PDA

View Full Version : سوال: استفاده از کد HTML در ASPX

Beyondsoft
سه شنبه 24 شهریور 1388, 21:25 عصر
سلام
من یک کد HTML دارم و این کد دارای یک قسمت script است. این اسکریپت را در aspx وقتی استفاده می کنم با چندین خطا مواجه می شود. چندین زبان مختلف را برای این اسکریپت امتحان کردم.

بالاخره گفتم شاید بهتر باشد، کل این کد ها را در یک فایل html قرار دهم و این فایل را در پروژه خود نمایش دهم. اما چه طور ؟

silverfox
سه شنبه 24 شهریور 1388, 21:59 عصر
روی پروژت rightclick>add new item رو بزن...چه اروری می ده؟اگه جاوا اسکریپته غلط می کنه ارور بده!!!ارورشم بگی مشکل اساسی حل می شه...

Beyondsoft
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 09:29 صبح
وای ی ی ! این چه حرفیه شما می زنی !
runtime error می ده !
به چندین جای مختلف! مثلاً برخی فانکشن هاشو نداره، بعضی کامند ها رو نمی شناسه و از این جور چیزا !
در صورتی که همین اسکریپت در html به خوبی کار می کند.

silverfox
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 09:56 صبح
چه اسکریپتیه؟!اگه دات نتیه که باید کامپایل شه تو اچ تی ام ال کار نمی کنه...اگه php چرا اینجا مطرح شده...اگه جاوااسکریپته...در واقع هیچ فرقی در عملکرد کد جاوااسکریپت توی صفحه aspx و html وجود نداره خروجی هر 2تا اچ تی ام اله شما کدت رو بذار با ارورش رو تا ببینیم اگرم می خوای اینطوری مشکلت رو حل کنی که هیچ...

Beyondsoft
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 14:41 عصر
چند وقته پیش یکی از دوستان برای لیست استان ها و شهرستان یک کد html در سایت گذاشت. حالا من می خواهم از این داخل صفحات aspx استفاده کنم :

<script>
function Func(Shahrestanha) {
var _Shahrestan = document.getElementById("Shahrestan");
_Shahrestan.options.length = 0;
if (Shahrestanha != "") {
var arr = Shahrestanha.split(",");
for (i = 0; i < arr.length; i++) {
if (arr[i] != "") {
_Shahrestan.options[_Shahrestan.options.length] = new Option(arr[i], arr[i]);
}
}
}
}
</script>

