PDA

View Full Version : بهترین راه برای چاپ چک چیه؟

مهدی رحیم زاده
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 17:09 عصر
سلام
من یه برنامه دارم که توی اون باید چک ها رو هم چاپ کنم . می خواستم بدونم بهترین راه چاپ این چک ها چیه ؟از چه دستگاهی استفاده کنم ؟
با تشکر

مهدی رحیم زاده
جمعه 27 شهریور 1388, 23:17 عصر
دوستان کسی تو این زمینه کار نکرده؟

k_m
شنبه 28 شهریور 1388, 03:27 صبح
سلام
فکر کنم با پرینتر معمولی هم میشه این کار رو کرد .
فقط کافیه گزارشتو در ابعاد چک تنظیم کنی.

adibadm
شنبه 28 شهریور 1388, 12:55 عصر
دوست عزیز چاپ چک هیچ تفاوتی با چاپ کاغذ A4 ندارد.
شما یه صفحه عادی در کریستال رپورت درست کنید و تاربخ و وجه و ... را به صورت پارامتر به فایل گزارش بفرستید.
میتونید برای جلوگیری از اتلاف وقت چک ها را اسکن کنید و در پس زمینه گزارش قرار بدین و تکس باکس ها رو در جای مشخص شده قرار بدهید(منظورم تکس باکس هایی هست که قراره تاریخ و وجه و ... از برنامه برای آن ها ارسال بشه) فقط باید یا در آخر عکس را از گزارش جذف کنید یا Visible رو false کنید.

مهدی رحیم زاده
شنبه 28 شهریور 1388, 12:57 عصر
دوست من درسته
اما برای کاربرا حیلی سخته که برکه چک رو توی پرینتر معمولی ست کنن تا درست چاپ بشه.
پرینتر های خاصی برای این کارا هست، من در مورد اونا اطلاعات می خوام . نحوه کارکردن با اونا و ...

hamidinejad
شنبه 28 شهریور 1388, 13:35 عصر
دوست عزیز اگر در بانک ها زیاد رفت و آمد داشته باشید اونم پشته باجه پرینترهای سوزنی کوچکی برای این منظور تدارک دیده شده است و حتی دستگاههای عابر بانک هم از این تکنولوژی استفاده می کنند ! چاپگرهای سوزنی را می توانید از مراکزی که خدمات دستگاههای چاپ و پرینت ارایه می کنند جویا شوید.

در ضمن این دستگاهها هزینه مواد مصرفی پایین و به این راحتی ها هم خراب نمی شوند همچنین جای کمتری را اشغال می کند ! ولی شما باید جایی را پیدا کنید که طرف قرارداد با بانک هستن!

در ضمن تکنولوژی استفاده شده خیلی پایین هست در صورتی که شما یک گروه 3 نه نفری متشکل از 1 نفر الکترونیک کار - 1 نفر آشنا با دستگاههای چاپ از لحاظ مکانیک - 1 نفر آشنا یا برنامه نویسی پورت ها و سخت افزار تشکیل دهید و 1 میلیون هزینه کنید می توانید چنین دستگاهی را تولید هم نمایید و آن را وطنی کنید! هم نرم افزار را ارایه دهید و هم سخت افزار را!

البته نترسید و اولین قدم را محک بردارید!

