باهاش برخورد کردم , این اسم برای تفکیک نیاز به یه الگوریتم انحصاری داره ( من که نفهیدم کربلایی جزو فامیلیش بود یا بابت رفتنش به کربلا بهش میگفتن کربلایی !!!؟ )

موفق باشید

mortezamhd
یک شنبه 29 شهریور 1388, 02:12 صبح
Nabeel :
اول : مرسی از جوابت
دوم : درست میگی Worlskills با زبان انگلیسی کار داره ولی این جدا سازو بر حب فاصله داره که من اومدم یک حلقه for گذاشتم بعد قبل فاصله رو توی یک متغیر و ... (البته من فایل شمارو هنوز ندیدم )
سوم : درمورد فامیلی که مثال زدی :لبخند: واقعا این درسته
باز هم ممنون از توجهت
موفق باشی