PDA

View Full Version : خواندن پارامتر كوري از تكست باكس

mehdi1357
سه شنبه 24 شهریور 1388, 12:17 عصر
با سلام
من مي خواهم براي SqlDataSource كوري بسازم كه پارامتر كوري را از يك تكست باكسي كه روي صفحه مي باشد بخواند و دادها را بر طبق مقدار داخل تكست باكس فيلتر كند
متشكرم

silverfox
سه شنبه 24 شهریور 1388, 13:16 عصر
با ویزاردش توضیح میدم که آسون تره اگه داینامیک خواستی بگو اونطوریشم بگم...
یه sqldatasource میذاری بعد تنظیم می کنی توی where...
column:
operator:=
source:form بعد formfield رو id تکست باکست بذار...بعد بر اساس مقدار توی تکست باکس select می کنه...

mehdi1357
سه شنبه 24 شهریور 1388, 14:30 عصر
با تشكر
دراين روشي كه شما گفتيد تنها وقتي امكان پذير است كه فيلدهاي انتخاب از يك جدول باشد حال اگر من بخواهم كوري از چند جدول كه با هم ارتباط دارند بگيرم چكار كنم
مرسي

Saber_Fatholahi
سه شنبه 24 شهریور 1388, 15:05 عصر
با تشكر
دراين روشي كه شما گفتيد تنها وقتي امكان پذير است كه فيلدهاي انتخاب از يك جدول باشد حال اگر من بخواهم كوري از چند جدول كه با هم ارتباط دارند بگيرم چكار كنم
مرسي
دوست من هیچ فرقی نمی کنه شما چند تا جدول هم داشته باشی روشش همینیه که دوستمون توضیح دادن
موفق باشین

mehdi1357
سه شنبه 24 شهریور 1388, 15:14 عصر
با تشكر در قسمت كه نام جداول نوشته شده من تنها مي توانم نام يك جدول را انتخاب كنم من مي خواهم كوري بگيرم كه فيلدهاي ازچند جدول مختلف در آن استفاده كنم

silverfox
سه شنبه 24 شهریور 1388, 18:19 عصر
خب ببین همونجا که میگی فقط یه جدول داره...بالاش specify a custom sql statement داره دیگه اونجا کوئری مد نظرت رو بنویس حالا join چند تا جدول می خوای یا هرجوری که دوس داری متغیر هم که می دونی توی sql اینجوری variable@ نشون داده می شه مثلا می خوای بر اساس فیلد page انتخاب شه page=@page بعد توی صفحه بعدش متغیرهات هست حالا سورسش رو بازم تکست باکس می تونی بذاری...تو قسمت advanced هم امکانات خوبی می ده بهت که دیتاتایپش رو تغییر بدی یا اگه خالی بود نال رد کنی...سایز براش تعریف کنی و...

compute87
سه شنبه 24 شهریور 1388, 18:52 عصر
با سلام
شما می تونید یک بار اون جدولی رو که می خواهید با شرطتون رو تو wizard همون طور که دوستمون گفتن انجام بدید بعد دوباره گزینه configure datasource رو بزنید و به جای اینکه table و فیلدهاشو انتخاب کنید از 2 تا radio button ای که وجود دارن اولی رو انتخاب کنید یعنی گزینه specify a custom sql statement ...رو و بعد در صفحه بعدی جداولتون رو join کنید از دکمه ی query builder هم استفاده کنید تا ببینید join هاتون درست هست یا نه.
موفق باشید.

silverfox
سه شنبه 24 شهریور 1388, 20:49 عصر
من که همین رو گفتم که !!! http://technologybartar.parsaspace.com/MySmileys/5.gif

mehdi1357
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 07:27 صبح
با عرض سلام و تشكر
حال در قسمت query builder چگونه مي توانم شرطي بزرام كه اطلاعاتم برحسب تكست بكس فيلتر شه
مرسي

silverfox
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 10:00 صبح
برای فیلتر شدن به قول خودتون باید از where استفاده کنید...مثلا می خوایم از جدول employee کارمندایی که اسمشون ali هست(فیلد thename) رو انتخاب(فیلتر کنیم)
select * from employee where thename =@name
حالا توی صفحه بعدش شما @name رو از تکست باکس می خونی مثلا بنویسی ali علی هارو برات میاره...