PDA

View Full Version : حرفه ای: Manam Snippet Maker ( دانلود کنین )

alimanam
سه شنبه 24 شهریور 1388, 01:13 صبح
با عرض سلام

این ابزار رو برای راحتی هرچه بیشتر و صرفه جویی در وفت نوشتم امیدوارم که مورد استفاده دوستان قرار بگیره . اگه سوالی بود در همین تاپیک بزارین تا بقیه دوستان هم بهرمندشن .

- فایل آپدیت شد ( 24-06-1388 ساعت 18:05 )

http://img178.imageshack.us/img178/1131/manamsnippermaker.gif

یا علی

Hesamzadeh
سه شنبه 24 شهریور 1388, 14:14 عصر
با تشکر از شما
در تب سوم کدنویسی هنگامی که Reference رو اضافه میکنیم حالا اگر دکمه Remove را کلیک کنید برنامه ارور میدهد:
invalid Argument=value of '-1' is not valid for index

maXXis
سه شنبه 24 شهریور 1388, 15:06 عصر
این ابزار چی کار میکنه.:متفکر:. یک توضیح کوچک و کامل بده خیلی عالی میشه.

alimanam
سه شنبه 24 شهریور 1388, 17:55 عصر
با تشکر از شما
در تب سوم کدنویسی هنگامی که Reference رو اضافه میکنیم حالا اگر دکمه Remove را کلیک کنید برنامه ارور میدهد:
invalid Argument=value of '-1' is not valid for index

با سلام

ابتدا معذرت خواهی بابت Bug و در ادامه :

از اینکه Bug رو گزارش کردین ممنونم . فایل رو آپدیت کردم هم این مشکل و هم یکی دوتا Bug کوچولوی دیگه رو رفع کردم می تونین دوباره دانلود کنین . مرسی و یا علی

alimanam
سه شنبه 24 شهریور 1388, 18:08 عصر
با سلامی 2 باره

از دوستانی که زحمت کشیدن و دانلود کردن هیچکدوم نظری پیشنهادی انتقادی نداره ! خواهش کارتون فقط دانلود خشک خالی نباشه !!! ( حالا تشکر جای خود داره )

alimanam
سه شنبه 24 شهریور 1388, 23:27 عصر
این ابزار چی کار میکنه.:متفکر:. یک توضیح کوچک و کامل بده خیلی عالی میشه.

با سلام به شما دوست عزیز

این ابزار کارش اینه که شما در ابتدا میای و کدهای رو که می دونی زیاد ازشون در پروژه هات استفاده می کنی مثل Calss ها و Modual ها , یا بعضی از توابع و متددهایی که مصارف زیادی در پروژه های مختلف دارن رو می نویسی یا Copy & Paste می کنی . حالا اگه باید Reference یا Import هم وارد بشه در قسمتهایی که به همین منظور طراحی شده وارد می کنی . در ادامه ( تب ویژگیها ) عنوان - نام خودت ( اختیاری ) - کلید میانبر ( Shortcut ) - و توضیحاتی در مورد نحوه عملکرد و کارایی کدهایی که در قسمت کدنویسی ( تب کدنویسی ) نوشتی رو وارد می کنی .

درآخر هم باید مسیر ذخیره سازی فایل Snippet رو انتخاب کنی و بر روی دکمه ذخیره کلیک کنی .

استفاده کردن از فایل Snippet :

برروی منوی Tools و بعد روی گزینه Code Snippets Manager کلیک کن

http://img294.imageshack.us/img294/2879/111sm.png

یک پنجره باز میشه بر روی دکمه Import کلیک کن و فایلی رو که ساختی رو انتخاب کن .

http://img225.imageshack.us/img225/1188/222k.png

بعد از انتخاب کردن اون وی بی بهت اعلام می کنه که در چه پوشه ایی این فایل رو نمایش بده بعد از انتخاب پایان این مرحله و با رفتن به مسیر فایل ( انتخاب کردن اون از پوشه ) اطلاعات کلی اون فایل رو مثل تصویر زیر می بینی حالا در قسمت Shortcut وکپی کردن اون می تونی وارد محیط کدنویسی وی بی دات نت بشی و در جایی که به اون کد نیاز داری کلمه Shortcut رو Paste کنی بعد نشانه گر موس رو در آخر اون شورتکات قرار بده و کلید Tab رو فشار بده می بینی که کل اون کدهایی که در برنامه Manam Snippet Maker نوشتی به برنامه اضافه میشه .

