PDA

View Full Version : خبر: قفل نرم افزاری با امنیت متوسط به بالا ورژن 2

mahziar
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 20:34 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز .
امروز version دوم قفل تلفنیمو آماده کردم و برای شما دوستان عزیز آپ می کنم تا استفاده کنین و نظراتتون رو بمن بگید .
این قفل مشخصات سخت افزاری سیستم ( شماره سریال هارد و سی پی یو و نام کارخانه تولید کننده هارد و سی پی یو ) رو از سیستم می گیره و اونو با یه الگوریتمی به کد درمیاره و بعد با استفاده از یه حلقه اونارو به عدد تبدیل می کنه و برای مشتری نشون می ده . حالا کافیه این عدد 16 رقمی رو از مشتری بگیریم و اونو تو یه جای برنامه ( مثل دیتابیس و یا خود کد برنامه البته بازهم بصورت کد شده ) ذخیره کنیم و موقع اجرای برنامه اصلی اونارو چک کنیم .

دوستان حتما نظراتتون رو برای بهتر شدن امنیت و ساختار قفل بیان کنید .

با تشکر mahziar :قلب:

mahziar
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 23:12 عصر
از دوستانی که برنامه رو دانلود کردن نمی خواد کسی نظری بده ؟

Amir Oveisi
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 00:35 صبح
یک سوال:
1- به چه دلیلی می گید برنامه شما یک قفل نرم افزاری هست؟

برنامه شما یک برنامه برای تولید کد encrypt شده از زوی مشخصات سخت افزاری هست در حالی که یک قفل نرم افزاری برنامه ایست که یک برنامه دیگر را به عنوان ورودی گرفته و با استفاده از یک سری عملیات ، آن برنامه را در مقابل نفوذ کرکر ها محافظت می کنه.

parsa20
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 00:46 صبح
با سلام
اگه میشه در مورد روش استفاده از این نرم افزارتون توضیحات بیشتری بدید
چون من میخام ازش روی یک نرم افزار استفاده کنم
با تشکر

mortezamhd
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 01:50 صبح
سلام
من هم با bermooda (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=17736) موافقم و به شما توصیه میکنم اول یک قفل نرم افزاری رو نگاه بکنید بعد اونوقت برنامشو بنویسید
موفق باشید

debugger
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 09:42 صبح
یک سوال:
1- به چه دلیلی می گید برنامه شما یک قفل نرم افزاری هست؟

برنامه شما یک برنامه برای تولید کد encrypt شده از زوی مشخصات سخت افزاری هست در حالی که یک قفل نرم افزاری برنامه ایست که یک برنامه دیگر را به عنوان ورودی گرفته و با استفاده از یک سری عملیات ، آن برنامه را در مقابل نفوذ کرکر ها محافظت می کنه.
دوست عزیز منظور دوستمون قفل تلفنی هست که برای برنامه اش نوشته

نه یک Protector

Amir Oveisi
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 15:03 عصر
اين قفل نيست، يك روش يا ايده براي توليد قفل هست چون توليد كد قفل نيست، نحوه استفاده از اون ميشه قفل

mahziar
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 20:50 عصر
با سلام
اگه میشه در مورد روش استفاده از این نرم افزارتون توضیحات بیشتری بدید
چون من میخام ازش روی یک نرم افزار استفاده کنم
با تشکر

این به قول دوستان قفل تلفنی مشخصات سیستم مشتری که می خوایم برنامه رو روی اون نصب کنیم در میاره و اونارو کد می کنه و به شکل یه عدد 16 رقمی نشون میده . حالا ما باید این کد رو یه جای برنامه مثل دیتا بیس یا کد برنامه ذخیره کنیم و موقع اجرای نرم افزار اصلی باز با همان روشهای موجود در قفل اون عدد 16 رقمی رو تولید کنیم و با عددی که از مشتری دریافت کردیم مقایشه کنیم . حالا اگه این دو تا عدد مساوی هم بود که برنامه اجرا میشه و گرنه با پیغام مناسب از برنامه خارج میشه .

mahziar
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 20:55 عصر
اين قفل نيست، يك روش يا ايده براي توليد قفل هست چون توليد كد قفل نيست، نحوه استفاده از اون ميشه قفل

اگه از این برنامه بجای قفل نمیشه استفاده کرد . شما یه برنامه بزار ببینم قفل یعنی چی ؟

مگه نه اینکه شما می خوای برنامت بجز تو سیستم یک نفر هیج جای دیگه اجرا نشه ؟

خوب حالا اگه عدد تولید شده با این قفل رو تو برنامه ذخیره کنیم ، فقط برنامه تو سیستمی که برنامه ما بتونه همچین کدی تولید کنه اجرا میشه ولاغیر .