<select id="Ostan" runat="server" name="D1" onchange="Func(this.value)">
<option value=""></option>
<option value=" ,آذرشهر ,اسکو ,اهر ,بستان‌آباد ,بناب ,تبریز ,جلفا ,چاراویماق ,سراب ,شبستر ,عجب‌شیر ,کلیبر ,مراغه ,مرند ,ملکان ,میانه ,ورزقان ,هریس ,هشترود">
آذربایجان شرقی</option>
<option value=" ,ارومیه ,اشنویه ,بوکان ,پیرانشهر ,تکاب ,چالدران ,خوی ,سردشت ,سلماس ,شاهین‌دژ ,ماکو ,مهاباد ,میاندوآب ,نقده">
آذربایجان غربی</option>
<option value=" ,اردبیل ,بیله‌سوار ,پارس‌آباد ,خلخال ,کوثر ,گِرمی ,مِشگین‌شهر ,نَمین ,نیر">
اردبیل</option>
<option value=" ,آران و بیدگل ,اردستان ,اصفهان ,برخوار و میمه ,تیران و کرون ,چادگان ,خمینی‌شهر ,خوانسار ,سمیرم ,شهرضا ,سمیرم سفلی ,فریدن ,فریدون‌شهر ,فلاورجان ,کاشان ,گلپایگان ,لنجان ,مبارکه ,نائین ,نجف‌آباد ,نطنز">
اصفهان</option>
<option value=" ,آبدانان ,ایلام ,ایوان ,دره‌شهر ,دهلران ,شیروان و چرداول ,مهران">
ایلام</option>
<option value=" ,بوشهر ,تنگستان ,جم ,دشتستان ,دشتی,دیر ,دیلم ,کنگان ,گناوه">بوشهر
</option>
<option value=" ,اسلام‌شهر ,پاکدشت ,تهران ,دماوند ,رباط‌کریم ,ری ,ساوجبلاغ ,شمیرانات ,شهریار ,فیروزکوه ,کرج ,نظرآباد ,ورامین">
تهران</option>
<option value=" ,اردل ,بروجن ,شهرکرد ,فارسان ,کوهرنگ ,لردگان">چهارمحال و بختیاری
</option>
<option value=" ,بیرجند ,درمیان ,سرایان ,سربیشه ,فردوس ,قائنات,نهبندان">خراسان
جنوبی</option>
<option value=" ,بردسکن ,تایباد ,تربت جام ,تربت حیدریه ,چناران ,خلیل‌آباد ,خواف ,درگز ,رشتخوار ,سبزوار ,سرخس ,فریمان ,قوچان ,کاشمر ,کلات ,گناباد ,مشهد ,مه ولات ,نیشابور">
خراسان رضوی</option>
<option value=" ,اسفراین ,بجنورد ,جاجرم ,شیروان ,فاروج ,مانه و سملقان">خراسان شمالی
</option>
<option value=" ,آبادان ,امیدیه ,اندیمشک ,اهواز ,ایذه ,باغ‌ملک ,بندر ماهشهر ,بهبهان ,خرمشهر ,دزفول ,دشت آزادگان ,رامشیر ,رامهرمز ,شادگان ,شوش ,شوشتر ,گتوند ,لالی ,مسجد سلیمان,هندیجان ">
خوزستان</option>
<option value=" ,ابهر ,ایجرود ,خدابنده ,خرمدره ,زنجان ,طارم ,ماه‌نشان">زنجان
</option>
<option value=" ,دامغان ,سمنان ,شاهرود ,گرمسار ,مهدی‌شهر">سمنان</option>
<option value=" ,ایرانشهر ,چابهار ,خاش ,دلگان ,زابل ,زاهدان ,زهک ,سراوان ,سرباز ,کنارک ,نیک‌شهر">
سیستان و بلوچستان</option>
<option value=" ,آباده ,ارسنجان ,استهبان ,اقلید ,بوانات ,پاسارگاد ,جهرم ,خرم‌بید ,خنج ,داراب ,زرین‌دشت ,سپیدان ,شیراز ,فراشبند ,فسا ,فیروزآباد ,قیر و کارزین ,کازرون ,لارستان ,لامِرد ,مرودشت ,ممسنی ,مهر ,نی‌ریز">
فارس</option>
<option value=" ,آبیک ,البرز ,بوئین‌زهرا ,تاکستان ,قزوین">قزوین</option>
<option value=" ,قم">قم</option>
<option value=" ,بانه ,بیجار ,دیواندره ,سروآباد ,سقز ,سنندج ,قروه ,کامیاران ,مریوان">
کردستان</option>
<option value=" ,بافت ,بردسیر ,بم ,جیرفت ,راور ,رفسنجان ,رودبار جنوب ,زرند ,سیرجان ,شهر بابک ,عنبرآباد ,قلعه گنج ,کرمان ,کوهبنان ,کهنوج ,منوجان">
کرمان</option>
<option value=" ,اسلام‌آباد غرب ,پاوه ,ثلاث باباجانی ,جوانرود ,دالاهو ,روانسر ,سرپل ذهاب ,سنقر ,صحنه ,قصر شیرین ,کرمانشاه ,کنگاور ,گیلان غرب ,هرسین">
کرمانشاه</option>
<option value=" ,بویراحمد ,بهمئی ,دنا ,کهگیلویه ,گچساران">کهگیلویه و بویراحمد
</option>
<option value=" ,آزادشهر ,آق‌قلا ,بندر گز ,ترکمن ,رامیان ,علی‌آباد ,کردکوی ,کلاله ,گرگان ,گنبد کاووس ,مراوه‌تپه ,مینودشت">
گلستان</option>
<option value=" ,آستارا ,آستانه اشرفیه ,اَملَش ,بندر انزلی ,رشت ,رضوانشهر ,رودبار ,رودسر ,سیاهکل ,شَفت ,صومعه‌سرا ,طوالش ,فومَن ,لاهیجان ,لنگرود ,ماسال">
گیلان</option>
<option value=" ,ازنا ,الیگودرز ,بروجرد ,پل‌دختر ,خرم‌آباد ,دورود ,دلفان ,سلسله ,کوهدشت">
لرستان</option>
<option value=" ,آمل ,بابل ,بابلسر ,بهشهر ,تنکابن ,جویبار ,چالوس ,رامسر ,ساری ,سوادکوه ,قائم‌شهر ,گلوگاه ,محمودآباد ,نکا ,نور ,نوشهر">
مازندران</option>
<option value=" ,آشتیان ,اراک ,تفرش ,خمین ,دلیجان ,زرندیه ,ساوه ,شازند ,کمیجان ,محلات">
مرکزی</option>
<option value=" ,ابوموسی ,بستک ,بندر عباس ,بندر لنگه ,جاسک ,حاجی‌آباد ,شهرستان خمیر ,رودان ,قشم ,گاوبندی ,میناب">
هرمزگان</option>
<option value=" ,اسدآباد ,بهار ,تویسرکان ,رزن ,کبودرآهنگ ,ملایر ,نهاوند ,همدان">
همدان</option>
<option value=" ,ابرکوه ,اردکان ,بافق ,تفت ,خاتم ,صدوق ,طبس ,مهریز ,مِیبُد ,یزد">
یزد</option>
</select><select id="Shahrestan" runat="server" name="D2">
</select>

silverfox
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 16:26 عصر
برای من که ارور نداد...

Beyondsoft
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 15:19 عصر
دوست عزیز
ابتدا تشکر فراوان می کنم، به خاطر پیگیری این مشکل.
سپس عارض می شوم که که شما در این مثال کد را داخل html قرار دادی. در صورتی که من می خوام در یک content page از این استفاده کنم:
<asp:Content ID="Content2" ContentPlaceHolderID="cphBanner" runat="server">
</asp:Content>

و وقتی کد داخل این قسمت قرار می گیرد دچار اختلال می شود.

hamid1988
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 16:16 عصر
چرا از جاوا اسکریپت برای این کار استفاده می کنید؟!
اگه بخواهید به این لیست، آیتمی اضافه کنید براتون مشکل ساز میشه!
راه حل شما در تاپیک زیر قرار داره!
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=791127