http://img81.imageshack.us/img81/6048/333g.png

http://img233.imageshack.us/img233/6403/444i.png

با این ابزار مفید شما می تونین به راحتی تمامی کلاس ها , ماژول ها و... خودتون رو به شکل خیلی ساده و مرتب به صورت فایلهای مجزا و مشخص دربیارین و هم خودتون و هم دوستان رو بهرمند کنین . من که خیلی ازش استفاده می کنم . و همه کلاس ها و ماژول های مفیدم رو تبدیل کردم به فایل های Snippet تا با یه فشار Tab ساده تمامی کدهای درونش رو بریزم تو رویداد مورد نظرم .

من ابزار مشابه و فارسی در این زمینه ندیدم به همین خاطر به فکرم رسید که خودم آستین بالا زدم و نتیجه اش رو هم دراختیار دوستان گذاشتم . امیدوارم که مثرثمر واقع شده باشه .

یا علی

ali.hojjati
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 22:46 عصر
با سلامی 2 باره

از دوستانی که زحمت کشیدن و دانلود کردن هیچکدوم نظری پیشنهادی انتقادی نداره ! خواهش کارتون فقط دانلود خشک خالی نباشه !!! ( حالا تشکر جای خود داره )

با سلام خدمت شما. ابزار جالبی بود. ولی به نظر من برای راحتی کار ریفرنس ها و امپورت های مهم را به صورت لیست در اختیار کاربر قرار بده. با استفاده از کومبو باکس یا لیست باکس که کاربر بیشتر انتخاب داشته باشه تا تایپ کد.
باز هم دستت بابت نوشتن این برنامه درد نکنه. انشاء الله تا چند وقت دیگه یه برنامه دمو از کار خودم بر باره کار با کد های بانک اطلاعاتی اکسس می گذارم که برق از سر همه بپره. چون خودم طرف دار برنامه های کار راحت کنم. بازم مرسی (سپاس خودمون بهتره).
یا علی

alimanam
شنبه 28 شهریور 1388, 00:51 صبح
به نظر من برای راحتی کار ریفرنس ها و امپورت های مهم را به صورت لیست در اختیار کاربر قرار بده. با استفاده از کومبو باکس یا لیست باکس که کاربر بیشتر انتخاب داشته باشه تا تایپ کد.
یا علی

با سلام به شما دوست عزیز

بله کاملاً باهاتون موافقم ایی شالله کاملترش می کنم .

یا علی

mahdi1373
شنبه 28 شهریور 1388, 02:19 صبح
سلام
من برنامه تون رو دانلود کردم، خیلی خوب بود.
خسته نباشید.

galaxy1985
چهارشنبه 01 مهر 1388, 14:59 عصر
سلام
از بابت برنامه تون ممنون ولي اگر مثل snippet هاي خود vs بياد روي نام ها و نوع ها highlight كنه و تغيير ها را اعمال كنه،خيلي بهتره!
ممنون

alimanam
چهارشنبه 01 مهر 1388, 19:56 عصر
سلام
از بابت برنامه تون ممنون ولي اگر مثل snippet هاي خود vs بياد روي نام ها و نوع ها highlight كنه و تغيير ها را اعمال كنه،خيلي بهتره!
ممنون

با سلام به شما دوست عزیز

از پیشنهاد خوبتون تشکر می کنم . حتماً این بخش رو بهش اضافه می کنم .

یا علی

Hossis
جمعه 03 مهر 1388, 10:30 صبح
یک سؤال نیمه مرتبط
شما فایل xml رو چجوری می نویسید ؟ منظورم همین خروجی اسنیپت هست که به صورت فایل اکس ام ال در میاد؟ من که به صورت متنی می نویسم یعنی از خط اول،‌متن های ثابت رو اضافه می کنم و متن متغیر رو از کاربر گرفته و به اون اضافه می کنم ولی فکر کنم راه بهتری باشه
من به این روش کار می کنم

dim str as string
str="<?xml version=""1.0"" encoding="utf-8" ?> " & vbnewline & "<CodeSnippets xmlns="
str &="http://schemas.microsoft.com/VisualStudio/2005/CodeSnippet
...
str &="<titl>" & snpTitle & "</Title>"
...