javad_hosseiny
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 21:12 عصر
کاربر mahziar (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=58082) کسی قصد توهین به شما و یا برنامه شما را ندارد که نیاز به جبهه گیری علیه سایر کاربران باشد
بلکه همانطور که توسط سایر دوستان اشاره شد نمونه برنامه شما مشابه بسیاری از نمونه کدهایی که در این سایت هست و یا فایل PL_DLL.DLL از برنامه پرولاک جناب آقای کرامتی تنها به بحث بدست آوردن یک پارامتر یونیک از روی هر سیستم بوجود می آید که حتی برای تست این کد می بایستی آن را روی سیستم های مشابه و یا هاردهای مشابه و از نوع متفاوت (ساتا و ...) چک نمایید (چرا که مشاهده شده بسیاری از نرم افزارهای قدرتمند قفل گذاری که از این روش (بدست آوردن کد سی پی یو و یا شماره سریال هارد) در سیستم های مشابه درست عمل نکرده و کد تکراری بوجود می آوردند
و اما اصل موضوع مورد اشاره شما که بحث قفل گذاری توسط این روش (بدست آوردن کد یونیک از هر سیستم) بیشتر بر روی بحث کدینگ آن متمرکز نیست (چرا که معمولا با پیاده سازی چندین تابع و ... می توان آن را انجام داد) بلکه بحث اصلی نحوه استفاده و یا محافظت از این کد در مقابل کراکرها می باشد
اگر در بخش امنیت همین سایت و یا سایتهای همچون pcseven , unreal team , ... سری بزنید متوجه خواهید شد که با وجود استفاده از روش های مختلف آنپروتکت و روتین های ضددیباگ و ... (حتی استفاده از پروتکتورهای ترکیبی و یا غیرمعروف) باز کراکرها برنامه شما را باز کرده و قسمت مربوط به کنترل این کد (جهت فعال سازی قفل) را غیرفعال کرده و به راحتی تمام الگوریتم کاری و ایده شما را از بین می برند و ...
(آنگاه همانطور که دوستان اشاره کردند متوجه خواهید شد بحث اصلی در مورد محافظت از این کد و یا روش می باشد (تصور بر این نباشد که اصل کد مهم هست (حالا بصورت کد شده در رجیستری یا یک فایل و یا یک دیتابیس پسورد دار و ... ذخیره شده) بلکه دستوراتی کنترل موجود در برنامه شما جهت حفاظت از این کد مهم می باشد)

mahziar
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 21:28 عصر
[quote=javad_hosseiny;808137]کاربر mahziar (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=58082) کسی قصد توهین به شما و یا برنامه شما را ندارد که نیاز به جبهه گیری علیه سایر کاربران باشد

دوست عزیز من ادعا ندارم که این برنامه ای که نوشتم دیگه آخرشه ، بلکه از دوستان نظر خواستم که چجوری میشه امنیت اونو ارتقا داد . حالا این دوستمون اومده میگه این چیزی که نوشتی اصلا قفل نیست .

شما منو کمک کنید تا بتونم حد اقل یه کم امنیت و ساختارشو بهتر کنم . mahziar

Amir Oveisi
جمعه 27 شهریور 1388, 00:10 صبح
اين برنامه قفل نرم افزاري نيست بلكه كدي توليد ميكنه كه ميشه باهاش يك قفل ايجاد كرد.
توضيحات كامل تر رو در پست قبل ارائه كردند دوستمون.

موفق باشيد

mahziar
شنبه 28 شهریور 1388, 01:03 صبح
از دوستانی که قفل رو دانلود کردن کسی نظری نداره ؟

CYCLOPS
یک شنبه 05 مهر 1388, 18:55 عصر
دوست عزیز همین که دانش خودتو در اختیار دیگران گذاشتی و سورسش رو هم قرار دادی جای تشکر داره دوستان راست میگن این خودش تازه شروع ساخت یه قفل هست

موفق باشید

mhj2008
دوشنبه 06 مهر 1388, 08:54 صبح
دوست عزيز کارتون جاي تقدير داره
انشاء الله موفق باشيد

mohammad_king62
دوشنبه 06 مهر 1388, 14:04 عصر
من هم تشکر می کنم
امیدوارم کارت رو ادامه بدی

mojdeh6583
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 11:48 صبح
نظراتتون رو بمن بگید .

من برنامه شما رو دان کردم اما نمی دونم چطور ازش میشه اجرایی گرفت
موقع run شدن برنامه یه فرم نشون داده می شه که تکست باکس هاش خالیه و اگه دکمه را فشار بدیم از برنامه خارج میشه
لطفا راهنمایی کنید.
می خوام استفاده اش کنم.
ممنون

ahmadpj
سه شنبه 16 شهریور 1389, 11:32 صبح
کلا قفل های نرم افزاری (با این روش تلفنی) یه مشکل دارن
من قبلا برای یکی از نرم افزارهام استفاده کردم، طرف سه ماه بعد زنگ میزد میگفت ویندوزم ویروسی شد یا مادربوردم سوخت یا ... و حالا سیستم رو دوباره نصب کردیم، و درخواست کد میکرد. خب منم نمیتونستم بفهمم که طرف واقعا راست میگه یا اینکه یه کپی تازه رو جایی نصب کرده.

milad.a
شنبه 06 آذر 1389, 00:51 صبح
من که هیچی نفهمیدم
کسی به من کمک میکنه ؟
یه قفل بذارم رو برنامم ؟

pbm_soy
شنبه 06 آذر 1389, 04:29 صبح
سلام
خسته نباشی واقعا خوبه به چه کمکی نیاز داری دقیقتر و مرحله به مرحله بگو
مثلا پارامترهای زیادی برای اینکار نیاز داری مانند
خوتندن اطلاعات سخت افزار از کجاست ؟ آیا از ویندوز می گیری مثلا از رجیستری یا غیره چون اطلاعا این بخش قابل تغییر است
یا برای راحتی کار که بتوان به برنامه های دیگه راحت این کد را اضافه کرد ؛ کدی بنویسید و یا انرا بصورت dll و غیره بنویسید
مرحله بعدی می توانید در زمینه حفاظت آن کار کنید مثل جلوگیری از دیباگ و غیره
در هر صورت این قفل است هر چند ساده !!!
موفق باشید