PDA

View Full Version : برنامه ای که میتواند ذهن شما را بخواند!!!

shahmahi
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 10:46 صبح
سلام بچه ها
تو این تاپیک برنامه ای رو تجربه میکنید که باعث تعجب بسیار شما میشه .

مطمئنم تا حالا همچین برنامه ای رو با Vb ندیدید. تنها توضیحی رو که میتونم بدم اینه که شما از بین اعداد 10 تا 99 یک عدد رو در ذهن خودتون انتخاب میکنید بعد یک سری اعمال ریاضی ساده روی این عدد انجام میدید، بعد از جدولی که توی عکس مشخصه سمبلی که در جلوی عدد جدید هستش رو به خاطر بسپارید، بعد به روی گوی آبی رنگ کلیک میکنید خواهید دید که سمبلی که شما به آن فکر میکردید را نشان خواهد داد ! بدون اینکه برنامه بداند شما چه عددی را در ذهن خود انتخاب کرده اید .

دوستان عزیز باید چند نکته رو رعایت کنید:
1- picture1 و picture2 رو پس از اینکه دریافت کردید، عکسهای موجود در این 2 پوشه رو باید به پوشه picture داخل پوشه Mind Readerمنتقل کنید تا برنامه بتونه عکسهای لازم رو پیدا کنه.
2- یادتون باشه که اسم عکسها نباید تغییر کنه.

نکته آخر اینکه از دوست عزیز Paradayz که تازه به برو بچه های برنامه نویس پیوسته تشکر ویژه میکنم .:چشمک:

shahmahi
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 13:30 عصر
دوستان عزیز اکه درباره برنامه نظری دارید خوشحال میشیم بدونیم :لبخندساده:

Babak.Hassanpour
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 14:07 عصر
حاصل اون عملیات ریاضی برای اعداد در محدوده ذکر شده ، 9 و یا مضارب 9 است که اگه دقت کنید می بینید تصویر این اعداد یکسانه.
یادش بخیر 10 سال پیش با این روش چقدر سرگرم بودیم.(البته ما نسخه چاپ شده روی کاغذ داشتیم اون موقع علم اینقدر پیشرفت نکرده بود !!!!)

sanaz2007
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 14:14 عصر
سلام . باید بگم اولش عجیب به نظر می رسید ولی یکذره دقت کنیم بازی ریاضی شیرین و جالبیه.مرسی از برنامتون

hamid_sos
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 16:23 عصر
kheyli jalebe

.:KeihanCPU:.
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 16:34 عصر
منم اولش جا خوردم:متعجب:
در کل جالب بود:گیج:

sina26
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 18:03 عصر
با سلام
ممنون shahmahi عزیز جالب بود

xman_dj
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 20:35 عصر
جالب بود ولی قبلا تو فلش(swf) دیده بودم بازم ممنون

shahmahi
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 20:41 عصر
سلام بچه ها

ممنون از نظرات خوبتون.بزودی یکی دیگه از این گونه برنامه های سرگرم کننده رو میزاریم. :چشمک:

shahmahi
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 20:45 عصر
جالب بود ولی قبلا تو فلش(swf) دیده بودم بازم ممنون

حرف شما کاملا درسته چون از همون ایده گرفتیم.:چشمک:

shahmahi
سه شنبه 31 شهریور 1388, 15:10 عصر
دوباره سلام دوستان

این بار یک برنامه سرگرم کننده دیگه دارم ولی این دفعه برنامه عددی رو که تو ذهنتون هستش رو با کلیک روی چند تا جدول بهتون نشون میده .اول راهنمایی رو بخونید بعد انجام بدین .
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=37328&stc=1&d=1253621311

بازم یادتون باشه که پوشه عکسها نباید تغییر کنه، و اسم فایلها ی jpg هم نباید عوض بشه .

MBG73
چهارشنبه 01 مهر 1388, 01:11 صبح
اینو تو کارت های شعبده بازی دیده بودم . جالب بود ممنون

rostami
چهارشنبه 01 مهر 1388, 11:37 صبح
تردستی های جالبی هستن. ممنون

shahmahi
چهارشنبه 20 آبان 1388, 10:06 صبح
با سلام به دوستان عزیز

بچه ها برنامه Mind Reader رو که توی پست اول بودش رو یکی از دوستان تغییرات تکمیلی رو روش انجام داده که فایل ستاپ اون رو میتونید از لینک زیر دریافت کنید.