حتما واضح هست ولی باید راه بهتری باشه

alimanam
جمعه 03 مهر 1388, 11:39 صبح
با سلام به شما دوست عزیز

تقریباً بله من از کدهای زیر استفاده کردم .

FileStream
StreamWriter

به این صورت که خط به خط فایل XML خروجی رو شبیه سازی کردم . یا علی

Hossein Bazyan
جمعه 03 مهر 1388, 13:37 عصر
سلام

Snippet ها دستیارهای خوبی برای برنامه نویس هستند و استفاده از انها برای کد نویسی سریع خیلی لازمه.
برنامه شما هم خوب بود اما پیشنهاد میکنم در تب کد نویسی Snippet بجای textbox از richtextbox یا کامپوننتهای دیگری استفاده کنید تا کلمات کلیدی را به شکل متمایز نمایش بدهد دقیقا مانند Snippet maker خود مایکروسافت.
من برای جایی که کار میکنم یک Snippet maker نوشتم که هم ایحاد میکنه و هم ویرایش برای محیطهای وی بی و سی شارپ و جاوا شارپ که همزمان کد xml هم نمایش داده میشه ( همراه با تایپ ) و کلمات کلیدی هم رنگشان جداست دقیقا مانند خود ویژوال .
البته برنامه شما هم خوبه و قابل احسین و اگه میشه ویرایش رو هم بهش اضافه کنید و اگر شد کلمات کلیدی رو هم متمایز کنید که عالی میشه .

Hossis
یک شنبه 05 مهر 1388, 19:34 عصر
سلام

Snippet ها دستیارهای خوبی برای برنامه نویس هستند و استفاده از انها برای کد نویسی سریع خیلی لازمه.
برنامه شما هم خوب بود اما پیشنهاد میکنم در تب کد نویسی Snippet بجای textbox از richtextbox یا کامپوننتهای دیگری استفاده کنید تا کلمات کلیدی را به شکل متمایز نمایش بدهد دقیقا مانند Snippet maker خود مایکروسافت.

من هم همین پیشنهاد رو داشتم ولی به صرف تبدیل تکست باکس به ریچ تکست مسئله حل نمی شه و نیاز به کدنویسی داره که خودشون هم مستحضرند. البته کامپوننت های دیگری هستند که خودبخود کلمات کلیدی رو متمایز می کنند.

من برای جایی که کار میکنم یک Snippet maker نوشتم که هم ایحاد میکنه و هم ویرایش برای محیطهای وی بی و سی شارپ و جاوا شارپ که همزمان کد xml هم نمایش داده میشه ( همراه با تایپ ) و کلمات کلیدی هم رنگشان جداست دقیقا مانند خود ویژوال .
خوب شما که ساختید چرا همون رو به اشتراک نمی گذارید؟؟ اگه حق التالیف داره و اجازه ندارید ، خوب مثل اون رو طراحی کنید البته طراحی اون کار سختی نیست.

Hossein Bazyan
دوشنبه 06 مهر 1388, 09:57 صبح
خوب شما که ساختید چرا همون رو به اشتراک نمی گذارید؟؟ اگه حق التالیف داره و اجازه ندارید ، خوب مثل اون رو طراحی کنید البته طراحی اون کار سختی نیست.
سلام
این یکی دو روزه سعی میکنم قسمتهایی رو که حق تالیف داردن رو درآورده و یک ویرایشگر ساده از آن را آپلود کنم

alimanam
دوشنبه 06 مهر 1388, 20:07 عصر
با سلام به تمامی سروران گرامی

دوست عزیزم ( Hossis ) درست می فرماین ( متمایز کردن کلمات کلیدی در RichTextBox بدون کد نویسی امکان پذیر نیست ) یعنی به صرف استفاده از کنترل یادشده این امکان فراهم نمیشه . اما ...

من دارم کدی می نویسم که بیاد کد نوشته شده رو از تو دل فایل دربیاره در یک ناحیه دیگه ( RichTextBox ) نمایش بده تا هم امکان جدیدی برای ویرایش فایل Snippet به Manam Snippet Maker اضافه بشه و هم یک نمای کلی از فایل مورد نظر در اختیار کاربر بذاره .

یکی دوتا امکان جدید و مفید هم بهش اضافه می کنم تا بیشتر به کار دوستان و خودم بیاد از تمامی دوستان دیگه هم که نظر - پیشنهاد - انتقاد - و نظر لطفشون رو رسوندن صمیمانه تشکر می کنم .