یه نمونه مشخصات ساخته شده:
• چاپگر سوزني Dot Matrix Printer 24 pin مخصوص چاپ بر روي دفترچه هاي بانکي تا ضخامت 2/2 ميليمتر
• سرعت چاپ :400 Cps @ 10Cpi Draft Mode / Max:600 Cps
• وضوح چاپ(Resolution) :360 *360 dpi
• قابليت چاپ کليه بارکدهاي استاندارد
• تنظيم اتوماتيک ضخامت کاغذ AGA=Automatic Gap Adjustment
• تعدادنسخ قابل چاپ : 1 نسخه اصلي +5 برگ کپي
• قابليت چاپ بر روي کاغذ هاي A4 (اسناد بسيار کوچک واسناد بزرگ) تا عرض 94 ستون ،پاکت نامه و ليبل.
• قابليت چاپ بر روي دفترچه حساب هاي کوچک و دفترچه حساب هاي بزرگ.
• داراي پورت Parallel, Serial RS-232 با تشخيص ديتاي ورودي (Automatic Interface Switching)
• امکان تغيير و يا تصحيح Setup چاپگر بدون نياز به نيروي متخصص با استفاده از سيستم Optical Mark Reader=OMR با استفاده از برگه Setup علامت گذاري شده .
(بطور مثال :Pitch: 10□ 12□ 15□ 17.1■ 20□ 24□)
• عمر مفيد Ribbon : 4 ميليون کاراکتر / عمر مفيد هد :400 ميليون کاراکتر.
• حافظه داخلي (Buffer) :64 KB
• اندازه حروف قابل چاپ5,6,7.5,8.5,10,12,15,17.1,20,24 cpi: (Pitch)
• قابليت چاپ فارسي بصورت نرم افزاري و سخت افزاري.
• تشخيص اتوماتيک ابعاد کاغذ بر اساس کناره کاغذ .
• سازگاري با2390+ ,Porringer XL24,(Emulation) Proprinter XL24E - Impersonal Printer
Olivetti PR40 PLUS/PR2/PR2845, IBM 9068, AGM and Epson LQ2550/ LQ1170,IBM4722
• MTBF: 10.000 ساعت /قابليت کار با برق 220 ولت شهري.
• ابعاد چاپگر (W*D*H) : 200×295×400 ميليمتر / وزن تقريبي چاپگر :12 kg .
• قابليت Barcode Reader –Dual Serial –LAN –USB MSR/W –MICR

Arash_Faridi
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 10:49 صبح
با سلام
مشكل فارسي ( كدپيج 1256) و LQ 1170 در ويندوز را چگونه حل كنم؟

ce_safdari
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 16:37 عصر
پیرنتر مخصوص چاپ چک که من با هاش کار می کنم citic pb2 هستش که چون سوزنیه برای چاپ چک امنیت بالایی داره.

Mohandes2009
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 16:50 عصر
ببخشید نمی دونم درسته یا نه یه دستگاه های کوچیکی است که کار پرینتر را میکنه تو فروشگاه ها و بعضی مغازه ها مثل پیتزا فروشی هست اونا خیلی کوچیکه برای چاپ فاکتر هاشون می تونین تحقیق کنید بیبینید چی هست من زیاد اطلاعاتی ازش ندارم فقط دیدم وقتی رفتم فروشگاه ها و پیتزا فروشی:لبخند:

Salar Ashgi
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 20:15 عصر
البته من تو بعضی برنامه های حسابداری دیده بودم که یه اسکن از چک میگرفته و اطلاعات فرد مورد نظر رو ،
حالا اسمش ، امضاء و ... با توابع گرافیک Draw میکرد روی عکس !

ایمان مدائنی
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 23:06 عصر
من خودم شخصا برای اینکار از پرینتر LQ300 سوزنی استفاده میکنم
چون بعد از چاپ جای حروف به صورت برجسته میشه و دیگه نمیشه اون چک رو دستکاری کرد
--------------------

ببخشید نمی دونم درسته یا نه یه دستگاه های کوچیکی است که کار پرینتر را میکنه تو فروشگاه ها و بعضی مغازه ها مثل پیتزا فروشی هست اونا خیلی کوچیکه برای چاپ فاکتر هاشون می تونین تحقیق کنید بیبینید چی هست من زیاد اطلاعاتی ازش ندارم فقط دیدم وقتی رفتم فروشگاه ها و پیتزا فروشی:لبخند:
دوست عزیز با اون دستگاهها نمی شه چگ چاپ کرد چون اونها فقط سایز کاغد استاندارد خودشونو میگیرن