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=39666&d=1257922782

حجم :MB 1.45
Mind Reader (http://www.4shared.com/file/149957163/6ee58570/Mind_Reader.html)

Ali0541
سه شنبه 26 آبان 1388, 21:40 عصر
برنامه خيلي جالبيه
با سلام اگر زحمتي نيست دستوراتش رو برام توي يك فايل متني توضيح بديد كه چطور كار ميكنه.
ممنون

shahmahi
چهارشنبه 27 آبان 1388, 09:49 صبح
برنامه خيلي جالبيه
با سلام اگر زحمتي نيست دستوراتش رو برام توي يك فايل متني توضيح بديد كه چطور كار ميكنه.
ممنون

دوست عزیز هرجاش مشکل داری بگو توضیح بدم در کل برنامه زیاد پیچیده ای نیست .:چشمک:

Ali0541
جمعه 29 آبان 1388, 17:18 عصر
من تازه واردم مي خوام بدونم چه طور با اين كليك ذهن رو مي خونه!!!:متعجب:

shahmahi
جمعه 29 آبان 1388, 18:04 عصر
قشنگیش به اینه که خودت بفهمی که قضیش چیه ولی یکی از دوستان در این باره توضیح داد.:چشمک:

حاصل اون عملیات ریاضی برای اعداد در محدوده ذکر شده ، 9 و یا مضارب 9 است که اگه دقت کنید می بینید تصویر این اعداد یکسانه.

موفق باشی.

Alirezanet
شنبه 26 دی 1388, 22:00 عصر
سلام خیلی دلم میخواست ببینم ولی توی ویندوز 7 کار نمیکنه . البته من با .net برنامه مینویسم . کسی اگه بتونه با vb.net بنویسه و Exe کنه ممنون میشم . ما سرمون کلاه رفت :کف:

lordarma
چهارشنبه 30 دی 1388, 15:17 عصر
من نسخه فلش این برنامه رو حدود 2 سال پیش دیده بودم و متوجه حقه ریاضی اش شده بودم ،
خب البته شما هم فلش رو تبدیل به برنامه اجرایی کردید !:لبخند:
در کل خسته نباشید !:چشمک:
راستی نسخه فلش اش را هم شما ساخته بودید یا تونستید عکس ها رو از فلش جدا کنید؟!

shahmahi
چهارشنبه 30 دی 1388, 15:32 عصر
راستی نسخه فلش اش را هم شما ساخته بودید یا تونستید عکس ها رو از فلش جدا کنید؟!

نه دوست عزیز نسخه فلشش رو ما نساختیم فقط از روی اون عکسا رو برداشتیم .:چشمک:

REZAsys
جمعه 23 بهمن 1388, 20:02 عصر
ببخشید می شه که در مورد این برنامه کمی توضیح بدین(ساختار برنامه)

shahmahi
جمعه 23 بهمن 1388, 21:10 عصر
چرا نشه دوست عزیز خیلی خوبم میشه :

ساختار برنامه به این صورته که هر بار که برنامه اجرا میشه و یا (اجرای مجدد) زده میشه توسط دستور زیر تعداد عکس مورد نظر به صورت رندوم نمایش داده میشه ، این از این .

Randomize Timer
m1 = Int(Rnd * 23)
Picture2.Picture = LoadPicture(App.Path + "\picture\" & m1 & ".jpg")

در ادامه : هر بار که عکس داخل Picture2 لود میشه اسم عکس داخل متغیرm1 ریخته میشه که اگه دقت کنید اسم تمام این عکسها به صورت اعداد بدوه صفر است (...،1،2،3) . کدها رو در رویداد Picture1_Click به این صورت مینویسیم که از یک حلقه استفاده میکنیم تا اعداد را برایمان بشمارد و از یک شرط برای اینکه، اسمی که در متغیر m1 هستش برابر با شماره داخل متغیر حلقمون شد بیاد یک صفر به اولش اضافه کنه و بعد همین عدد که مثلا 02 شده است (که این عدد درست شده اسم عکسی است که باید در داخل Picture1نمایش داده بشه ) رو در Picture1 نشون بدیم .

حالا رابطه بین عکسها : هربار که عکس در Picture2 لود میشه باید به سمبلی که در کنار عدد 9 و یا مضارب 9 مثل 18،81 هستش دقت کنیم چون درPicture1باید همون سمبل رو نمایش بدیم که این نکته اساسی این بازی بود که گفتم .و اینم باید بدونین که هر عکس که با اسم مثلا 14 هستش برابر با عکسی است که باصفر شروع میشود یعنی 014، که ما اون عکس با اسم 14 رو در Picture2 نمایش میدیم و عکس با اسم 014 رو در Picture1 نمایش میدیم .

اینم توضیح کدنویسی و ساختار برنامه به شکل کامل و واضح ، به همین سادگی به همین خوشمزه گی.

m.toosi
یک شنبه 19 دی 1389, 19:16 عصر
برنامه شما به چه صورت اجرا میشه؟؟؟

من اون 3 تا فایل را دالنبود کردم ولی نتوانستم برنامه را اجرا کنم

ghasemweb
سه شنبه 28 دی 1389, 22:33 عصر
اگر پايه ايد يه روش ديگه مشابه اين ابداع كنيم هرچي باشه علم رياضي ريشه اش متعلق به ما ايرانياست .