منتظر پیشنهادات خوبتون هستم اگه دوستان کسی باشه که دوست داره در نوشتن برنامه به صورت تیمی همکاری داشته باشه من استقبال می کنم . چون به نظرم کار تیمی یه چیز دیگه است که متاسفانه این متد برنامه نویسی به هیچ عنوان در بین ما ایرونی ها رواج نداره !!!

یا علی

Hossein Bazyan
سه شنبه 07 مهر 1388, 00:03 صبح
سلام

همانطور که قول داده بودم با حذف قسمتهایی از برنامه که حق تالیف داشت سورس برنامه ای را که نوشتم حهت استفاده دوستان همینجا میذارم.
دوستان میتوانند تغییرات خودشان را اعمال کنند.

درضمن برنامه خود مایکروسافت از لینک زیر قابل دریافت است
http://msdn.microsoft.com/en-us/vbasic/ms789085.aspx

اما کدهای من
با کلیک روی Select the Snippets location لیست snippet های موحود روی سیستم نمایش داده میشود. البته من مسیر را فیزیکی معرفی کرده ام ( گفتم قسمتهایی از برناه را حذف کرده ام )
با رایت کلیک روی هر Snippet فایل xml آن نمایش داده میشود و با رایت کلیلک روی xml و انتخاب hide فایل xml محو میشود.
قسمت ادیت قبلا با دابل کلیک روی نام Snippet ها قایل اجرا بود که حذف شده.
رنگی کردن کدها هم از برنامه حذف شده .
اما ساختن Snippet را میتوان تماما انجام داد

دوستان باز هم یادآور میشوم خیلی از قسمتها را حذف کرده ام ( چون این برنامه را برای دانشگاهی که کار میکنم ( www.stenden.com (http://www.stenden.com) و http://kenniscampusemmen.nl/Pages/Medewerkers.aspx ) نوشته ام و حق تالیف برای آنها محفوظ میباشد.
هر سوالی هم داشتید میتوانید از طریق ایمیل یا پیغام خصوصی یا در همین تاپیک مطرح نمائید.

Hossis
سه شنبه 07 مهر 1388, 06:32 صبح
قسمت ادیت قبلا با دابل کلیک روی نام Snippet ها قایل اجرا بود که حذف شده.
رنگی کردن کدها هم از برنامه حذف شده .
...
دوستان باز هم یادآور میشوم خیلی از قسمتها را حذف کرده ام.
از قدیم گفتن

شیر بی یال و سر و اشکم که دید این چنین شـــــیری خدا کی آفرید

تمام بحث شما این بود که کلمات کلیدی رو رنگی کنیم که اون رو هم حذف کردید لااقل بگید با چه ترفندی کلمات کلیدی رو رنگی کنیم
من فکر می کنم استفاده از کامپوننت codemax بهتر باشد

Hossein Bazyan
سه شنبه 07 مهر 1388, 08:57 صبح
از قدیم گفتن

شیر بی یال و سر و اشکم که دید این چنین شـــــیری خدا کی آفرید

تمام بحث شما این بود که کلمات کلیدی رو رنگی کنیم که اون رو هم حذف کردید لااقل بگید با چه ترفندی کلمات کلیدی رو رنگی کنیم

من فکر می کنم استفاده از کامپوننت codemax بهتر باشد

سلام
دوست عزیز شما همه برنامه رو ول کردی و چسپیدی به رگی کردن کد برنامه ! اما مهم نیست من یکی از چندین روش آنرا میگم شما هم سعی کنید بنویسید و منهم کمک میکنم .
این روش هیچ کامپوننتی هم نمیخواد:
تمامی کلمات کلیدی رنگی را در یک لیست یا ارایه یا هرجایی که خواستی ذخیره کن
در قسمت change یک richtextbox هنگامی که کاربر کلید فاصله یا اینتر را زد حروف و اعداد از فاصله یا اینتر قبلی تا فاصله یا اینتر فعلی رو به دست بیار سپس با استفاده از select case

کلمه حاصله را با لیست یا ارایه ای که کلمات کلیدی در ان قرار دارند مقایسه کن و بسته به نوع کلمه رنگ انرا را تغییر بده حتی میتوانید ارایه ها را دوبعدی انتخاب کنید که بعد اول کلمه و بعد دوم رنگ کلمه باشد.
در اینحالت همزمان با تایپ میتوان کلمات کلیدی را تغییر رنگ داد

alimanam
سه شنبه 07 مهر 1388, 22:23 عصر
با عرض سلام به تمامی دوستان عزیز

برای اینکه بتونم کلمات کلیدی رو برجسته ( رنگی ) بکنم آخرش مجبور شدم چندتا کلاس بنویسم و نتیجه اش هم همین شد که می بینین ولی تمامی کلمات کلیدی رو به صورت دستی و تا اونجایی که حوصله داشتم وارد کردم از دوستانی که دانلود می کنن خواهش میکنم که با حوصله ایی که به خرج میدن ( وارد کردن کلمه کلیدی که در کنترل موجود نیست ) در تکمیل کنترل همکاری داشته باشن . تا نتیجه اش رو در Snippet Maker بعدی ببینیم .

آخرین اصلاحات : در تاریخ 88/07/08

اضافه نمودن کلمات کلیدی بیشتر
اضافه نمودن خاصیت Auto Complete

فایل آپدیت شد

http://img89.imageshack.us/img89/1909/34456.gif

گزارش یادتون نره . یا علی

Hossein Bazyan
سه شنبه 07 مهر 1388, 22:53 عصر

برای اینکه بتونم کلمات کلیدی رو برجسته ( رنگی ) بکنم آخرش مجبور شدم چندتا کلاس بنویسم و نتیجه اش هم همین شد که می بینین ولی تمامی کلمات کلیدی رو به صورت دستی و تا اونجایی که حوصله داشتم وارد کردم از دوستانی که دانلود می کنن خواهش میکنم که با حوصله ایی که به خرج میدن ( وارد کردن کلمه کلیدی که در کنترل موجود نیست ) در تکمیل کنترل همکاری داشته باشن . تا نتیجه اش رو در Snippet Maker بعدی ببینیم .

گزارش یادتون نره . یا علی

سلام
دوست عزیز خوب کار کردی .
از کلمات زیر بعضی ها را شناسایی کرده و بعضی ها را بعضی مواقع شناسایی کرده و بعضی موقع شناسایی نمیکند که جلو اینها عدد 1 رو گذاشتم . البته منهم کامل امتحان نکردم اما در کل خوبه .

ByVal 1
String 1
Boolean
To in For next
IIF
With End with
Try Catch End Try
My
Me
Exit
While End While
متن داخل " " باید قرمز شود .
من هنوز فرصت نکردم با دیتابیس کلمات خودم مقایسه کنم اما فکر کنم 80 تا 85 درصد کلمات رو میشناسه

mohammad_king62
سه شنبه 07 مهر 1388, 23:14 عصر
من هم امتحان کردم فکر می کنم که بیشتر کلمات کلیدی رو می شناسه باز هم از کاری که کردی
تشکر می کنم

alimanam
چهارشنبه 08 مهر 1388, 00:36 صبح
با عرض سلامی دوباره

از 2 دوست عزیز بالا که لطف کردن و نتیجه تست رو اعلام کردن صمیمانه سپاسگزاری می کنم . من تمامی نواقصی که فرمودین رو رفع کردم . فقط از بقیه دوستانی که دانلود می کنن این درخواست رو دارم که همکاری کنن تا یه نتیجه خوبی حاصل بشه و همه ازش بهرمند بشن . فایل ضمیمه پست 23 آپدیت شد می تونین نتیجه رو مشاهده کنین .

یا علی

alimanam
چهارشنبه 08 مهر 1388, 18:17 عصر
با سلام

کنترل رو یکم حرفه ایی ترش کردم ! خاصیت AutoComplete رو بهش اضافه کردم همینطور الان فکر کنم 135 کلمه کلیدی Vb.Net رو میشناسه . ( لینک دانلود توی پست 23 موجوده )

از دوستانی که دانلود می کنن می خوام که اگه کلمه کلیدی جدیدی یافتن که کنترل نمی شناختش در همین تاپیک گزارش بدن .

البته حالا حالاها کار داره .

یا علی

Hossis
چهارشنبه 08 مهر 1388, 21:09 عصر
می تونی لیست کلمات کلیدی رو در یک فایل INI کنار فایل اجرائی قرار بدی تا هر کی به مرور زمان کلمه تازه ای پیدا کرد، بهش اضافه کنه

Hossis
چهارشنبه 08 مهر 1388, 21:12 عصر

برای اینکه بتونم کلمات کلیدی رو برجسته ( رنگی ) بکنم آخرش مجبور شدم چندتا کلاس بنویسم و نتیجه اش هم همین شد که می بینین
...

خیلی باکلاسید فقط اگه میشه این کلاسهاتون رو حاضرم بخرم چون برخی موارد نیاز میشه البته با تخفیف

alimanam
چهارشنبه 08 مهر 1388, 21:19 عصر
با سلام

از راهنمائیتون ممنونم ولی مشکل اینجاست که از روشی که من استفاده کردم اگه بخوام اینکار رو انجام بدم باید کلی کنترل رو دستکاری کنم . با توجه به این موضوع که فکر می کنم حداقل 95 % کلمات کلیدی رو میشناسه به نظرم درست نباشه روشش رو دستکاری کنم .

بیشتر میخوام روی راحتی کار با کنترل زوم بشه .

بازم از راهنمائیت ممنونم .

alimanam
چهارشنبه 08 مهر 1388, 21:29 عصر
فقط اگه میشه این کلاسهاتون رو حاضرم بخرم چون برخی موارد نیاز میشه البته با تخفیف

دوست عزیز

چندتا کلاس کد که دیگه فروختن نداره ! شما دوست داری دنبال کنی همین کلی ارزشمنده . چشم سورس رو واسه شما می فرستم فقط یکم زمان بده تا نهائی اش کنم و ماحصل رو تقدیم شما کنم .

یا علی

Hossis
چهارشنبه 08 مهر 1388, 21:32 عصر
آزه خیلی مهم نیست همین طوری گفتم برای این که برنامه سبکتر بشه منتها اونقدر نمی ارزه که برنامه رو درستکاری بکنید.
باز هم ممنون
:قهقهه:

Hossis
پنج شنبه 09 مهر 1388, 05:53 صبح
یک نکته دیگر در رنگی کردن اینست که رشته ها رو به رنگ قرمز پررنگ و توضیحات رو (که اولشون علامت ' قرار میگیره) به رنگ سبز در آورد , آیا چنین کاری امکان پذیر است؟

Hossein Bazyan
پنج شنبه 09 مهر 1388, 16:36 عصر
سلام
دوستان تکه کدی ساده برای رنگی کردن کلمات کلیدی را میتوانید دانلود کنید.
البته راه خیلی ساده ایست که میتوان انرا هم توسعه داد ولی برای یادگیری افراد مبتدی بد نیست . در لود برنامه تمامی کلمات کلیدی باید به به متغییر MainText نسبت داده شوند البته بعد از هر کلمه علامت کاما و سپس عددی باید نوشته شود که از این عدد بعدا برای رنگ کلمه استفاده میشود من 1 را برای کلمات آبی و 2 را برای کلمات قرمز انتخاب کرده ام . سپس با علامت | کلمات از هم جدا میشوند بعد این رشته به ارایه تفکیک شده ( با استفاده از علامت | ) و در قسمت TextChange تکست باکس هم با نوشتن هر حرف برنامه اخرین کلمه بعد از فاصله با اینتر را برمیگرداند و در ارایه جستجو میکند اگر وجود داشت کد رنگ را از ان جدا میکند و با استفاده از select case به ان رنگ میدهد.
در ضمن برای کاما و کلمات داخل کوتیشن چیزی را تعریف نکرده ام که انهم به سادگی قابل اضافه کردن است و اگر فقط میخواهید رنگهای استاندارد را داشته باشید میتوانید اعداد کنار کلمات را حذف و برنامه را تغییر دهید

Hossis
پنج شنبه 09 مهر 1388, 17:09 عصر
سلام
دوستان تکه کدی ساده برای رنگی کردن کلمات کلیدی را میتوانید دانلود کنید.
البته راه خیلی ساده ایست که میتوان انرا هم توسعه داد ولی برای یادگیری افراد مبتدی بد نیست . ...
یک نکته که در این برنامه ها مهم است این است که باید این کار یعنی رنگی کردنن را هنگام لود هم انجام داد یعنی وقتی ما یک فایل حاوی کلمات کلیدی را باز کنیم, کلمات کلیدی اون رنگی شود. من با کدی مشابه آنچه شما بیان کردید انجام دادم ولی برنامه کند می شود و دیر انجام می دهد. آیا راه حل بهتری برای این کار به ذهنتان می رسد؟

Hossein Bazyan
پنج شنبه 09 مهر 1388, 17:55 عصر
یک نکته که در این برنامه ها مهم است این است که باید این کار یعنی رنگی کردنن را هنگام لود هم انجام داد یعنی وقتی ما یک فایل حاوی کلمات کلیدی را باز کنیم, کلمات کلیدی اون رنگی شود. من با کدی مشابه آنچه شما بیان کردید انجام دادم ولی برنامه کند می شود و دیر انجام می دهد. آیا راه حل بهتری برای این کار به ذهنتان می رسد؟
سلام دوست عزیز
من گفتم که برنامه من خیلی ساده است . من برای برنامه اصلی که به شرکت تعلق دارد به شکل خیلی کاملی نوشته ام و تقریبا مانند ویرایشگر خود وی بی عمل میکند حتی میتوانیم با فعال کردن AutoComplete کلمه را کامل نماید مثلا اگر Try را نوشتیم و اینتر زدیم بقیه را خودش بنویسد اما حداقل فعلا از ارائه آن به خاطر حق تالیف معذورم .
البته توابع و کتابخانه های متعددی را هم ساخته ام که فقط برای کار خودمان میباشد مثلا گزارشگیری از بانک ( ویزاردی و دستی ) یا کار با رجیستری و فایلهای Ini و خیلی برنامه های مفید دیگه

Hossis
جمعه 08 آبان 1388, 17:01 عصر
با عرض سلام

این ابزار رو برای راحتی هرچه بیشتر و صرفه جویی در وفت نوشتم امیدوارم که مورد استفاده دوستان قرار بگیره . اگه سوالی بود در همین تاپیک بزارین تا بقیه دوستان هم بهرمندشن .

یا علی
داشتید خوب پیش می رفتید، چی شد که متوقف کردید؟
منتظر ورژن جدید این سورس هستیم !!!!

alimanam
یک شنبه 17 آبان 1388, 10:40 صبح
داشتید خوب پیش می رفتید، چی شد که متوقف کردید؟
منتظر ورژن جدید این سورس هستیم !!!!
با سلام

دوست عزیز به زودی ( فکر کنم تا 40 روز دیگه ) پروژه کاریم تموم میشه و وقت کافی برای نوشتن ورژن جدید رو پیدا میکنم البته شروع کردم ( در حد 20%)ولی به علت مشکلات کاری که واسم پیش اومده وقت کافی برای کارهای متفرقه ندارم اما به زودی نوشتن ورژن جدید که هرنوع نیازی رو دراین مورد خاص ( کار با این گونه فایل ها ) پوشش میده رو ادامه و نتیجه رو تقدیم دوستان از جمله شما دوست خوبم میکنم . پایدار و سربلند باشید .

یا علی

alimanam
شنبه 03 بهمن 1388, 10:32 صبح
با سلام

دوستان عزیز نوشتن ورژن جدید نرم افزار Manam Snippet Maker تقریباً داره تموم میشه و به احتمال غریب به یقین تا آخر همین هفته در همین سایت آپ می کنم . فکر می کنم که دربین نرم افزارهای که من تا حالا دراین مورد خاص ( ایجاد - ویرایش و مدیریت فایل های snippet ) دیدم کم نظیر ویا شاید بی نظیر باشه ! به دلایل زیر :

1- قابلیت مولتی تب ( ایجاد - ویرایش و نمایش چند فایل snippet به صورت همزمان )
2- دارا بودن Code Editor قوی و سینتکسی به مراتب قوی تر
3- پشتیبانی از سینتکس های VB.NET , SQL SERVER , XML
4- رابط کاربری بسیار زیبا و حرفه ایی
5- دارا بودن از یک کتابخانه رفرنس با قابلیت افزودن و حذف از لیست رفرنس های ذخیره شده
6- قابلیت Export نمودن فایل اسنیپت به انواع فایلهای متنی دیگر
7- سفارشی نمودن Code Editor به دلخواه کاربر
و ...

اگه وقت شد قابلیت افزودن رابط کاربری فارسی رو هم به دلخواه کاربر واسش در دسترس می زارم . ( الان رابط کاربری English داره )

امیدوارم که به درد دوستان عزیز بخوره .
================================================== ===========

از لینک پایین میتونین نسخه جدید این نرم افزار رو دانلود کنین .

ارجاع به صفحه دانلود Manam Snippet Maker Ver 2.0 (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=204009)

یا علی